Naujausios
Sodo likimas – svarstymų lygyje
Kad Šiaulių universiteto Botanikos sodo reikalas „pakibęs“ pripažino ir šiandieninis Botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas. Tačiau jis užtikrino, kad apie jo uždarymą kalbos nėra, esą tariamasi tik dėl valdymo ir finansavimo performavimo.
„Neteisybė, sodas tikrai neuždaromas, tik rengiamas dokumentas, kad jungimosi su Vilniaus universitetu procese bus atsisakoma Botanikos sodo. O atsisakymas gali būti įvairus. Manau, sodas galėtų būti perduodamas valdyti kokiai kitai įstaigai. Kaip bus, neaišku. Uždarymas, apie kurį klausiate, čia jau blogiausias scenarijus“, – sakė vadovas.
Anot M. Kazlausko, apie Botanikos sodą buvo kalbėta ir kovo 6 dieną vykusiame Šiaulių universiteto Tarybos posėdyje, kur svarstyti trys klausimai – dėl Šiaulių universiteto struktūros pakeitimo, dėl Šiaulių universiteto 2020 metų pajamų ir išlaidų sąmatos svarstymo ir tvirtinimo ir dėl Vilniaus universiteto bei Šiaulių universiteto susitarimo dėl Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos 2020–2024 metų raidos plano svarstymo ir tvirtinimo.
„Kokiu būdu bus tvarkomi su Botanikos sodu susiję reikalai, kaip tai vyks ir kada, man nėra žinoma. Mano uždavinys – rūpintis Botanikos sodu jo viduje“, – sakė M. Kazlauskas.
Ieškoma išeičių
Šiaulių universiteto laikinasis rektorius prof. dr. Darius Šiaučiūnas „Šiaulių kraštui“ sutiko išsamiau pakomentuoti Šiaulių universiteto Botanikos sodo reikalą.
„Tikrai neplanuojame uždaryti. Galbūt bus ieškoma naujų valdymo ar lėšų pritraukimo formų, gal kažkaip kitaip tvarkomasi. Žmonės be reikalo išsigando, kompromiso tikrai bus ieškoma“, – sakė laikinasis vadovas.
Vis dėlto, jo žodžiais, Botanikos sodas Šiaulių universitetui „nėra taip jau labai reikalingas, tačiau uždarymas nebūtų išeitis“.
Netrukus, anot vadovo, Vyriausybėje prasidės derybos dėl pinigų, galbūt ten „pavyks kokią eilutę išmušti“.
„Šiaulių miesto savivaldybė visada prisideda lėšomis, tačiau to nepakanka. Mes suprantame, kad Botanikos sodas yra reikalingas, tačiau jis – didelė finansinė našta ir reikia ieškoti kompromiso“, – sakė D. Šiaučiūnas.
Pernai Botanikos sodas, įskaitant įvairių programų įgyvendinimą, veiklų vykdymą ir t.t. kainavo per 150 tūkstančių eurų. Pusę sumos finansavo Šiaulių miesto savivaldybė, kiti 75 tūkstančiai eurų – Šiaulių universiteto „galvos skausmas“.
Taryboje kalbėta apie finansavimo modelį
Minėtame kovo 6 dieną vykusiame Šiaulių universiteto tarybos posėdyje buvo patvirtintas Vilniaus universiteto ir Šiaulių universiteto susitarimas dėl Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos 2020–2024 metų raidos plano.
Kalbant apie Botanikos sodo likimą, Tarybos narė prof. Liuda Radzevičienė paminėjo, kad „sutartyje likusios formuluotės dėl Botanikos sodo ir Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centro nereiškia, kad šių padalinių bus atsisakoma, tačiau bus būtina ieškoti visiems priimtino jų išlaikymo ir finansavimo modelio“.