R. Karbauskis susitiko su G. Nausėda: " Mes šnekėjome apie stabilumą"

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
G. Nausėda susitiko su R. Karbauskiu.

Po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis neslėpė, kad jame buvo kalbėta apie koalicinės daugumos sudarymą Seime. Taip pat, pasak R. Karbauskio, kol kas G. Nausėda nepareiškė ir jokių prieštaravimų dėl Sauliaus Skvernelio tolimesnio darbo Vyriausybėje po liepos 12 dienos.
"Mes šnekėjome apie stabilumą, kad koalicinės derybos pavyktų ir būtų Seime suformuota stabili dauguma. Nes nuo to ir priklauso, kad būtų stabili Vyriausybė ir ar mes galėsime tuos įsipareigojimus, kuriuos esam davę žmonėms, vykdyti", – teigė R. Karbauskis.
Paklaustas, ar G. Nausėda pritartų ir tolimesniam Sauliaus Skvernelio darbui Vyriausybėje, R. Karbauskis teigė, kad "šnekos apie tai, kad nepritartų, tikrai nebuvo".
"Tai pirmiausia koalicijos sprendimas, ir tokios šnekos apie tai, kad nepritartų, tikrai nebuvo. Net dabar ne tas metas, kad reikėtų pritarti ar nepritarti, tam bus liepos 12 diena, po inauguracijos, bet čia - koalicijos sprendimas", – teigė R. Karbauskis.
Apie ministrų galimus postus, pasak R. Karbauskio, dar nebuvo kalbama, nes dar nėra koalicinio susitarimo. Taip pat ir dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pozicijos, pasak R. Karbauskio, susitikime buvo pažymėta, kad tai ne asmeninis "kieno nors reikalas, o koalicinio susitarimo dalis".
"Išrinktasis prezidentas dėl Seimo pirmininko nelabai turi ką komentuoti, nes tai – koalicinis susitarimas", – teigė R. Karbauskis
Pats G. Nausėda prieš susitikimą žurnalistams sakė, kad iš susitikimo tikisi "didžiausios naudos Lietuvai".
Penktadienį G. Nausėda buvo susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu. Po susitikimo išrinktasis prezidentas teigė, kad su Vyriausybės vadovu buvo kalbėta apie Ministrų Kabineto formavimą.