Pasaulio teisuolių skverui įrengti pinigų skirs

Aido TOLEKIO vizualizacija
Pasaulio teisuolių skvero projekto vizualizacija – plokštumose bus iškaltos Šiaulių apskrityje žydus gelbėjusių Pasaulio teisuolių pavardės ir informacija apie Šiaulių geto kalinius. Akcento centre – Dovydo žvaigždė, įkomponuota į lietuvišką tautinį ornamentą.
„Šiaulių krašte“ buvo rašyta apie tai, kad Šiaulių miesto savivaldybė neskyrė pinigų šiais metais Pasaulio teisuolių skverui ir jo prieigų kompleksiniam sutvarkymui.

Pirmadienį spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad atsiradus papildomiems finansavimo šaltiniams sausio 13 dieną vykusiame Strateginės plėtros grupės posėdyje buvo nuspręsta 2021 metų biudžete minėtam projektui įgyvendinti skirti 263 tūkstančius eurų.

A. Bartulis aiškino, kad planuojama iki kovo vidurio nupirkti rangovo paslaugą, o pačius darbus atlikti iki šių metų rugsėjo 28 dienos.

„Šiaulių krašto“ publikacijoje buvo cituotas Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio raštas Šiaulių apskrities žydų bendruomenei, kuriame teigiama, kad Pasaulio teisuolių skvero ir jo prieigų kompleksinio sutvarkymo darbus planuojama vykdyti 2020 metais. Bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis apie tai informavo Šiauliuose išrinktus Seimo narius ir „Šiaulių krašto“ redakciją. Po laikraščio publikacijos socialiniuose tinkluose užvirė arši diskusija.

Pasaulio teisuolių skvere numatoma įamžinti per 160 žmonių, II pasaulinio karo metais gelbėjusių žydus. Memorialinis meninis kompleksas žymėtų ir Šiauliuose buvusių getų vartų vietas.

Susijusios naujienos