Pakruojo rajono problema – karščiavimo klinika

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Pakruojo rajono meras sprendžia, kaip kuo skubiau įsteigti karščiavimo kliniką, kai trūksta medicininio personalo.
Pakruojo rajono meras Saulius Margis susidūrė su problema: kaip įsteigti vadinamąją karščiavimo kliniką, kai trūksta medikų personalo.

Trūksta medikų

„Buvome viską tvarkingai susidėlioję, izoliacijos vietas, stengėmės parsivežti visus grįžusius, komandos paruoštos, bet dabar turime problemą – įsakymą dėl karščio klinikos. Su medicininiu personalu tikrai turime problemų ir manau, ne mes vieni, bet ir kitos mažosios ligoninės. Sprendžiame kooperuotis su kaimynais, jei reikės, užtikrinsime vežiojimą“, – sako S. Margis.

Pasak Pakruojo rajono mero, politikos, kad rajonų ligoninės turi likti slaugos ligoninėmis, rezultatas – nėra gydytojų.

„Pagal karščio klinikos reikalavimus reikia užtikrinti keturias pamainas po 5 darbuotojus, tarp jų turi būti ir radiologas. Tad turėtume turėti keturis radiologus! Turime vieną. Rajoninėse ligoninėse sveikatos sistema tikrai yra įtempta.“

Meras baiminasi, kad pati ligoninė neatsidurtų dideliame pavojuje ir nepasikartotų Ukmergės atvejis.

Iki penktadienio Pakruojo rajone nebuvo pranešta apie užsikrėtimą koronavirusu. S. Margio manymu, tai, kad oficialiai neužfiksuota, nereiškia, kad atvejų nėra.

Mieste kas keletą dienų dezinfekuojamos šiukšliadėžės, suoliukai, žaidimų aikštelės. Pastarąjį kartą dezinfekcija vyko ketvirtadienį, dėl dezinfekavimo savaitgalį svarstoma.

Laiptines dezinfekuoja daugiabučius administruojančios įmonės.

„Yra supratingų žmonių, miestas tuščias, mažai vaikštančių. Kalbėjome su parduotuvėmis, dabar krūvis didesnis iki pietų, vakarai tuštesni. Pirkėjai įleidžiami pagal kasų skaičių, kad išlaikytų atstumus.“

Sergantiems – dvaro viešbutis

Pakruojo rajono savivaldybė šią savaitę iš Vilniaus ir Kauno parsivežė dešimt grįžusių asmenų. Jie yra davę tepinėlius tyrimams ir turėjo teisę apsispręsti, likti Savivaldybės patalpose, ar grįžti į namus. Beveik visi išvyko namo.

Pasak S. Margio, dar anksčiau saviizoliacijos buvo pasiprašę 8 žmonės: „Labai tvarkingi, puikiai supranta situaciją, užsirakinę iš vidaus, personalas jiems paskambina, maitinimą užtikrina šeimos“.

Saviizoliacijai Pakruojo rajono savivaldybė yra paruošusi tris bendrabučius skirtingose vietovėse. S. Margio teigimu, dėl vietos kol kas problemų nėra.

Pakruojo dvaras skyrė savo viešbutį, jei reikės izoliuoti jau sergančius koronavirusu asmenis.

Pakruojo rajono gyventojai susiduria ir su visuotine šalies problema – trūksta kaukių, respiratorių, dezinfekavimo priemonių.

„Dalijamės informacija, išbandome visas galimybes, esame užsisakę, turi atvežti, bet vis uždelsia. Medikai gavo paramos iš Antano Matulo, rotariečių klubo, „Laisvės TV“ programos. Respiratorius medikai naudoja Priėmimo skyriuje, kituose skyriuose – kaukes. Jos keičiamos kas dvi valandas, tad rezervai greit senka.“

Komentarai

Svečias    Pir, 2020-03-30 / 00:20
Gal kur meras gyvena ten laiptinės ir dizenfekuoja, Mindaugo gatvei niekas laiptinių nedenfekuoja o darbininkai kurie renovuojamo namą dirba be kaukių
Gintarė    Ant, 2020-03-31 / 09:58
Ligoninė visa pustuštė, nematau jokių problemų ten įrengti karščiavimo klinika.
Gintarė    Ant, 2020-03-31 / 09:58
Ligoninė visa pustuštė, nematau jokių problemų ten įrengti karščiavimo klinika.
Julius    Ant, 2020-03-31 / 10:52
Tai paskelbkite kad mokesite po 900€ tai ir nebetruks to personalo. O db tik snekate prie stalo ir nieko nedarote. Del laiptiniu Sauliuk neprisimeluok,zmones viska mato laiko turi.Neprarask pasitikejimo del skaiciu ar darbu.
juokaujat    Ant, 2020-03-31 / 11:37
kodel nerasote kokiose seniunyjose, nes seniunas gaudo pletkus ir sedi uzsidares !
Egle    Ant, 2020-03-31 / 13:39
Klausimas merui,tai kodel truksta mediku,kas kaltas.Ir kur ju truksta.Aiškumo.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.