Šiaulių apskrityje už G. Nausėdą balsavo per 80 procentų rinkėjų

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Tris dienas vykęs išankstinis balsavimas LR Prezidento rinkimų antrajame ture rodė, kad šį kartą rinkėjai bus mažiau aktyvūs nei pirmajame.

Lietuvos Respublikos Prezidentu antrai 5 metų kadencijai išrinktas Gitanas Nausėda, savo oponentę Premjerę Ingridą Šimonytę įveikęs ženklia dauguma šalies rinkėjų balsų. Sekmadienį pasibaigusiame antrajame Prezidento rinkimų ture už G. Nausėdą balsavo 74,44 procento balsavimo teisę turinčių gyventojų, o už Premjerę I. Šimonytę 24,06 procento. Dabartinis Prezidentas ne tik pagerino savo paties 2019 metų rinkimų rezultatus, bet ir tapo daugiausia balsų gavęs Prezidentas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Antrajame rinkimų ture rinkėjai buvo mažiau aktyvūs, prie balsadėžių susirinko arba balsavo iš anksto mažiau nei pusė balsuojančių šalies piliečių – 49,15 procento.

Šiaulių apskrityje aktyviausi buvo Pakruojo rajono rinkėjai – 51,03 procento. Šiek tiek daugiau nei pusė balsavimo teisę turinčių gyventojų savo valią išreiškė Šiaulių mieste – 50,7 procento. Kituose rajonuose balsavo mažiau nei pusė ten gyvenančių rinkėjų.

Mažesnis aktyvumas jau buvo pastebimas tris dienas vykusiame išankstiniame balsavime, kuris buvo organizuotas savivaldybių patalpose. Šiauliuose balsavusiųjų procentas siekė 6,63 procento (pirmajame ture – 7,23 proc.). Tarp išankstiniuose rinkimuose mažiausiai prie balsadėžių susirinkusių gyventojų net šalies mastu buvo minimas Šiaulių rajonas. Čia balsavo tik 4,06 procento balsavimo teisę turinčių gyventojų.

Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad G. Nausėda apskrities rajonuose surinko nuo beveik 84,5 (Šiaulių rajonas) iki 87,5 procento balsų. Apie 87 procentus balsų laimėtojas surinko net keturiuose apskrities rajonuose: Akmenės (86,95), Kelmės (87,49), Pakruojo (87,04), Radviliškio (87,01). Tik Šiaulių mieste jam tekusi balsų dalis sudarė 80,21 procento. Palyginti apskrities savivaldybes, Šiauliuose didžiausia dalis balsų teko I. Šimonytei – 18,27 procento. Daugumoje rajonų laikosi kiek per 11 procentų, tik Šiaulių rajone – 13,65 procento.