P. Gražulis išsaugojo teisinę neliečiamybę: "Ką aš žinau, kokios pakraipos Generalinėje prokuratūroje prokurorai"

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Seimo narys Petras Gražulis.
Seimo narys Petras Gražulis išsaugojo teisinę neliečiamybę. Seimas nepatenkino generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo ir nepanaikino jo teisinės neliečiamybės.

Priimti tokį sprendimą pritrūko balsų, nes "už" balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo 3, susilaikė 25 parlamentarai.
Seimo Statutas numato, kad jeigu tyrimo komisijos išvadoje siūloma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, Seimo protokolinis nutarimas sutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę gali būti priimtas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.
"Esu įsitikinęs, kad tai politinė byla ir politinis susidorojimas. Kur byla, pone Pašili, kokią padarė žalą Gražulis? Niekada manęs neišgąsdinsite, aš kalėjimo nebijau, iš bijau netiesos",- emocingai iš Seimo tribūnos kalbėjo P. Gražulis.
Ypač daug kritikos iš jo lūpų buvo išsakyta prezidentei Daliai Grybauskaitei, Landsbergių šeimai, konservatoriams.
"Kalėjime konservatoriams reikėtų sėdėti už jūsų vagystes",- tvirtino P. Gražulis.
Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas sakė, kad jei Seimas nepanaikins P. Gražulio teisinės neliečiamybės, byla gali būti sugriauta. "Galime sugriauti visą bylą, o tai yra korupcinė byla, kviečiu balsuoti už neliečiamybės atėmimą",- ragino V. Bakas.
Konservatorius Stasys Šedbaras mano, kad P. Gražuliui nėra kito būdo kaip tik aiškintis prokurorui ir teisme.
Panaikinti P. Gražulio teisinę neliečiamybę Seimui pasiūlė laikinoji tyrimo komisija.
Antradienį už tai balsavo 6 komisijos nariai, 5 buvo prieš. "Valstietis" Audrys Šimas siūlė komisijos darbą pratęsti, tačiau tam nebuvo pritarta.
Prokurorai nutarė prašyti Seimo panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę, įvertinę duomenis, surinktus ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, prekybos poveikiu, dokumento suklastojimo ir papirkimo.
Šiuo metu pareigūnų turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys P. Gražulis nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario, veikdamas uždarosios bendrovės "Judex" interesais ir siekdamas turtinės naudos, galimai piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi, dėl ko valstybė patyrė didelę žalą.

„Čia yra politinis priekabiavimas, aš kitaip nevadinu šitos bylos (...) Man atrodo, kad šita byla savaime nueis į šiukšlyną“, - teigė P. Gražulis.

Politikas samprotavo, kad jam reiškiami kaltinimai galėtų būti homoseksualų ar juos remiančių visuomenės grupių kerštas jam.

„Kiekvienas turi savo versiją. Homoseksualų dabar labai daug, o žino, kad aš prieš juos pasisakau. Tai gal ir tas variantas, ką aš žinau, kokios pakraipos Generalinėje prokuratūroje prokurorai - nežinau. Galbūt kerštas dėl to“, - teigė neliečiamybę išsaugojęs P. Gražulis.  

Kartu politikas tikino, kad „valstiečių“, kurie susilaikydami balsavimo metu padėjo išsaugoti jam neliečiamybę, paramos atskirai neprašęs. Tačiau, tvirtino jis, „valstiečiai“ yra teisingiausia politinė jėga Lietuvoje.

„Aš visada „valstiečius“ rėmiau labiau negu „valstiečiai“ patys save (...) „Valstiečiai“ daro klaidas, bet šiandien nėra geresnės, teisingesnės politinės partijos kaip „valstiečiai“. Jeigu jie klysta, aš manau, kad didele dalimi klaidas daro nepiktavališkai, nekorumpuotai, tačiau žiniasklaida gerų darbų nepastebi", - apibendrino P. Gražulis.