Prašo at­pa­žin­ti žmo­nes nuo­trau­ko­se

As­me­ni­nio al­bu­mo nuo­tr.
"Nup­lauks pa­van­de­niui gy­ve­ni­mas, o drau­ge ir mes. Bet ne­ži­nom, į ko­kį kran­tą mus iš­mes. Šiau­liai, 1946 m. IX. 16, nuo pa­žįs­ta­mų­jų ir gi­mi­nai­čių", – ra­šo­ma ki­to­je nuo­trau­kos pu­sė­je. Nuot­rau­ka teik­ta Vy­tau­to Šu­lins­ko tė­ve­liui Ste­po­nui Lu­ko­še­vi­čiui (1925–1998).

"Šiau­lių kraš­tas" ga­vo Vy­tau­to Šu­lins­ko iš Ma­ri­jam­po­lės laiš­ką, ku­ria­me pra­šo­ma skai­ty­to­jų pa­gal­bos – at­pa­žin­ti žmo­nes nuo­trau­ko­se.

"Mi­rus ma­mai, jos al­bu­muo­se ra­dau tris įdo­mias ga­li­mai gi­mi­nai­čių nuo­trau­kas, fo­tog­ra­fuo­tas apie 1946 me­tus ir de­di­kuo­tas ma­no mi­ru­siam tė­ve­liui. Ki­to­je pu­sė­je yra už­ra­šai su var­dais ir įra­šu "Šiau­liai". Tik­riau­siai tie žmo­nės iš Šiau­lių kraš­to", – spė­ja V. Šu­lins­kas.

V. Šu­lins­ko tė­ve­lis, mo­čiu­tė bu­vo ki­lę iš Šiau­lių. Šei­mo­je, sa­ko vy­ras, bu­vo vi­so­kių niuan­sų, tad tė­vo ir sū­naus pa­var­dė ski­ria­si. Tė­vas Ste­po­nas Lu­ko­še­vi­čius bu­vo gi­męs 1925, mi­rė 1998 me­tais.

V. Šu­lins­kas su­da­ri­nė­ja ge­nea­lo­gi­nį me­dį, ieš­ko, kur iš­si­bars­tę gi­mi­nai­čiai, ko­kie jų li­ki­mai. Is­to­ri­ją ren­ka apie dve­jus me­tus.

"Kol ma­ma bu­vo gy­va, ne­la­bai do­mė­jau­si. Kai ma­ma mi­rė, pra­dė­jau paieš­kas, ra­dau įdo­mių da­ly­kų, ku­rių ma­ma bu­vo ne­pa­sa­ko­ju­si, da­bar ban­dau iš­siaiš­kin­ti. At­se­kiau ne­tgi iki gar­sių žmo­nių. Daug su­ži­no­jau, o da­bar ban­dau iš­siaiš­kin­ti dar vie­ną ša­ką, nu­gu­lu­sią Šiau­lių kraš­te", – apie gi­mi­nai­čių paieš­ką sa­ko V. Šu­lins­kas.

Jei at­pa­ži­no­te žmo­nes nuo­trau­ko­se, su­si­sie­ki­te su "Šiau­lių kraš­to" re­dak­ci­ja tel. (8 41) 59 15 65.

Susijusios naujienos