Seniūno mundurą teršia nauji įtarimų šešėliai

Seniūno mundurą teršia nauji įtarimų šešėliai

Seniūno mundurą teršia nauji įtarimų šešėliai

Jadvyga BUIVYDIENĖ

jadvyga@skrastas.lt

Radviliškio rajono Šeduvos miesto seniūną Kostą Dočkų, kurio mišką sausio mėnesį valė seniūnijos darbininkai, temdo dar vienas šešėlis. Yra pagrindo manyti, kad K. Dočkus savo sodybą Viešvilės kaime puoselėja neskaidriai, pasinaudodamas tarnyba.

Šeduviai įtarinėja seniūną

Šeduvos miesto žmonės „Šiaulių krašto“ prašė atkreipti dėmesį į tai, kad seniūnas Kostas Dočkus, paveldėjęs sodybą Viešvilės kaime, ją ėmėsi tvarkyti pasinaudodamas tarnyba: neteisėtai išsikasė didžiulį tvenkinį, į kiemą prisivežė kalnus skaldos, žvyro.

Šeduviai teigia, kad tvenkinį K. Dočkus išsikasė be projekto ir leidimo, o kasimo darbai taip pat atlikti neoficialiai.

Į redakciją besikreipusieji šeduviai sakė neabejojantys, kad krūvas skaldos bei žvyro į savo sodybą seniūnas prisivežė, kai mieste buvo tvarkoma centrinė aikštė, taip pat ir keliai.

„Arogantiškasis Šeduvos miesto seniūnas atvirai naudojasi tarnyba. Rajono Savivaldybė to nemato arba nenori matyti. Ar ne todėl, kad ir Kostas Dočkus, ir rajono meras Antanas Čepononis priklauso tai pačiai Krikščionių demokratų partijai? Kitaip tariant, ranka ranką “krikščioniškai“ vienas kitam plauna?“ — seniūno nebaudžiamumo priežastis bandė atspėti šeduviai.

Seniūnas nieko nežino

Viešvilės kaime, K. Dočkaus sodyboje, apsilankęs „Šiaulių kraštas“ įsitikino, kad gyventojai yra pastabūs: sodybos kieme iš tiesų stūkso supiltos trys nemenkos krūvos statybinės medžiagos: kalnas stambios skaldos, kalnas smulkios skaldos ir toks pat kalnas smulkaus žvyro.

Nors Viešvilės kaimo kelias nepakankamai sutvarkytas, keliukas į K. Dočkaus sodybą suremontuotas. Akivaizdu, kad ta dalis keliuko, kuri atrodo šviežiai sutvarkyta, grįsta sveikomis ar apdaužytomis šaligatvio plytelėmis (jos kyšo kelkraščiuose) bei statybai naudojamomis plytomis. Jas slepia ant viršaus supiltas žvyro sluoksnis.

Sodybos teritoriją puošia tvenkinys, kuris, mačiusiųjų nuomone, užima 2000 ar net ir visus 3000 kvadratinių metrų plotą.

„Šiaulių krašto“ paklaustas apie statybinių medžiagų įsigijimą, tvenkinio kasimą ir kitus darbus sodyboje, Šeduvos miesto seniūnas K. Dočkus atsakė apie tai nieko nežinantis.

K. Dočkus sakė sodybą Viešvilės kaime paveldėjęs iš tetos Onos Tvaronienės, kuri mirė 2005 metais (moters sutuoktinis mirė metais anksčiau).

„Kai sodybą paveldėjau, joje jau buvo suvežta ir skalda, ir žvyras. Tvenkinys taip pat buvo iškastas“, — teigė K. Dočkus.

Seniūnas sakė nuolat rūpinęsis Viešvilėje gyvenančiais savo giminaičiais Tvaronais, tačiau patikino nežinantis, kas sodyboje kasė tvenkinį, kas privežė ir šalia namo supylė skaldos bei žvyro. Tai, anot K. Dočkaus, padaryta senolių, buvusių sodybos savininkų, iniciatyva.

K. Dočkus sakė nieko nežinantis ir apie keliuko, besidriekiančio į jo sodybą Viešvilėje, remontą. „Nežinau, kas ten privežė “gruzo“, nežinau, kas jį užpylė žvyru, išlygino. Galbūt tai padarė Šeduvos apylinkės buvęs seniūnas Liudas Vedeckis, kai remontavo kaimo kelią“, — sakė K. Dočkus.

Šeduvos apylinkės buvęs seniūnas L. Vedeckis, paklaustas, ar remontavo kelią į K. Dočkaus sodybą, užtikrino negalįs prisiimti tokių nuopelnų. „Seniūnas Kostas Dočkus nepriskiriamas prie socialiai remtinų žmonų, tad nesuprantu, kodėl turėjau rūpintis jo asmeniniais keliais ir juos tvarkyti“, — stebėjosi L. Vedeckis.

Statyba be leidimo

Šeduvos seniūnijos socialinė darbuotoja Birutė Girdžiūnienė, taip pat kai kurie kiti Šeduvos apylinkės gyventojai „Šiaulių kraštui“ pasakojo, kad Viešvilėje gyvenusi ir devintą savo amžiaus dešimtmetį skaičiuoti pradėjusi Ona Tvaronienė gyveno vargingai, buvo vieniša ir apleista. Kartą užėję pas bendrauti vengdavusią senolę, kaimynai ją pamatė išsekusią ir smarkiai pasiligojusią. Į ligoninę nuvežta senutė netrukus mirė.

Ar tikėtina, kad tokio garbingo amžiaus sulaukusiai vienišai, vargingai gyvenusiai ir ligotai O. Tvaronienei (net ir jiems abiem su dar vyresniu sutuoktiniu) užteko energijos bei lėšų į sodybą prisivežti kalnus statybinės medžiagos, suorganizuoti tvenkinio iškasimą, pasirūpinti kelio remontu?

„Šiaulių kraštas“ apklausė nemažai žmonių, pažįstančių šios kaimo sodybos buvusius bei dabartinius savininkus, kalbėjosi su žmonėmis, galinčiais turėti arba turinčiais informacijos apie seniūno K. Dočkaus sodyboje vykusias permainas.

Į klausimus galima rasti atsakymus

Rajono Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriuje „Šiaulių kraštas“ sužinojo, kad K. Dočkaus sodyboje kasti tvenkinį leidimo niekas neprašė, tad jis ir negalėjo būti išduotas. Nebuvo rengtas ir šio tvenkinio projektas (vadovaujantis nustatyta tvarka, jei vandens telkinys didesnis nei 300 kvadratinių metrų, reikia ir projekto, ir leidimo kasti).

Iš patikimų šaltinių pavyko sužinoti, kad tvenkinį K. Dočkaus sodyboje ne anksčiau kaip prieš dvejus metus (tuomet jau buvo mirę abu K. Dočkaus sodybos senieji savininkai) iškasė akcinės bendrovės „Šiaulių melioracija“ Radviliškio filialo, kuriam vadovauja Antanas Purvaneckas, žmonės.

„Šiaulių kraštas“ telefonu norėjo A. Purvanecko paklausti, ar tvenkinio kasimo darbai buvo atliekami oficialiai, tačiau melioracijos įmonės vadovas po trumpos pauzės redakcijai atsakė šiuo metu kalbėti negalintis. V. Purvaneckas sutiko pasikalbėti rytoj iš pat ryto, tačiau nei kitos dienos rytą, nei po pietų, nei pavakarę jo nurodytu darbo telefonu niekas neatsakinėjo. V. Purvanecko mobilusis telefonas visą dieną buvo išjungtas.

Redakcijos šaltiniai papasakojo, kad K. Dočkaus sodyboje tvenkinys buvo kasamas ilgokai, gal du ar tris mėnesius, nes gedo technika. Dėl to melioratorių vadovybė esą darbininkus ne kartą barusi ir raginusi paskubėti.

Šaltiniai teigia, kad, pabaigus kasti tvenkinį, buvo nesutarimų ir tarp užsakovo bei rangovo. Nesutarimų kilo, kai už darbus reikėjo atsiskaityti.

Dėl pastarųjų teiginių išklausyti antrosios pusės redakcijai nepavyko: melioratoriams vadovaujantis A. Purvaneskas, kaip jau minėta, neatsakinėja telefonu, o seniūnas K. Dočkus, kaip žinia, teigia apskritai nieko nežinantis apie tvenkinio atsiradimą.

„Šiaulių krašto“ kalbinti žmonės visi kaip vienas tvirtino, kad į K. Dočkaus sodybą Viešvilėje galinga technika pradėjo sukti tik tada, kai senieji savininkai jau buvo mirę, ir sodyba ėmė rūpintis seniūnas. Žmonių teigimu, tada į K. Dočkaus sodybą buvo privežta ir skaldos bei žvyro.

„Šiaulių krašto“ pašnekovai sakė neabejojantys, kad tikrąjį K. Dočkaus indėlį puoselėjant savo sodybą nesunkiai galėtų atskleisti rajono Savivaldybės atsakingi darbuotojai, jei tik jie patys būtų tuo suinteresuoti ir jeigu tyrimo nestabdytų krikščionišku-demokratišku pagrindu grįsti Šeduvos seniūnijos ir rajono Savivaldybės vadovų santykiai.

Autorės nuotr.

TURTAS: Sodybos savininkas seniūnas K. Dočkus teigia, kad tris kalnus skaldos bei žvyro į sodybą atsivežė devintąjį savo gyvenimo dešimtmetį pradėjusi skaičiuoti dabar jau mirusi jo teta, sodyboje planavusi statybas.

PALIKIMAS: Šeduvos krašto žmonių teigimu, šioje Viešvilės sodyboje gyvenimas atgijo, kai ją, kaip palikimą, perėmė Šeduvos miesto seniūnas K. Dočkus.

PUOŠMENA: Sodybos puošmena — didžiulis tvenkinys — K. Dočkaus sodyboje iškastas savavališkai.

KELIAS: Kelias į sodybą grįstas plytomis bei šaligatvio plytelėmis. K. Dočkus sako, kad kelią kažkas taip sutvarkė jam nežinant.

SENIŪNAS: Šeduviai teigia, kad miesto seniūnas K. Dočkus jaučiasi esąs nebaudžiamas, todėl ir piktnaudžiauja tarnyba.

Redakcijos archyvo nuotr.

VIZIJA: Jei K. Dočkui ir toliau taip seksis, Viešvilės kaimo sodyboje jis greitai galės iškelti darbų pabaigtuvių vainiką ir uždegti pergalės deglą.