Taryba nesureagavo dėl Šiauliuose naikinamo "Sodros" regioninio centro

ELTA nuotr.


Liepos 2 dieną vykusio Šiaulių miesto tarybos posėdžio metu Tarybos narys Edvardas Žakaris pasiūlė miesto politikams sureaguoti į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ketinimus reformuojant  „Sodrą“ panaikinti Šiaulių skyriaus juridinį statusą, o regioninį centrą perkelti į Panevėžį.
Tarybos posėdžio pradžioje E. Žakaris pasiūlė Tarybos vardu kreiptis į ministeriją, kad miestas prieštarauja sprendimui panaikinti Šiaulių  "Sodros" skyriaus juridinį statusą.

Miesto meras Artūras Visockas pritarė E. Žakario siūlymui ir pakvietė frakcijų vadovus iki posėdžio pabaigos kartu su sekretoriatu parengti bendrą tekstą ir už jį Tarybai balsuoti.
„Naikinamas skyrius ir galbūt tai yra labai prasminga, ir toks kreipimasis mažų mažiausiai padės išsiaiškinti detales, kurios yra nematomos“, – sakė A. Visockas.

Tačiau per kelias valandas trukusį posėdį nė viena partija nepateikė nė vieno teksto varianto, todėl posėdžio pabaigoje meras pareiškė, kad neturi, ką pateikti balsavimui.

"Sodra" mažina administravimo kaštus, todėl lieka tik trys jos padaliniai – Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio. Reikia daugiau informacijos: kokios bus pasekmės, kiek žmonių optimizuos. Norėjosi partijų reakcijos, nes šias žinias gauname sunkiai, jos nėra viešos", – komentavo meras, pridūręs, kad daugiausiai klausimų kyla, kodėl teritorinis centras perkeliamas į Panevėžį.

Meras paaiškino, kad gyventojai ir toliau galės kreiptis į Šiaulių skyrių, nors jis ir nebeturės juridinio statuso.