Rinkėjus išduoda jų favoritai

Rinkėjus išduoda jų favoritai

Rinkėjus išduoda jų favoritai

Nors rinkėjai į savivaldybių tarybas rinko savo favoritus, dalis jų iš sąrašų traukiasi. Vieni — dėl to, kad nenori prarasti gerai apmokamų valdiškų pareigų, kiti traukiasi dėl tų, kurie nepateko į tarybas, bet yra labiau „savi“.

Daugiausia persistumdymų — Šiaulių miesto ir rajono socialdemokratų partijos sąrašuose.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Renkasi algą, o ne politiką

Taryboje, pagal dabar galiojančius įstatymus, negali dirbti Savivaldybei priklausančių arba pavaldžių įstaigų vadovai.

Į Šiaulių rajono tarybą patekusių socialdemokratų sąrašas keičiasi, nes jau dabar aišku, kad mažiausiai du politikai nepaisys savo rinkėjų noro — jie neis dirbti į Tarybą.

Į ketvirtą vietą iš antros per rinkimus nukritusi Irena Laurinaitienė rinksis ne darbą rajono Taryboje, o Šiaulių rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centrą, kur dirba direktore.

„Liksiu dirbti direktore. Tarybos mandato atsisakysiu. Turbūt aišku, kodėl. Kai yra darbas, už kurį gauni atlyginimą, nekeisi juk į kanceliarinėms išlaidoms skirtus Tarybos nario pinigus“, — jau po rinkimų neslėpė piniginio motyvo I. Laurinaitienė.

Mandato atsisako ir šeštu numeriu rinkimus laimėjęs Arvydas Krilius, Kuršėnų ligoninės direktorius. „Renkuosi ligoninę. Kad neisiu į Tarybą, žinojau dar prieš rinkimus. Buvau perspėjęs ir savo rinkėjus: jeigu balsuos už mane, tegul žino, kad aš ligoninės nepaliksiu. Vis tiek balsavo“, — “Šiaulių kraštui“ sakė A. Krilius.

Sąrašas artėja prie Laisvūno Neimano

Pasitraukus iš socialdemokratų sąrašo mažiausiai dviem asmenims, teisę dirbti Taryboje įgaus žemiau sąraše stovintys partijos nariai. Tačiau 8 numeriu išrinktas Antanas Venckus dirba Raudėnų seniūnu, todėl likęs šiose pareigose taip pat negalėtų dirbti rajono Taryboje.

9 numeriu išrinkta Tatjana Kriliuvienė, mokytoja, taigi jai šios pareigos netrukdytų dirbti Taryboje. 10 numeriu sąraše išrinktas Vytautas Budrys dirba UAB Kuršėnų komunalinio ūkio vadovu. Bendrovės pagrindinis akcininkas yra Šiaulių rajono savivaldybės taryba, todėl V. Budriui taip pat tektų rinktis arba darbą Taryboje, arba savivaldybės įmonėje.

11 pagal sąrašą Roma Albrikienė — Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, tai taip pat netrukdytų dirbti rajono Taryboje.

Kiek gali „leistis“ socialdemokratų sąrašas? Tiksliau, iki kurios pavardės?

„Pagal dabartinę situaciją dėliojasi taip, kad sąrašas priartėtų prie Laisvūno Neimano, bet jis kol kas dar nepatektų“, — aiškino socialdemokratų sąrašą vedantis meras A. Gaubas.

Liks ir politikoje, ir ligoninėje

Šiaulių rajone į Tarybą su liberalų sąjūdžiu išrinktas Darius Krištaponis dirba rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Meškuičių palaikomojo ir slaugos ligoninės vyriausiuoju gydytoju.

„Eisiu dirbti ir į rajono Tarybą, liksiu dirbti ir ligoninės vyriausiuoju gydytoju. Meškuičių ligoninė yra Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, o tai reiškia, kad aš vadovauju ne įstaigai, o tik filialui ir man įstatymai nedraudžia dirbti abiejų darbų“, — sakė D. Krištaponis.

Miesto socialdemokratai dar laukia

Šiaulių mieste į Tarybą patekusių socialdemokratų sąraše jau dabar aišku, kad kirstųsi dviejų politikų interesai.

Arba Tarybą, arba dabartines pareigas turėtų rinktis į aštuntą vietą iš trečiosios po rinkėjų reitingavimo nukritęs Savivaldybės įmonės „Pabalių turgus“ direktorius Žydrūnas Augustinas ir į dešimtą vietą iš septintos nukritęs Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorius Algimantas Beinoravičius.

Abu jie tikino, kad dar turi laiko iki kovo 24 spręsti: rinktis darbą Taryboje ar likti iki šiol dirbtame vadovaujančiame darbe.

„Taip, mano amžius jau pensinis, bet aš dar neapsisprendžiau“, — sakė A. Beinoravičius.

Ginčai dėl R. Jakučio

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, paaiškino, kad po šių rinkimų įsigaliojo nuostatos, kad ne tik Savivaldybei pavaldžių įmonių ir įstaigų vadovai negali suderinti darbo Taryboje.

Nauja yra tai, kad Tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su Savivaldybės politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, pavyzdžiui, mero patarėjo.

„Dabar visi, kurie dirba Savivaldybės administracijoje, negali būti Tarybos nariais, visai nesvarbu, kokias užima pareigas Savivaldybės administracijoje“, — pranešė Z. Vaigauskas.

Esančios kelios pareigų grupės, kurios, pagal įstatymą, nesuderinamos su darbu Taryboje. Z. Vaigausko teigimu, išliko nuostata, kad Taryboje negali dirbti buvę apskričių viršininkai, Savivaldybės kontrolierius. Nesuderinamos yra abi pareigos, kai Tarybos darbas yra kontroliuoti įstaigų vadovų darbą.

Klaustukas, pasak Z. Vaigausko, yra ir dėl, pavyzdžiui, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro vadovo Raimundo Jakučio, kuris pateko į rajono Tarybą su socialdemokratais.

„Svarstysime, ar tokių įstaigų, kurios yra pavaldžios apskrities savivaldybėms, vadovai gali dirbti vieno iš rajonų Taryboje. Ginčų dėl to kyla“, — sakė Z. Vaigauskas.

GARANTIJOS: Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvavę rinkėjai neturėjo jokios garantijos, kad jų išrinkti politikai liks dirbti savivaldybėse. Dauguma politikų tylėjo, jog neatsisakys valdiškų darbų dėl darbo savivaldybėje.