Prie logistikos centro durų — ir ministras

Prie logistikos centro durų —  ir ministras

Prie logistikos centro durų — ir ministras

Vakar Šiauliuose viešėjęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tvirtino: miestas dėl kelių, geležinkelio ir oro uosto yra rimtas pretendentas turėti logistikos centrą. „Būtų nuodėmė tokio projekto nevykdyti“, — sakė ministras E. Masiulis. Ir ragino aplenkti Panevėžį, nors iki šiol Šiauliams buvo siūlomas tik atsarginis variantas.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Ragino nesnausti

„Turit daug, bet daug kas priklauso ir nuo vietinės valdžios ir verslo aktyvumo“, — sakė ministras. “Yra padaryta lemtinga klaida, kad tuos centrus bandoma kurti iš Vilniaus, iš Vyriausybės kabinetų. Viešieji logistikos centrai turi atsirasti ten, kur pats verslas jaučia pulsą, natūraliai formuojasi ir kuriasi verslo srautai“, — ragino miesto valdžią ir verslą nesnausti ministras E. Masiulis.

Iki šiol buvo numatyta, kad realiausi viešieji strateginiai logistikos centrai atsiras Vilniuje Kaune ir Klaipėdoje, o Šiauliai — tik atsarginis variantas.

„Man Šiaulių logistikos centro pristatymas yra pakankamai įtikinamas. Čia yra ne privati, o valstybinė žemė, tai reiškia, kad kur kas paprasčiau būtų pradėti statyti logistikos centrą, negu pavyzdžiui, Kaune, kur logistikos centras numatytas ir privačioje žemėje. Matau, kad Šiauliai aktyvesni, nei Panevėžys“, — sakė E. Masiulis.

Ministras tikino, kad Vyriausybė logistikos centrams nėra skyrusi nė lito. Vilnius, Kaunas ir Klaipėda jau yra parengę paraiškas Europos Sąjungos fondams, yra patvirtinti projektiniai finansavimai. Šiauliai to dar nėra padarę.

Ar Šiaulių valdžia viską padarė, kad logistikos centras čia atsirastų?

„Pirmiausia Finansų ministerija turi atlikti savo namų darbus, suteikti galimybę Savivaldybei kreiptis į Europos Sąjungos fondus, nes viena Savivaldybė to padaryti negali“, — aiškino Šiaulių meras Genadijus Mikšys.

Centras — reikalingas

Pasak mero G. Mikšio, Šiauliai ilgai buvo išbraukti iš strateginių logistikos centrų steigimo žemėlapių, tačiau vis tiek kūrė ir sukūrė galimybių studiją, kuri ir buvo pristatyta ministrui.

Logistikos centras,numatyta galimybių studijoje, gali būti valdomas koncesijos pagrindu ir finansuojamas iš kelių šaltinių: Europos sąjungos struktūrinių fondų, valstybės investicijų ir privačių verslo lėšų.

Pagal galimybių studiją numatomi du Logistikos centro steigimo etapai. Pirmajame etape numatyta įsikurti 20 hektarų teritorijoje, pastačius 70 tūkstančių kvadratinių metrų ploto sandėlius. Antrame etape numatyta 45 hektarų plote pastatyti 160 tūkstančių kvadratinių metrų sandėlius.

Optimistiniais skaičiavimais, Šiaulių logistikos centras gali būti įkurtas iki 2014 metų. Jis įsikurtų šiaurinėje oro uosto dalyje. „Būtent čia yra apie 160 hektarų laisvos žemės, yra peronas į oro uosto pakilimo takus, ten bus nutiesta geležinkelio linija, taip pat ten yra Pročiūnų gatvė, kuri išeis į rytinį Šiaulių miesto apvažiavimą. Tai labai strategiškai gera vieta logistikos centrui“, — pasakojo planus meras G. Mikšys.

Partijos reklama darbo metu

Vakar be E. Masiulio Šiauliuose viešėjo ir kiti liberalų sąjūdžio į Vyriausybę deleguoti ministrai: švietimo ir mokslo — Gintaras Steponavičius ir teisingumo — Remigijus Šimašius.

Po susitikimų ministerijų kuruojamų sričių klausimais, trys ministrai surengė diskusiją darbo metu — 15 valandą „Kodėl Vyriausybei reikia liberelų?“ — partijos populiarinimo klausimais.

Ar ministrai darbo metu gali populiarinti savo partiją?

„Mes vis tiek apie ministerijų darbą, o ne apie partinius reikalus kalbame“, — paneigė sprendžiantys partinius reikalus dar nesibaigus darbo dienai ministras E. Masiulis.

CITATA

Iki šiol buvo numatyta, kad logistikos centrai atsiras Vilniuje Kaune ir Klaipėdoje, o Šiauliai — tik atsarginis variantas.

RAGINIMAS: Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis vakar ragino Šiaulių merą Genadijų Mikšį nesnausti dėl logistikos centro Šiauliuose.

Jono TAMULIO nuotr.