
Naujausios
Pagerbti socialiai atsakingi darbdaviai
Šiaulių miesto savivaldybės meras Justinas Sartauskas įteikė padėkas dviem socialiai atsakingiems darbdaviams – UAB „Limega“ direktoriui Vytautui Vilkui ir UAB „Lupra“ savininkui Valdui Čeilutkai. Šias Šiaulių įmones už socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į darbo rinką apdovanojo ir Lietuvos darbo birža.
Irena BUDRIENĖ
irena@skrastas.lt
Dvi Šiaulių įmonės
Lietuvos darbo birža jau šeštą kartą pagerbė įmones ir apdovanojo jų atstovus keturiose nominacijose: už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose, už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką, už jaunimo integraciją į darbo rinką, už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą.
Už socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į darbo rinką mažųjų įmonių kategorijoje pirmoji vieta paskirta Šiaulių įmonei UAB „Limega“, ji pernai įdarbino 39 socialiai pažeidžiamus asmenis, iš jų vieną – neįgalų. „Limega“ teikia statybos paslaugas.
Už socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į darbo rinką didžiųjų įmonių kategorijoje antra vieta paskirta įmonei „Lupra“. Per 2013 metus tarpininkaujant darbo biržai įmonė įdarbino 97 darbuotojus, iš jų du asmenis su negalia. UAB „Lupra“ valdo prekybos tinklą „Kubas“, turi kelis konditerijos ir kulinarijos cechus.
UAB „Lupra“ savo prekybos centrų tinklą išplėtė iki 25 parduotuvių, artimiausiu metu atidaryti naujas parduotuves planuojama Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.
Atlyginimai aukštumų nesiekia
Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas įteikė padėkas UAB „Limega“ direktoriui V. Vilkui ir UAB „Lupra“ savininkui V. Čeilutkai.
Meras priminė, kaip Savivaldybė stengiasi padėti verslui. Sakė, kad iš įmonių, kurios kuriasi Pramonės parke, dešimt metų neprašoma nei turto, nei žemės nuomos mokesčio. „Viską darome, kad tik ateitų investicijos, ir jos ateina“, – sakė J. Sartauskas.
UAB „Lupra“ komercijos ir personalo direktorės Gitanos Čeilutkienės žodžiais, įmonė nuolat ieško pardavėjų – kasininkių, o Darbo birža padeda surasti trūkstamų darbuotojų.
Pašnekovė sutiko, kad visuomenėje ir tarp darbdavių vyrauja požiūris, esą socialiai remtini asmenys nori išsisukti nuo darbo ir prašo tik pašalpų. Vis dėlto dauguma Darbo biržos į įmonę pasiųstų darbuotojų joje lieka ilgesniam laikui ir noriai dirba.
„Mūsų įmonėje visi darbuotojai gauna didesnį nei minimalų mėnesinį darbo užmokestį“, – sakė G. Čeilutkienė. Tačiau ji pripažino, kad pardavėjų-kasininkių kvalifikacija nėra tokia aukšta, kad joms būtų mokamas vidutinis darbo užmokestis, kuris šiuo metu Šiauliuose siekia 1600 litų „į rankas“.
UAB „Limega“ direktorius V. Vilkas taip pat pripažino, kad jų įmonėje darbuotojams mokami atlyginimai nėra dideli. V. Vilko teigimu, ydinga praktika, kai statybos darbų konkursuose laimi mažiausią kainą pasiūliusi įmonė, mažina ne tik įmonės pajamas, bet ir darbuotojų darbo užmokestį.
Darbdaviai pripažino, kad sunkiai randa darbuotojų. „Juk kviečiant žmogų į darbą, jam reikia pasiūlyti didesnį atlygį“, – sakė V. Vilkas.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
PADĖKA: Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas (dešinėje) įteikė padėkas UAB „Limega“ direktoriui Vytautui Vilkui (pirmas iš kairės) ir UAB „Lupra“ savininkui Valdui Čeilutkai. UAB „Lupra“ komercijos ir personalo direktorei Gitanai Čeilutkienei įteikta rožių puokštė.