Šiauliečiams labiausiai reikia baseino, bet Savivaldybė jo nestatys

Redakcijos archyvo nuotr.
Apklausoje šiauliečiai nurodė, kad jie labiausiai norėtų laisvalaikio SPA centro ir baseino, tačiau meras mano, kad mieste pakanka mokyklinių baseinų.

Kovo 8 dieną Šiaulių miesto savivaldybė baigė Tarybos opozicijos prašymu paskelbtą Šiaulių miesto gyventojų apklausą „Reikalingiausias miestui projektas“. Šiauliečiai buvo kviečiami pažymėti po kelis projektus, kurių įgyvendinimo miestui reikėtų labiausiai. Tris mėnesius trukusio balsavimo metu savo nuomonę dėl šiuo metu reikalingiausio miestui projekto pareiškė 4 406 šiauliečiai. Apklausos dalyviai savo balsus galėjo skirti keliems projektams, tad balsų skaičius yra beveik dvigubai didesnis.

Daugiausia apklausos dalyvių balsų – net 3 118 – surinko laisvalaikio SPA centras ir baseinas, nors Šiaulių miesto meras Artūras Visockas energingai neigia tokio objekto būtinumą Šiauliuose. Panašu, kad ir ši gyventojų valia kūnu netaps. Anot mero, šiuo metu Šiauliuose pilnai veikia Savivaldybės, valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis renovuoti du plaukimo centro „Delfinas“ baseinai (Ežero g. 11A ir Dainų g. 33A). Gyventojai esą taip pat gali lankytis Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro baseine (K. Kalinausko g. 17). Šiais metais planuojama renovuoti Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ baseiną (Dainų g. 11). Tačiau tai yra ugdymo įstaigų baseinai, į kuriuos ne bet kada gali patekti.

Meras aiškino, kad, pavyzdžiui, Radviliškio, Akmenės ar Kretingos rajonuose baseinus statė savivaldybės, nes visai neturėjo sąlygų vaikus mokyti plaukti. Net jeigu Šiauliai ir apsispręstų tokį objektą statyti, baseinas realiai galėtų atsirasti po 8–10 metų. Pirmiausia reikėtų koreguoti miesto strateginius ir teritorijų planus, tada būtų rengiama projektinė dokumentacija, vėliau organizuojamas viešasis konkursas rangovui parinkti, be to, nebūtų lengva sukaupti reikiamą finansavimą. Optimaliausias variantas būtų, jei į baseino ir SPA paslaugų teikimą investuotų verslas. Gyventojai maksimaliai greitai gautų pageidaujamas paslaugas, kai kurioms grupėms jos būtų visiškai ar iš dalies kompensuojamos iš Savivaldybės Sveikatos programos.

Antras pagal apklausoje surinktų balsų skaičių liko Pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo ir atnaujinimo projektas. Jis gavo beveik dvigubai mažiau balsų nei baseinas – 1 853. Savivaldybė per artimiausius metus planuoja mieste įrengti, rekonstruoti dar per 60 kilometrų takų, kurie būtų skirti važiuojantiems dviračiais ir eiti pėstiesiems. Tai sudarys apie 73 atkarpas, kurios bus susijungusios į vieną bendrą dviračių takų tinklą. Šiemet numatoma takus įrengti Aukštabalio gatvės tęsinyje iki Baltų gatvės, tarp Aukštabalio ir Liejyklos gatvių, palei Liejyklos gatvę, palei Pramonės gatvę, palei Aušros alėją, J. Jablonskio gatvę nuo Architektų gatvės iki Šiaulių arenos, tarp Vilniaus ir Šeduvos gatvių.

Į trečią reikalingiausių projektų Šiauliuose apklausos vietą pateko uždaras Futbolo ir regbio maniežas su 1 059 balsais. Šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros, po kurių turėtų paaiškėti būsimo objekto rangovai ir statybų kaina. Skelbiama, kad greta Šiaulių arenos iškilsiančio maniežo plotas – 11 tūkstančių kvadratinių metrų, jame vienu metu galės sportuoti apie 200 sportininkų.

Miesto valdžia aiškina, kad net ir esant didžiuliam miestiečių poreikiui baseino vis tiek nestatys, užtat Savivaldybės planuose – uždaras žirgynas ir jojimo infrastruktūra už daugiau nei 10 milijonų eurų, nors apklausa parodė, kad poreikis tokiam objektui vienas mažiausių. Jis surinko tik 482 balsus. Mažiau balsų gavo tik Irklavimo bazė prie Talkšos ežero – 405.

Už naujus globos namus Rėkyvoje šiauliečiai atidavė 649 balsus, už mokslo muziejaus įkūrimą – 644, už buriavimo bazę ir elingą prie Rėkyvos ežero – 516.

Savivaldybė pastaruoju metu skelbia antrą apklausą, tačiau į apklausų rezultatus neatsižvelgiama. Vasario pradžioje buvo paskelbta apklausa dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių kapų iškėlimo iš miesto centro į savivaldybės kapines. Nors absoliuti dauguma apklausos dalyvių pasisakė už kapų iškėlimą, miesto valdžia ėmė aiškinti, kad tai padaryti esą trukdo šiuo metu galiojantys teisės aktai.