Po pertraukos Šiauliuose – trys COVID-19 atvejai

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiauliuose įvežti nauji COVID-19 atvejai, tačiau Respublikinėje Šiaulių ligoninėje koronavirusu užsikrėtusių šiauliečių gydomų nėra.
Šiauliuose po ilgos pertraukos antradienį nustatyti trys COVID-19 ligos atvejai – visi jie įvežtiniai. Ligoninėje gydomų šiauliečių nėra. Siekiant apsaugoti visuomenę nuo viruso plitimo, apeliuojama į jų sąmoningumą, socialinės distancijos laikymąsi bei kitų saugumo priemonių naudojimą.

Parvežti iš užsienio

Laikinai einanti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorės pareigas Simona Abromavičienė antradienį informavo, kad du Šiaulių miesto gyventojai užsikrėtę koronavirusu grįžo iš Nyderlandų, kur jie dirbo ir gyveno. Jie parkeliavo automobiliu. COVID-19 nustatytas dar vienam žmogui grįžusiam iš Ukrainos, kur jis buvo išvykęs pasisvečiuoti.

Anot vadovės, visi trys asmenys serga lengva ligos forma, grįžę kontaktų turėjo minimaliai. Jiems tyrimai paimti mobiliajame punkte. Visi jie ir su jais artimą sąlytį turėję žmonės yra saviizoliacijoje.

Šiauliai nepatenka į Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo patvirtintą didelės rizikos savivaldybių sąrašą. Jame – 12 savivaldybių, kurių rodiklis viršija 15,5 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Didžiausias sergamumas yra Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių rajonuose, Vilniaus ir Kauno miestuose.

Šiaulių ligoninėje „kovidu“ sergančių šiauliečių nėra

Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė informavo, kad ligoninės Infekcinių ligų skyriuje gydomi 4 COVID-19 sergantys ligoniai. Du iš jų atvežti iš Mažeikių, du – iš Akmenės rajonų. Dviems pacientams prijungtos deguonies kaukės, tačiau reanimacijoje „kovidinių“ pacientų nėra.

Nacionalinis sveikatos centras vakar skelbė, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 2958 koronaviruso atvejai, tebeserga 985 asmenys, o 1874 – pasveiko. Nuo COVID-19 mūsų šalyje mirė 86 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Nuo birželio 1 dienos užfiksuoti 195 ligos atvejai, įvežti iš kitų šalių.

Šalies ligoninėse „kovidą“ gydosi 47 žmonės. 7 iš jų yra sunkios būklės, todėl jiems pagalba teikiama reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Naktinių pasilinksminimų laiko netrumpins

Sparčiai augant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, operacijų vadovas Aurelijus Veryga kalbėjo apie nesaugią aplinką naktiniuose baruose, klubuose bei kitose naktinių pasilinksminimų vietose ir žadėjo jų darbo laiką riboti iki 24 valandos. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje toks sprendimas buvo atmestas.

Premjeras Saulius Skvernelis po posėdžio tiesiogiai transliuojamoje spaudos konferencijoje paaiškino, kad pagrindinė priežastis, kodėl vakar barų darbo laikas nebuvo sutrumpintas, buvo ta, kad, ko gero, tai reikštų kai kurių verslų uždarymą.

S. Skvernelis kalbėjo, kad nuspręsta, jog susitikus su šių verslų atstovais bus derinamos pozicijos, kaip būtų galima užtikrinti saugumo laikymąsi.

„Kalbame apie socialinę distanciją, siūlymas bus riboti žmonių skaičių, gal sieti su kvadratiniais metrais, apsaugos priemonių naudojimas, kaukių. Plius įvertinti informaciją apie tų įstaigų, jų techninį įrengimą, ar yra pakankamai gera ištraukiamoji ventiliacija“, – kalbėjo Premjeras.

Nenori grįžti prie draudimų ir baudimų

Rugsėjo mėnesį daugelyje šalies miestų vyks daug renginių. Šurmuliuos ne tik „Šiaulių dienos“, miestų šventes švęs Vilnius, Panevėžys.

Premjero buvo klausiama, ar augant koronaviruso pandemijos grėsmei nesirengiama griežtinti viešų renginių organizavimo tvarkos.

„Ne kartą apeliavome tiek į organizatorius, tiek į dalyvius, kad tie renginiai, kurie nebūtini, nebūtų vykdomi. Kurie vykdomi, kad vyktų griežtai laikantis operacijų vadovo nurodymų. Tai yra žmonių atsakingumo klausimas. Tikrai nesinori grįžti prie tų momentų, kada turime viską griežtai drausti, kontroliuoti ir dar bausti. Taip, kontrolė bus vykdoma, jei matysime, kad situacija blogėja ir tos atsakomybės pas mus nėra arba ji kažkur dingo, kito kelio nebus, reikės priimti sprendimus renginius riboti žmonių skaičių arba tokius renginius drausti“, – aiškino S. Skvernelis.