Pėsčiųjų viadukas kišamas į požemį

Pėsčiųjų viadukas kišamas į požemį

Pėsčiųjų viadukas kišamas į požemį

Pėsčiųjų viaduko virš Žemaitės gatvės koncepcija vėl atidėta. Norams sujungti dviejų prekybos taškų pastatus viaduku atsirado konkurentas — turgavietę turintis „Senojo dvaro“ savininkas Feliksas Andrulis žada savo pinigais suprojektuoti ir įrengti požeminę perėją.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Į pastabas atsižvelgė

Koncepcijos svarstymas pradžioje vyko ramiai. UAB „Projektavimo centras“ architektai papunkčiui atsakinėjo į žiemą pareikštas pastabas, papildė brėžinius, pateikė savo projekto vizualizaciją. Nors ji ne visiems patiko, atrodė, jog šį kartą “Šiaulių prekybos namų“ ir “Šiaulių mugės“ užsakytam projektui bus pritarta.

Virš Žemaitės gatvės siūloma įrengti stiklu dengtą pėsčiųjų galeriją ir prekybos taškus. Ji jungtų „Šiaulių prekybos namų“ pastatą su “Šiaulių muge“. Į galeriją būtų kylama slenkančiais laiptais ir liftais. Projektuotojai siūlo įrengti papildomas automobilių stovėjimo aikšteles “Šiaulių prekybos namų“ kieme, platinti Salantų gatvę, nutiesti papildomą eismo juostą Žemaitės gatvėje. Antžeminės perėjos būtų paliktos.

Dabartinė vaistinė, kuri yra prisišliejusi prie prekybos centro, būtų nugriauta ir čia įrengtos prieigos į viaduką. Tačiau sumanyta užimti dar papildomus šešis metrus pėsčiųjų bulvaro, nors anksčiau kalbėta, jog to nebus galima daryti.

Pasak Rasos Budrytės, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojos, pasiūlymas patrauklus, o dėl viaduko grožio dar bus laiko pasiginčyti. Koncepciją pasiūlyta teikti Miesto ūkio ir plėtros komitetui.

„Tiltukas“

Architektė Rūta Stopelienė pareiškė, kad šiuo projektu 100 procentų pataikaujama vienam verslininkui ir visiškai neatsižvelgiama į miesto poreikius. Neįvardinant kalbėta apie „Šiaulių prekybos namų“ savininką Algimantą Jankauską: “Idėjos čia nėra, tik noras susitvarkyti savo tiltuką, kad pardavėjams sutrumpėtų kelias tarp abiejų pastatų“.

Architektės teigimu, ši vieta labai svarbi miestui. Pagal Bendrąjį planą čia galėtų formuotis naujas komercinis ir administracinis Šiaulių centras. R. Stopelienė teigė, kad aplinka, apkalus prekybos centrą skarda, jau sudarkyta, todėl tokiu projekto užsakovu pasitikėti negalima: „Nebeleiskime snarglinti šios vietos“.

Architektė pareiškė, jog, projektuodama pėsčiųjų bulvarą, ji nagrinėjo požeminės perėjos per Žemaitės gatvę galimybę.

Kortos staiga apsivertė

Praėjusiame svarstyme apie požeminę perėją kalbėta daug ir teigta, jog tai neįmanoma dėl po gatve esančių svarbių ir sudėtingų komunikacijų. Jas iškelti esą būtų labai brangu. Bet situacija staiga sušvelnėjo: posėdžio išvakarėse į Savivaldybę kreipėsi netoliese valdas turintis „Senojo dvaro“ savininkas Feliksas Andrulis, žadėdamas savo pinigais suprojektuoti ir įrengti požeminę perėją.

Tokiai idėjai pritarė miesto Tarybos narys Kazimieras Šavinis: „Viaduku siekiama pasukti žmonių kelią į parduotuves. O aš nenoriu nei aukštyn lipti, nei žemyn. Požeminė perėja patogesnė“.

Politikas prisiminė, kad ne kartą yra kvietęs pasitarti A. Jankauską ir F. Andrulį, bet jie kalbėtis vengia.

Aptarimo dalyviai svarstė, kad du verslininkai kovoja dėl pirkėjų srautų į savo įmones.

R. Stopelienė pareiškė, kad Savivaldybė neatlieka šeimininkės funkcijų, negina žmonių, nepasitiki architektais. Ji pasiūlė surengti viešą šios vietos sutvarkymo projektų konkursą.

Nei F. Andrulis, nei A. Jankauskas svarstyme nedalyvavo.

GINČAS: Dėl perėjos per Žemaitės gatvę projektų kryžiuojasi dviejų verslininkų interesai.

BULVARAS: Įrengiant viaduką, siūloma nugriauti vaistinę ir iš bulvaro atimti šešis metrus.

Jono TAMULIO nuotr.

IŠNAŠA: Kalbos, kad požeminę perėją įrengti neįmanoma dėl po gatve esančių komunikacijų, staiga pasikeitė.