Rinkėjai Šiauliuose pasidarbavo šluota

Rinkėjai Šiauliuose pasidarbavo šluota

Rinkėjai Šiauliuose pasidarbavo šluota

Šiaulių rinkėjai, nors ir nelabai aktyviai ėję balsuoti šį sekmadienį į rinkimus, vis dėlto pateikė staigmenų. Užtikrintiems ir apsnūdusiems politikos veikėjams rinkėjai pritaikė šluotos terapiją. Dabartinis meras neteks regalijų, o kai kas ir Tarybos nario kėdės.

Dėl mero posto antrajame ture susigrums nepartiniai kandidatai Artūras Visockas ir Valerijus Simulik.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Reiks antrojo raundo

Tarp A.Visocko (visuomeninis rinkimų komitetas „Artūro Visocko nepartinis sąrašas“) ir Valerijaus Simulik (visuomeninis rinkimų komitetas „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius“) atotrūkis gana nedidelis: A. Visockas surinko 6032 rinkėjų balsus, arba 16,65 procento, o V. Simulik – 5589, arba 15,43 procento.

Šiaulių meras socialdemokratas Justinas Sartauskas nuo antrąją vietą užėmusio V. Simulik atsiliko visai nedaug – surinko 5331 balsą (14,72 procento).

Ketvirtoje vietoje liko Liberalų sąjūdžio atstovas Vaidas Bacys, jis surinko 4892 (13,50 procento) rinkėjų balsus.

Daug didesnis atotrūkis nuo mero posto skiria Andrių Šedžių (Lietuvos liaudies partija, 2734 balsai, 7,55 procento), Daivą Matonienę (partija „Tvarka ir teisingumas“, 2660 balsų, 7,34 procento), Tomą Petreikį (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, 2599 balsai, 7,17 procento).

Stasys Tumėnas (iškeltas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos), kaip kandidatas į merus, gavo 2288 rinkėjų balsus (6,32 procento), "dabartinė" vicemerė darbietė Danguolė Martinkienė gavo 1948 balsus (5,38 procento).

Paskutiniai lenktynėse dėl mero posto liko Vidmantas Šimkus (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) su 589 balsais (1,63 procento) ir Mykolas Deikus (politinė partija „Lietuvos sąrašas") su 505 balsais (1,39 procento).

Taryboje – šeima

Nors šiuose savivaldos rinkimuose Lietuvos socialdemokratų partija Šiauliuose ir gavo didžiausią balsų skaičių 6460 (17,83 procento), tačiau nuo praėjusių rinkimų jie gerokai išbarstė rinkėjų pasitikėjimą.

2011 metų savivaldybių rinkimuose socialdemokratai buvo gavę 8635 rinkėjų balsus, arba 23,34 procento visų dalyvavusių rinkimuose balsų.

Naujojoje Taryboje socialdemokratai turės 6 vietas, nors praėjusioje turėjo 10 vietų.

Socialdemokratas J. Sartauskas, reitinguojant kandidatus, neužleido pirmosios vietos socialdemokratų sąraše.

Būta ir staigmenų. Kartu į Tarybą pateko du Žakarių šeimos atstovai – Lukas Žakaris, dirbęs jau ir praėjusioje Taryboje, iš 11-osios sąrašo vietos šoktelėjo į antrąją, o Seimo nario Edvardo Žakario žmona Jolanta Žakarienė iš 62-osios sąrašo vietos pakilo į šeštąją.

Be jų, į Tarybą preliminariai patenka ir kiti socialdemokratai: Domas Griškevičius, praėjusią kadenciją dirbęs Tarybos sekretoriumi. Į ketvirtąją sąrašo vietą iš trečiosios nukrito Gedeminas Vyšniauskas. Penktoji sąraše – Zina Žuklijienė. Ji dirba S. Šalkauskio gimnazijos direktore. Jeigu šių pareigų Z. Žuklijienė neatsisakys, Taryboje negalės dirbti, todėl socialdemokratų sąrašas gali pasislinkti.

A. Visockas atsivedė keturis

Visuomeninis rinkimų komitetas „Artūro Visocko nepartinis sąrašas“ pagal rinkėjų pasitikėjimą liko antroje vietoje. Šis sąrašas gavo 4624 rinkėjų balsus (12,76 procento) ir Taryboje turės penkias vietas.

A. Visockas pagal savo vadovaujamą sąrašą gavo 1774 balsus. Praėjusioje Taryboje A. Visockas dirbo vienas, kaip nepartinis kandidatas. Dabar jis į Tarybą atvedė dar keturis žmones: buvusį konservatorių, skulptorių Gintautą Lukošaitį ir tris politikos naujokes – pedagogę Iriną Barabanovą, UAB „Šiaulių vandenys“ Finansų, planavimo skyriaus viršininkę Simoną Potelienę ir deklaracijoje savo profesijos nenurodžiusią Rimą Juškienę.

Gavo po keturias vietas

Į trečią vietą įšoko Liberalų sąjūdis, gavęs 4342 (11,98 procento) rinkėjų pasitikėjimą. Ši politinė jėga gauna keturias vietas.

Į Tarybą pateko šios kadencijos nariai Vaidas Bacys, Gintaras Karalevičius, Artūras Kulikauskas bei politikos naujokas Arūnas Rimkus.

2011 metais Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis buvo gavęs 2 mandatus, tačiau dalį kadencijos dirbo trise, prisijungus Gintarui Karalevičiui.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius“ liko ketvirtoje vietoje su 4226 (11,66 procento) rinkėjų balsais, tačiau taip pat gavo keturis mandatus.

Komitetas į Tarybą, greta senbuvių Denio Michalenko ir Juozo Pabrėžos, atvedė muzikos mokytoją Reginą Kvedarienę ir „Jonis“ kaimiškos muzikos ansamblio lyderį Pranciškų Trijonį, iš tryliktos vietos sąraše šoktelėjusį į ketvirtąją.

Beliko trys konservatoriai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašas gavo 3257 (8,99 procento) rinkėjų balsus ir 3 vietas Taryboje. Konservatoriai iš trečios vietos nukrito į penktąją.

Rinkėjai vietomis sukeitė Joną Bartkų ir Tomą Petreikį. Pastarasis kandidatavo į merus, tačiau iš sąrašo pirmosios vietos nukrito į antrąją, užleisdamas vietą konservatorių senbuviui Jonui Bartkui.

Trečiasis – Savivaldybėje dirbantis vyriausiasis specialistas Martynas Šiurkus. Už borto – nusipelnę konservatoriai Vladas Damulevičius, Rimundas Domarkas ir jaunoji jų žvaigždė Aurimas Nausėda.

Iš "valstiečių" – du mokslininkai

Po pertraukos į Tarybą pateko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, gavusi 2457 (6,78 procento) rinkėjų balsus. Ši partija gavo du mandatus.

Tarybos nariais tapo 2011 metais į Tarybą kaip nepriklausomas kandidatas patekęs Šiaulių universiteto docentas, kalbininkas Stasys Tumėnas ir universiteto profesorius, istorikas Arūnas Gumuliauskas.

Šį sąrašą rinkėjai kiek pakoregavo: iš antrosios vietos į penktąją nukrito Bubių seniūnas Vytautas Slabys, o aktorius Aurimas Žvynys iš 8 vietos pakilo į trečiąją.

Ir nukraujavo, ir atsigavo

Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“ šioje kadencijoje gavo po dvi vietas.

Darbo partija šiuose rinkimuose vietoj buvusios šeštosios vietos 2011 metų rinkimuose nukrito į septintąją vietą, nes gavo 2442 (6,74 procento) rinkėjų balsus. Į Tarybą vietoje trijų Darbo partijos politikų pakliuvo dvi – vicemerė Danguolė Martinkienė ir dabartinė narė Angelė Kavaliauskienė.

Skaudžiausią smūgį patyrė partija „Tvarka ir teisingumas“. 2011 metais ši partija pagal balsų skaičių buvo antra, dabar nukrito į devintąją vietą.

Iš turėtų 3451 balso (9,33 procento) šiemet begavo 1894 (5,23 procento) rinkėjų balsus ir tik du mandatus Taryboje. Į Tarybą patenka aplinkos viceministrė Daiva Matonienė ir senas Šiaulių politikos vilkas universiteto docentas Alfredas Lankauskas.

Į Tarybą taip pat pateko Lietuvos liaudies partija, gavusi 2033 (5,61 procento) rinkėjų balsus. Šiai partijai – du mandatai, kurie atiteks verslininkui Andriui Šedžiui ir projektų vadovei Godai Gargasaitei.

Liko be nieko

Į miesto Tarybą nepateko keturių partijų ar judėjimų atstovai.

Visuomeninis rinkimų komitetas „Laisvieji piliečiai“ negavo nė vieno mandato.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) gavo 808 (2,23 procento) šiauliečių balsus ir iš aktyvios politikos eliminavo net kelis politikos senbuvius: profesorių Vincą Laurutį, mero patarėją Vaclovą Vingrą.

Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ gavo vos pusšimtį balsų, o susivienijimas „Prieš korupciją“ – vos 341 balsą.

Redakcijos archyvo nuotr.

KLAUSTUKAS I: Artūras Visockas vos keliais procentiniais punktais dabar lenkia savo konkurentą, su kuriuo susitiks antrajame mero rinkimų ture.

KLAUSTUKAS II: Valerijus Simulik Seimo nario kėdę nori keisti į Šiaulių mero.