Oro uostą palieka darbuotojai

Oro uostą palieka darbuotojai

Oro uostą palieka darbuotojai

Šiaulių meras Artūras Visockas išsiuntinėjo pagalbos prašymus šiauliečiams Seimo nariams, ministerijoms, Šiaulių regiono plėtros tarybai, verslo asociacijoms. Bus bandoma gelbėti Šiaulių oro uostą nuo bankroto. Kol laukiama pagalbos, iš įmonės, negavę dviejų mėnesių atlyginimų, išeina licencijas turintys specialistai.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Kviečia gelbėti

„Šiaulių kraštas“ rašė ("Lėktuvo greičiu – į bažnytkaimį“, 2015 05 29), kad oro uostas atsidūrė labai sudėtingoje situacijoje. Nors pagaliau ir baigiama sutarti su kariuomene dėl turto, į dugną traukia 424 tūkstančių eurų skola. Įmonės savininkas – Šiaulių miesto savivaldybė.

„Oro uostas iš esmės yra ant žlugimo ribos. Reikia spręsti, į kurią pusę judame“, – vakar spaudos konferencijoje sakė meras.

Meras birželio 5 dieną 16 valandą į Tarybos posėdžių salę kviečia Tarybos narius, Šiaulių regiono plėtros tarybą, ūkio ir susisiekimo viceministrus ("ministro lygmens nedrįstu kviestis į Šiaulius, nes ministrai gali būti labai užsiėmę"), Šiaulių krašto bičiulių parlamentinę grupę, Šiaulių pramonės ir amatų rūmų prezidentą Vidmantą Japertą, Šiaulių pramonininkų asociacijos prezidentą Vidmantą Stulpiną.

Meras išsiuntinėjo visiems minėtiems asmenims raštus, kuriuose siekiama įtikinti, kad būtina gelbėti Šiaulių oro uostą, nes oro uostas yra reikalingas ne tik miestui, bet ir visam regionui, šaliai. Raštuose minima, kad oro uostas susidūrė su dideliais finansiniais sunkumais, skola siekia daugiau, nei 400 tūkstančių eurų.

Meras sakė, jog bandė prisibelsti į premjero kabinetą šiandien, bet vakar dar nežinojo, ar tai pavyks.

„Meras nori, kad oro uostas tęstų veiklą“, – sakė meras A. Visockas.

Reikia milijono eurų kasmet

„Trys ar penki tūkstančiai tonų krovinių per metus kitų šalies oro uostų neišgelbės, o Šiaulių oro uostui suteiktų galimybę išlikti. Tas išlikimas reikalingas investicijų prasme ir psichologine prasme ne tik miestui, bet ir regionui“, – sakė A. Visockas.

Meras mano, kad „iš Vyriausybės būtų labai logiška“ prašyti milijono eurų paramos per metus Šiaulių oro uostui.

„Pabandykim įsivaizduoti, kokia tai yra nedidelė suma, atsižvelgiant į tai, kiek ši suma generuotų investicijų pritraukimo į Šiaulių miestą ir regioną. Tai juokinga suma, kuri svarbi regionui ir miestui. Kodėl gi neskyrus Vyriausybei to milijono? Mums tik tiek tereikia: pasako Vyriausybė – dešimt metų gausite po milijoną eurų. Viskas! Oro uostas veikia!“ – sakė meras.

Išsilaikys ar žlugs

„Šiuo metu dar turime veikiantį oro uostą. Ar jis veiks po dviejų mėnesių – nežinia“, – sakė A. Visockas.

Jo teigimu, Taryba turi priimti sprendimą skirti, ar neskirti biudžeto lėšų oro uostui išlikti.

„Šioje vietoje politikos neturi būti net ir žinant, kad nesėkmės atvejis gali būti didesnis, nei sėkmės. Jeigu aukštesniuose lygmenyse bus nuspręsta, kad Šiaulių oro uostas neturi išlikti, Šiaulių savivaldybės skirtos lėšos oro uosto skoloms padengti bus beprasmiškos“, – sakė meras.

A. Visockas teigia, kad pusę dabartinės oro uosto skolos galėtų padengti Šiaulių regiono plėtros taryba, kitą pusę – miesto biudžetas.

Be atlyginimų bėga darbuotojai

Į spaudos konferenciją atėjo Šiaulių oro uosto direktorius Romas Mikšys ir Aviacijos saugumo skyriaus vadovas Algirdas Ulčinas.

„Kvalifikuoti darbuotojai pradėjo po truputį išsivaikščioti. Žmonės nebelaukia, kol bus kažkas investuojama“, – sakė R. Ulčinas.

Iš trisdešimties įmonės darbuotojų liko 26. Oro uosto vadovai pabrėžė, kad tokiose įmonėse dirba ne bet kas, o labai kvalifikuoti, licencijas turintys specialistai. Atlyginimai nemokėti už du mėnesius.

„Jeigu oro uostui Savivaldybė padėtų taip, kaip Šiaulių arenai, nesusidurtume su problemomis“, – teigė direktorius R. Mikšys.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.