A. Navalnas – Berlyne: būklė stabili

EPA-ELTA nuotr.
Aleksejus Navalnas atskraidintas į Berlyną, jo būklė stabili.
Į Berlyną iš Omsko po įtariamo apnuodijimo medikų lėktuvu atskraidinto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno būklė stabili, naujienų agentūrai AFP patvirtino skrydį užsakiusios Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „Cinema for Peace“ vadovas Jaka Biziljus.

„A. Navalno būklė stabili“, – lėktuvui nusileidus Berlyno Tėgelio oro uoste sakė J. Biziljus.

44-erių teisininkui ir antikorupcijos aktyvistui bei vienam iš aršiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų ketvirtadienį skrendant lėktuvu iš Tomsko į Maskvą pablogėjo sveikata, o lėktuvas turėjo nedelsiant leistis Omske.

A. Navalno atstovai teigia, kad jis buvo apnuodytas, nuodų esą buvo įpilta į arbatą, kurią jis gėrė oro uoste, ir dėl to kaltina V. Putiną. Tuo tarpu Omsko ligoninės gydytojai tikina, neva A. Navalno organizme neaptikta jokių nuodų pėdsakų.

A. Navalną Omske gydantys medikai iš pradžių neleido išvežti opozicionieriaus, tačiau pakeitė savo sprendimą po to, kai jo šeima ir atstovai pareikalavo leisti jį skraidinti į Vokietiją.

Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „Cinema for Peace“ užsakytas lėktuvas iš Omsko pakilo maždaug 8 val. ryte vietos laiku (5 val. Lietuvos laiku) ir išskrido į Berlyną.

Susijusios naujienos