Politikai „iš­skal­bė“ pla­ną dėl mo­kyk­lų pertvarkos

Politikai „iš­skal­bė“ pla­ną dėl mo­kyk­lų pertvarkos

Politikai „išskalbė“ planą dėl mokyklų pertvarkos

Šiaulių miesto savivaldybė vėl kviečia diskutuoti ir teikti pasiūlymus dėl miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2005–2011 metais plano. Jame nebeliko daugelio žadėtų permainų. Atsisakyta jungti pradines mokyklas prie progimnazijų. Specialiosios mokyklos turėtų tapti regioninėmis.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Atsisakyta prijungti likusias pradines mokyklas

„Saulės“ pradinę mokyklą nuo 2013 metų rugsėjo 1 dienos atsisakyta jungti prie „Romuvos“ progimnazijos, o nuo 2015 metų abi mokyklas sukelti į progimnazijos patalpas.

Centro pradinę mokyklą atsisakyta jungti prie Jovaro progimnazijos, o Lieporių pradinę mokyklą – prie Gegužių progimnazijos.

„Darbo grupė atsižvelgė į politinių frakcijų siūlymus nebeprijungti likusių pradinių mokyklų, nors man tai neatrodo logiška, kai dalis pradinių mokyklų prijungta, o dalis – ne“, – aiškino Mokyklų tinklo pertvarkos darbo grupės pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viktoras Strups.

Jo teigimu, kiekvienų metų pavasarį bus peržiūrimas mokinių skaičius ir jeigu jis priartės prie minimalaus, iš karto bus sprendžiama jungti mokyklas.

Nuo šio rugsėjo pagal ankstesnį planą dviejų pradinių mokyklų – Dainų ir Aukštabalio – mieste nebelieka. Jos prijungiamos prie progimnazijų.

Dėl katalikiškos mokyklos spręs patys

Dėl Tėvo Benedikto Andruškos pradinės mokyklos plane paliktos dvi alternatyvos. Arba nuo 2014 metų rugsėjo 1 dienos ji galės tapti katalikų bendruomenės mokykla, arba bus prijungiama prie progimnazijos ir perkeliama į kitą pastatą.

V. Strups teigimu, mokyklai leista pačiai apsispręsti, kokį variantą pasirinkti. „Gali būti, kad Tėvo Benedikto Andruškos pradinė mokykla drauge su „Sandoros“ progimnazija pasirinks katalikišką kryptį ir susijungs, bet tai spręs abi mokyklos“, – sakė darbo grupės vadovas.

Ne visos vidurinės išliks

Daug diskusijų kėlęs Vijolių vidurinės mokyklos likimas išspręstas – ji pagal planą taps regionine sporto gimnazija. Numatyta, kad iki 2012 metų rugsėjo 1 dienos bus parengiama Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinama sportinio ugdymo programa bei pradedama vykdyti visose klasėse.

Plane taip pat numatyta, kad atnaujinami Vijolių mokyklos ir bendrabučio (dabartiniai Šiaulių vaikų globos namų) pastatai.

Atsisakyta alternatyvos nuo 2013 metų rugsėjo 1 dienos Vijolių mokyklą išskaidyti, o mokinius nukreipti į artimiausias pagal gyvenamąją vietą mokyklas.

„Santarvės“ vidurinė mokykla taps gimnazija su dėstomąja rusų kalba, o nuo 2013 metų bus perkeliama į kitos mokyklos pastatą.

Suaugusiųjų vidurinė mokykla taps suaugusiųjų mokykla. Nuo šiemet įsteigiamas Suaugusiųjų ugdymo skyrius Tardymo izoliatoriuje.

Pagrindinės – progimnazijos, o specialiosios – regioninės

Vinco Kudirkos, Medelyno ir Zoknių pagrindinės mokyklos nuo šio rugsėjo pertvarkomos į progimnazijas

Mokyklų tinklo pertvarkos plane numatyta, kad Sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras, „Ringuvos“ specialioji mokykla, Logopedinė bei sanatorinė mokyklos ir Specialiojo ugdymo centras taps regioninėmis mokyklomis.

Petro Avižonio regos centras liks regos centru, tik nuo 2013 metų nebekomplektuos 1–4 klasių.

Regioninėms mokykloms aplinkos (komunalinės paslaugos ir nepedagoginis personalas) finansavimą skirs iš valstybės, o nebe iš Savivaldybės biudžeto. Mokyklas galės lankyti ir regiono vaikai.

Norėta lošti iš mokinių skaičiaus

Mokyklų pertvarkos plane paliktas tik minimalus mokyklų mokinių skaičius: pradinėje mokykloje – 220, progimnazijoje – 380, gimnazijoje – 450 mokinių. Bet panaikintas maksimalus mokinių skaičius. Nors anksčiau buvo numatyta, kad maksimalus skaičius pradinėje mokykloje – 330, progimnazijoje – 700, gimnazijoje – 550 mokinių.

V. Strups teigimu, maksimalaus skaičiaus siekė kai kurios mokyklos, kuriose trūksta mokinių. Tikėtasi, kad iš perpildytų mokyklų mokiniai būtų buvę perkeliami į tuštėjančias mokyklas.

„Taip gelbėti prastesnes mokyklas nebūtų teisinga. Kodėl mokykloje negali būti 850 mokinių, jeigu pagal kvadratūrą ploto užtenka?“ – stebėjosi pavaduotojas.

Redakcijos archyvo nuotr.

SPRENDIMAS: Mokyklų tinklo pertvarkos darbo grupės pirmininkas Viktoras Strups teigia, kad, politikų sprendimu, atsisakyta esminių permainų Šiaulių mokyklose.