Pacientų antplūdžio nebuvo

Justino ŠVĖGŽDOS nuotr.
Į Karščiavimo kliniką kasdien atvyksta vos po kelis pacientus.
Šiaulių medikai džiaugiasi, kad praėjusią savaitę mieste buvo pora parų, kai nebuvo užregistruotas nė vienas teigiamas COVID-19 tyrimo atvejas. Šiaulių miesto savivaldybė penktadienį skelbė, kad per visą laikotarpį koronavirusu užsikrėtė 13 žmonių, du pasveiko, kiti gydosi namuose. Į šią statistiką dar nebuvo įtrauktas penktadienį paskelbtas antrasis mirties atvejas.

Savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad penktadienio duomenimis nuo pat Šiaulių mobiliojo punkto įsteigimo kovo 24 dieną, jame paimti 705 mėginiai. 18 iš jų buvo teigiami. Tokių atsakymų sulaukė 4 šiauliečiai, 5 Šiaulių rajono gyventojai, 1 Akmenės rajono, 5 Joniškio rajono, 1 Kelmės ir 2 Radviliškio. Nei vieno teigiamo rezultato nenustatyta atvykstantiems išsitirti iš Pakruojo.

Vedėja informavo, kad dėl nedidelio skaičiaus užsiregistravusių mobilus punktas šeštadienį viena pamaina dirbs, o sekmadienį ir pirmadienį bus uždarytas.

Pirmadienį pradėjusioje veikti Karščiavimo klinikoje prie Centro poliklinikos per savaitę taip pat ligonių antplūdžio nebuvo. Poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis informavo, kad per dieną klinika priimdavo 1–5 karščiuojančius pacientus. Ypač jų sumažėjo savaitės pabaigoje. Ligoniai kreipiasi ne tik iš Šiaulių, bet ir iš Kelmės, Radviliškio rajonų. Jie atvyksta gavę elektroninius šeimos gydytojų siuntimus.

Anot M. Maželio, nė vienas pacientas nenukreiptas į ligoninę, visi gydosi namuose. Nors visiems paimti tepinėliai dėl COVID-19, atlikus išsamius tyrimus šios ligos požymių kol kas nenustatyta.

Poliklinikos vadovas sakė, kad po šventinių dienų spręs, gal Karščiavimo kliniką palikti veikti tik kas antrą dieną, nes medikams dirbti visą pamainą dėl 1–2 paciento nėra racionalu.