Rinkimus apkartino „kovidas“

Redakcijos archyvo nuotr.
Kadenciją baigiantis Seimo narys Valerijus Simulik sako pirmiausiai įveiks ligą ir tada galbūt sugrįš į miesto Tarybą.
Šiauliuose antrąjį rinkimų turą apkartino vieno iš kandidatų liga. Sunegalavęs Valerijus Simulik šeštadienį pranešė, kad jo COVID-19 tyrimas teigiamas. Tai sukėlė įtampą ir jo oponentui Domui Griškevičiui bei kitiems politikams, turėjusiems su ligoniu kontaktų. Kas užims rinkimus laimėjusio Šiaulių vicemero vietą, dar neaišku.

Politiniam oponentui – saviizoliacija

Praėjusią savaitę du Saulės apygardos kandidatai – Seimo narys Valerijus Simulik ir miesto vicemeras Domas Griškevičius dalyvavo LRT vykusiuose politiniuose debatuose. Jų metu spaudė vienas kitam ranką, bendravo. Savaitės pabaigoje V. Simulik socialiniuose tinkluose pranešė, kad jaučiasi blogai, o šeštadienį patvirtino, kad užsikrėtė koronavirusu.

Tiesioginį kontaktą turėjusiam D. Griškevičiui teko izoliuoltis ir atlikti PGR tyrimą. Vicemeras apgailestavo, kad ši situacija pakoregavo rinkimų naktį, nebeteko su komanda stebėti rezultatų, bendravo tik kompiuterio ekrane.

Šis faktas sukėlė nerimo ir Šiaulių miesto savivaldybėje. Meras Artūras Visockas pasakojo, kad kitą rytą po debatų jo kabinete vyko pasitarimas, kuriame miesto vadovai sėdėjo gana arti vienas kito. Pirmadienį, anot mero, jie visi liko namuose, jis vienintelis atvyko į darbą, tačiau susirinko reikalingus daiktus ir taip pat paliko savivaldybę.

Vakar po pietų Domas Griškevičius pranešė, kad jo PGR tyrimas neigiamas.

Pasveikęs spręs, ar grįžti į Tarybą

V. Simulik taip pat dalyvavo televizijos laidoje Šiauliuose kartu su kolegomis Stasiu Tumėnu bei Rima Baškiene. Šie politikai taip pat saviizoliavosi ir užsiregistravo tyrimams. Kaip ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Į Seimą nebepatekęs ir rinkimus Domui Griškevičiui pralaimėjęs Valerijus Simulikas apkartino šių politikų pergalę, jie visi neteko džiaugsmo rinkimų rezultatus stebėti kartu su savo komandomis.

Pats V. Simulik vakar sakė, kad vis dar jaučiasi prastai. Ketvirtą dieną laikosi aukšta temperatūra. Jei situacija prastės, gydytojų rekomendavimu važiuos į ligoninę.

Politkas sakė, jog visus, su kuriais pastaruoju metu bendravo, informavo apie savo ligą ir galimybę užsikrėsti. Kaip ir Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, davė maždaug 30 žmonių koordinates, su kuriais galėjo kontaktuoti.

Rinkimų rezultatus penkias kadencijas iš eilės Seime dirbęs V. Simulik vertina kaip šiauliečių pasirinkimą. Laimėti rinkimų jam nepadėjo ir tai, kad prieš pat rinkimus jis su būriu bendražygių įstojo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partiją.

„Reiškia, kažką ne taip dariau. Žiūrėsim, kaip seksis jaunam žmogui. Aš kai atėjau į Seimą, irgi buvau jaunas, panašiai jo amžiaus, dėl to į mane irgi skeptiškai žiūrėjo. Bet kuris atėjęs pasimokys ir taps Seimo nariu. Politikos Seimo procedūrų, įstatymų leidybos niekas neišmoko, ateini ir mokaisi. Domas bus tikrai pajėgus“, – komentavo kadenciją baigiantis Seimo narys.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad nemažas skaičius miestiečių išreiškė jam pasitikėjimą.

„Aš su šypsena žiūrėjau į tai, išskyrus tai, kas buvo daroma rinkimų kampanijos metu internetinėje erdvėje. Aš tikrai į teismą duosiu kai kuriuos kolegas Tarybos narius už filmukus, už keiksmažodžius. Jiems tai garbės nedaro. Bet čia mes aiškinsimės tada, kai aš pasveiksiu“, – žadėjo V. Simulik.

Paklaustas, kaip planuoja savo ateitį, palikus Seimą, politikas sakė, jog pirmiausiai nori įveikti ligą. Tada važiuos į Vilnių atlaisvinti kabinetą, viešbutį, išvalyti viską, palikti kitiems taip, kaip priklauso.

„Tada sėsiu ir kalbėsiuosi su komanda, ką mes darome. Aš turiu galimybę grįžti į miesto Tarybą. Jei matysiu, kad Taryboje yra galimybė turėti savo veidą ir kovoti už miestą, tikrai grįšiu. Jei matysiu tai, ką mačiau per rinkiminę kampaniją – mieste yra baimė, persekiojimai – spręsiu. Ir tai aš esu kareivis, nusiteikęs kariauti. Bet šiandien aš neturiu sveikatos tam“, – kalbėjo V. Simulik.

Meras dėl naujo pavaduotojo dar neapsisprendė

Šiaulių miesto savivaldybės vicemerui Domą Griškevičių šiauliečiams išrinkus į Seimą, kyla klausimas, kas užims jo vietą. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sako, jog į šį klausimą atsakyti dar negali, nes jis dar nesvarstytas daugumą miesto Taryboje daugumą turinčioje „Dirbame miestui“ frakcijoje.

„Galbūt dabar atsiras galimybė realiai dirbti su vienu vicemeru. Čia politinis momentas. Aš kreipsiuosi į frakciją ir jei man frakcijos dauguma pasakys, kad taip, reikia ir mato konkretų žmogų, aš nesipriešinsiu. Tikslaus atsakymo šiandien dar nėra“, – aiškino meras.

Jis pripažino, kad dėl bendražygio pergalės jausmas dvipusis. Domas Griškevičius – žmogus, kuris 2015 metais davė lemiamą 16-tą balsą ir leido A. Visocko komandai formuoti valdančią koaliciją. D. Griškevičius nepakluso socialdemokratų partijos Šiaulių skyriaus sprendimui dirbti opozicijoje ir tapo vicemeru. Vėliau partiją paliko, įkūrė visuomeninį judėjimą ir prisijungė prie nepartinio A. Visocko sąrašo.

„Jo dėka viskas išsijudino. Jo politiniame kelyje jis padarė milžinišką riziką ir ji pasiteisino. Jis atlaikė. Manęs tuomet klausė, ar Domas neišduos. Aš sakiau, kad ne. Ta prasme, kad jis išeina, gaila, nes jis didelį indėlį atnešė į miesto politinį gyvenimą. Iš kitos pusės, mes žinome, ką darome. Bandome stiprėti ir siekti naudos miestui. Mes, „Dirbame miestui“ komanda, turime tikslą ir kryptingai jo siekiame. Domo laimėjimas yra mūsų darbotvarkėje, jis buvo užprogramuotas“, – dėstė meras.

Jis aiškino absoliučiai tikėjęs savo bendražygio pergale, net nurodė santykį 60 ir 40 procentų, ir nepataikė vos vienu procentu.

Šiaulių meras sėkmingai dirbo su Sauliaus Skvernelio Vyriausybe, rinkimuose palaikė LVŽS kandidatą. Kaip seksis dirbti su konservatorių valdžia, juolab, kad Taryboje ši partija yra opozicijoje?

„Suveikė švytuoklės principas ir tai ne pirmą kartą Lietuvoje. Aš esu nepartinis, aš turiu draugų visose partijose. Ir tikrai rasiu sutarimą ir nebus jokių problemų. Visiškai nesvarbu kokia partija. Man svarbu, ką konkrečiai žmogus mąsto ir dirba. Ir jei partija ateina į valdžią ir aš joje žinau žmonių, kurie mąsto ir dirba tinkamai, iš karto atsiranda ryšys. Tas nepartinis mano statusas yra absoliutus pliusas. Aš galiu bendrauti su visais, neužsitraukiant niekieno nemalonės“, – sakė A. Visockas.

Apie konservatorius Taryboje jis buvo kitokios nuomonės. Merui atrodo, kad Taryboje konservatoriai realiai savo veiksmais nedemonstruoja, kad yra konservatoriai.