Šiaulių arena – naujo valdytojo rankose

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje pristatė naują arenos operatorių UAB „Šiaulių universali arena“ ir jos direktorių Renatą Načajų.
Po dvejus metus trukusio, teismuose strigusio Šiaulių arenos koncesijos konkurso šių metų balandžio 10 dieną buvo sudaryta sutartis tarp Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir UAB „Sarlita“. Ši įmonę Savivaldybė buvo pašalinusi iš konkurso ir jai tik per teismus pavyko sugrįžti ir pateikti galutinį pasiūlymą. Persivadinęs į UAB „Šiaulių universali arena“ koncesininkas žada daugiau renginių, sporto ir paslaugų.

 

Naujasis koncesininkas turėjo 120 dienų pasiruošti darbų pradžiai ir perimti Šiaulių arenos valdymą. Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pranešė, kad šis procesas baigtas, koncesininkas įvykdė visas būtinas ir sutartyje numatytas sąlygas ir nuo rugpjūčio 10 dienos pradėjo Šiaulių arenos valdymą, kuris truks penkerius metus.

Projektinė įmonė UAB „Sarlita“ pakeitė pavadinimą ir dabar vadinasi UAB „Šiaulių universali arena“. Jos direktorius Renatas Načajus, pasidžiaugęs, kad arenos perėmimas vyko pakankamai sklandžiai, pranešė, kad jau pasirašyta sutartis su krepšinio klubu „Šiauliai“, ir ši arena ir toliau bus komandos namais. Rugsėjo viduryje jau prasidės LKL sezonas.

Direktorius tikino, kad sėkmingai derimasi, kad Šiaulių arenos neaplenktų nei vienas žymus tiek šalies, tiek užsienio atlikėjai, organizuojantys šalyje koncertinius turus. Vadovas paminėjo, kad bus galima apsilankyti Džiazu, Džesikos Shy, Natalijos Bunkės koncertuose, taip pat jau yra susitarimų ir su užsienio grupėmis. Pirmasis koncertas gali įvykti spalio-lapkričio mėnesiais.

R. Načajus žadėjo daugiau ir konkretesnės informacijos, kai bus galutinai sutvarkytas interneto tinklalapis, socialinio tinklo paskyra. Juos bus galima pasiekti tais pačiais elektroniniais adresais, kaip ir anksčiau, tačiau keisis arenos logotipas.

„Šiaulių arena – vienas svarbiausių infrastruktūros objektų Šiaurės Lietuvoje, sieksim, kad ji būtų nuolat minima, kaip geras pavyzdys, kaip gera vieta renginiams, kaip gera vieta sportui ir kitoms organizacijoms, – žadėjo R. Načajus.

Jis pažymėjo, kad arenoje bus ir daugiau sporto, ne vien krepšinis. Kalbamasi ir su futbolo, rankinio, tinklinio atstovais. Siekiama, kad arena būtų įveiklinta maksimaliai.

Pirmą kartą koncesijos mokestį mokės koncesininkas

„Šiaulių universalios arenos“ direktorius atkreipė dėmesį, kad ši arenos koncesija yra pirmoji Lietuvoje, kai koncesijos mokestį moka ne Savivaldybė, o operatorius. Buvęs operatorius (VšĮ „Pramogų sala“) iš Savivaldybės kasmet gaudavo apie 200 tūkstančių eurų koncesijos mokestį. Naujajam koncesininkui ne tik nebus mokamas joks mokestis, bet jis per metus Savivaldybei mokės 60,5 tūkstančio koncesijos mokestį.

Šiaulių savivaldybės administracijos vadovas Antanas Bartulis mini ir kitus naujosios koncesijos privalumus – Savivaldybė galės nemokamai arenoje organizuoti 7 renginius.

Prasidėjo konsultacijos dėl perkėlimo į nekomercinius arenos plotus Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“. Viliamasi, kad arenoje ne tik bus geresnės sąlygos veikti akademijai, nei pastate Pramonės gatvėje, bet ir ekonomiškai labiau apsimokės.

Bendras renginių skaičius bus didesnis, nei ankstesniojo operatoriaus, bus perorganizuotas viešasis maitinimas.

Arenos pastato būklės labai nekritikavo

Paklausėme naujojo koncesininko, kokios būklės areną perėmė? Žinoma, kad yra problemų su video kubu, dažnai kritikuojama garso įranga.

„16 metų objektas veikė pilnai. Su kai kuriomis buvusio operatoriaus išvadomis sutinkame, su kai kuriomis – ne. Manau, kad kai kurie dalykai galbūt dėl kompetencijos stokos nebuvo tinkamai įveiklinti. Pabandėme video kubą su mūsų specialistais ir nustebome, kad radome problemą, kuri gali būti nebrangiai išsprendžiama, ir galima turėti kokybišką vaizdą“, – kalbėjo R. Načajus, kad kaip naudoto pastato būklei didelių pretenzijų nereiškęs.

Vadovas pastebėjo, kad stacionari arenos garso įranga yra skirta sporto renginiams. Atlikėjai, darydami koncertinius turus, atsiveža savo įrangą. Koncesininkas patikino, kad visi koncertiniai turai, kurie jau planuojami arenoje, atvažiuos su tuo pačiu aptarnavimu, kaip ir į kitas arenas, tad ir kokybė nebus prastesnė.

„Šiaulių universali arena“ komandą šiuo metu sudaro 9 žmonės. Trys iš jų perėjo iš buvusio koncesininko – „Pramogų salos“. R. Načajus sakė, tokių žmonių gali ir padaugėti. Tačiau planuojama pirkti nemažai aptarnavimo paslaugų, tad arenoje gali iš viso dirbti apie 100 žmonių.

Naujasis arenos valdytojas, vadovaudamasis sutartyje numatyta galimybe, kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybės administraciją dėl atleidimo nuo žemės ir turto mokesčio. Ar atleisti, spręs miesto Taryba rugsėjo 7 dieną. Buvęs koncesininkas nuo žemės mokesčio taip pat buvo atleistas, o turto mokesčio jam mokėti nereikėjo.

Ruošis naujam arenos koncesijos konkursui

Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pajuokavo, kad truputėlį atsipūs ir ims ruoštis naujam koncesijos konkursui, kuris vyks po 5 metų. Konkurso procedūros gali trukti apie trejus metus. Tada koncesijos terminas bus 15 metų, o iš būsimo valdytojo bus reikalaujama investicijų į arenos pastatą.