Medžių gynėjai rengia eitynes ir mitingą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Liepos bulvare - jau istorija.
Šiauliuose sekmadienį Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare medžių gynėjai 14 valandą rengia eitynes ir mitingą dėl masinės medžių pjūties mieste ir Lietuvos miškų išsaugojimo.

Be liepų likusioje rekonstruojamoje bulvaro dalyje, prie Šiaulių universiteto Dailės galerijos, (ties sankirta su Rūdės gatve) vyks diskusija ir skambės folkloro ansamblio dainos.
"Norime atsisveikinti su išėjusiais medžiais, kuriuos tiesiog skubiai iškirto. Tarsimės, ką darome toliau, nes medžių masinė pjūtis nestabdoma", – sakė apie renginio tikslą "Šiaulių kraštui" iniciatyvinės grupės "Išsaugokime Šiaulių medžius" vadovas Alfredas Daulius.
Savivaldybė leidimą renginiui yra išdavusi.
 

Komentarai

Pilietiški žmonės    Šeš, 2019-10-26 / 11:35
Galėtų kažkas nutraukti "genocidą", nes mada labai įsigalėjo.... Kažkada gal kokio miesto valdžia atsižvelgs į įsisiautėjusią madą "šienauti" medžius. Kėdainių savivaldybė jau padarė išvadas....negalvojau, jog taip jautriai sureaguosiu į viską....Gal pagaliau atsiras koks judėjimas, nes Žaliųjų partija tik egzistuoja "popieriuje"
Artas     Šeš, 2019-10-26 / 12:12
Na kaip ir viskas ok jei jums to reikia tai galit ir pamitinguot kokią dainušką sudainuot , nors tikrai miesto valdžia priėmė teisingą sprendimą nesileisdama į viskokias beprasmes diskusijas , tuo labiau , kad nieko jūs ir nesiūlėt, bet žiūrėkit gal nemitinguojam , o imam leidimą savivaldybėj , nuperkam medelių kokių tik širdis geidžia ir užsuodinam ,vietą rasim , o paskui juos prižiūrim , globojam va čia tai būtų nauda miestui ir klimato atšalimui :)
z    Šeš, 2019-10-26 / 21:12
Vėl mero šiukšlės plaukia paviršiuje ir teršia. Miestas dabar be medžių baisus.
Šiaulietis    Šeš, 2019-10-26 / 21:42
Šaunuoliai,reikia tuos budulius begalvius pažaboti, medžius kaip grybus išpjovė ir toliau nesustodami pjauna..užteks čia savivaliauti!
Ramus    Sek, 2019-10-27 / 08:24
Ar ne iš kertamų medžių Kurtuvėnuose mokami atlyginimai parko administracijai?
Tikra Madam     Sek, 2019-10-27 / 10:05
Medžius pjaunam, iš Alytaus padangas perkeliam į Šiaulius, į Toksikos įmonę.... Tikrai Šiauliai "gražėja". O kur namo bendrijai medžiai kelia realų pavojų, tvarkymo darbai vis nukeliami. Išvada :gauti ES pinigai, kuriuos buldozerio principu reikia "įsisavinti". O tie, kurie pajuokia, kas nori išsaugoti medžius, pasitikrinkite savo galvas, tik visiškas debilas gali taip mąstyti.
Artas    Sek, 2019-10-27 / 10:28

In reply to by Tikra Madam

O tie kas nenori miesto atsinaujinimo , galvų gali nesitikrinti, bet būtinai pasitikrinkit ausis ir akis, nes paprasčiausiai negirdit , kaip jums sako , kad medžiai bus atsodinti , ir nematot kad jau naujai pasodintų medžių yra , bet jūs nenorit to girdėti , o ir matyti nenorit jums maloniau paloti , nei realiai vertinti situaciją , pasikartosiu tai susimetam ir pasodinam 100 naujų liepų Lieporių ar Dainų parkuose o neverkim kaip mažos mergaitės, kas metatės parašykit komentaruose susiorganizuosim.
Vakar    Sek, 2019-10-27 / 12:57

In reply to by Artas

Spaudžiu tau dešinę už labai teisingas mintis. Šią savaite buvo mitingas Vilniuje dėl plinų miškų kirtimų Lietuvoje. Būtų labai malonu sužinoti ar nors vienas Šiaulietis buvo jame kuris dabar taip gina liepas. Miškai yra svarbiausi Lietuvoje,o ne 100 ar kiek ten tų liepų. Šiauliuose jie bus atsodinti. O nors vieną mišką atsodino Lietuvoje. Mūsų taip laukiami investuotojai. Pjauna viską ir viską veža iš Lietuvos. Su pagarba mieli miestiečiai.
Šiauliuose dirbu    Sek, 2019-10-27 / 17:54

In reply to by Vakar

Šiauliečiai žinoma dalyvavo ir Vilniuje. Ar suprantate, kad miškų saugojimas prasideda nuo vieno medžio išsaugojimo ar pasodinimo, nuo užgimusios meilės gamtai širdyje. Dauguma sėdinčių Seime yra mieste užaugę vaikai, nutolę nuo gamtos, todėl ir matome pasekmes - tai jų leidimas išvežti miškus. Pirmiausiai reikia nustoti matyti medį kaip lentą, kaip biznio šaltinį. Jei už europinius pinigus vyksta atsodinimas, nėra edukacinės vertės, yra tik juodadarbiai kurie uždirba savo bosams.
tai ir    Pir, 2019-10-28 / 07:45

In reply to by Šiauliuose dirbu

Paaiškinkit jūsų tiesas žaliesiems, kurie dirba Šiaulių raj. Kurtuvėnų regioniniame parke, kur miškuose plynai kertami medžiai , ne po vieną. Pasižiūrėkyt nuotraukas, kaip atrodo. Lopais, lopais. Tai eikit apkabinti ten medžius, turbūt šiauliečių tiek neužteks.
Vakar    Pir, 2019-10-28 / 15:38

In reply to by tai ir

Kurtuvėnai ir visa Lietuva taip pat yra kertama plynai,bet man kas įdomu yra. Nė vienam Šiaulių dienraštyje neradau informacijos apie 2019-10-27 apie mitingą dėl Šiaulių bulvaro liepų. Būtų įdomu sužinoti kiek žmonių dalyvavo ir pan. Deja iki šios minutės tyla. Kodėl? Nė vieno straipsnio šia tema. NĖRA. Su pagarba mieli miestiečiai.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.