Naujos verslininkų kartos karantinas neišgąsdino

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šių metų verslo idėjų konkurso dalyviai.
Penktadienį Šiaulių miesto savivaldybėje apdovanoti Verslo projektų konkurso nugalėtojai. Tokį konkursą savivaldybė vykdo jau penktus metus iš eilės. Projektai vertinami dviejose kategorijose – jaunimo verslo idėjų ir tų, kas verslo ėmėsi, sulaukęs 50-mečio. Šešių idėjų įgyvendinimui skirta ne tik parama, bet ir premijos.

Nuo dirbtinio intelekto iki odontologijos

Šįmet konkursui buvo pateiktos 9 verslo idėjos, pernai jų buvo – 8.

Anksčiau pirmas tris vietas laimėjusius verslininkus premijomis paskatindavo vienas iš bankų. Šįmet ši partnerystė baigėsi, Savivaldybė premijas skyrė iš biudžeto – nuo 1500 iki 500 eurų.

Jaunimo verslo idėjų kategorijoje pirmąją vietą laimėjo MB „Innovatio veterinariae“, kuri kuria programinės įrangos prototipą „EquuSight“. Šiuo projektu siekiama dirbtinio intelekto sprendimus pritaikyti žirgų radiologinių pažeidimų analizės automatizavimui.

Antroje vietoje likusi MB „Getfiks“ sukūrė meistrų platformą. Parsisiuntus programėlę „Getfix“, galima išsikviesti meistrą į namus. Ji veikia 4 šalies miestuose.

MB „Monidenta“ kuria odontologijos paslaugų kabinetą, planuoja teikti visas odontologijos paslaugas. Jai atiteko trečios vietos premija.

Nuo mobilių konstrukcijų iki šunų SPA savitarnos

Konkurso komisijoje buvęs Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys pastebėjo, kad šįmet gerokai brandesni ir tvaresni buvo verslo projektai vyresniųjų kategorijoje.

Geriausiai įvertintas A. Pigulevičiaus įmonės verslo projektas „Mobili konstrukcinė sistema“. Idėjos autorius planuoja pradėti mobiliųjų konstrukcijų darbo, prekybos, gyvenamajai vietai ar panašiai gamybą. Verslininkas prisipažino, kad kol kas jam koją kiša sudėtinga licencijavimo sistema.

Antrą vietą užėmusi MB „Margas kelias“ steigėja Jolanta Rumbinienė žada siūlyti naują turizmo rūšį – lėtąjį turizmą. Idėjos autorė aiškino, kad tokio turizmo tradicija atkeliavo iš Amerikos, jo tikslas ne kuo daugiau pamatyti objektų, o pažinti konkrečią vietovę per pojūčius. Prieš kelionę pasirenkama vietovė, iš anksto išsiaiškinama apie ten gyvenančius žmones, tradicijas ir panašiai. „Margas kelias“ pasiūlys suplanuotas keliones, kurių išskirtinumas – pažintis su vietos žmonėmis, su amatininkais, smulkiaisiais verslininkais, tradicinių patiekalų degustacija.

MB „Padauža“ ketina įsteigti šunų kirpyklą, SPA, kurioje veiks savitarna. Ten būtų galimybė pačiam šeimininkui išmaudyti ir išdžiovinti šunį, kurį esant poreikiui galėtų apkirpti.

Savivaldybės skelbiamame konkurse dalyvavo ir miesto Tarybos narys Gedeminas Vyšniauskas, įkūręs krovinių pervežimo tolimaisiais reisais įmonę. Nors premijos nelaimėjo, bet gali gauti paramą iki 3 tūkstančių eurų.

Politikas pastebėjo, kad įkūrus naują verslą yra labai svarbi bet kokia parama, nes bankai su nauja įmone nesikalba, o verslo pradžia pareikalauja nemenkų investicijų.

Parama taip pat skirta MB „Bona salus“ verslo projektui „Darbuotojų pamainų sistema“ bei MB „Modelina“, kurios verslas – estetinės ir dekoratyvinės kosmetologijos studija.

Verslo drąsa ir pirmoji patirtis

Konkurso dalyvius sveikinęs Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasidžiaugė, kad koronaviruso pandemija, karantinas netapo stabdžiu verslo projektų sumanymams ir jų įgyvendinimui.

„Kaip gali pradėti savo verslą, kai visi įsitempę, susigūžę, riboja savo vartojimą, nežinodami, kas čia bus“, – svarstė direktorius, džiaugdamasis naujos verslininkų kartos drąsa ir pabrėždamas, kad dažnai nestandartiniai sprendimai leidžia pasiekti sėkmę.

Pernai interaktyvų 3D suvenyrą sukūręs ir laimėjęs Savivaldybės paramą Martynas Bujauskas prisipažino, kad prieš metus sukurtas produktas gal ir neišsipildė tiek, kiek tikėjosi, bet rezultatu patenkintas. Jis įkūrė tris darbo vietas, pagal veikiančią suvenyro programėlę atsekė, kad jis keliauja po įvairias pasaulio šalis. Taip pat teikia kitas multimedia paslaugas. Savo patirtimi jaunasis verslininkas patenkintas.

Šiaulių miesto savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėjas Egidijus Urba informavo, kad Savivaldybė apmoka 50 procentų projekto tinkamų finansuoti išlaidų, tačiau ne daugiau nei 3 tūkstančius eurų. Naujieji verslininkai perka įrangą, baldus, transporto priemones, išleidžia lėšas rinkodarai.

Pernai 8 konkurso dalyviai bendrai pasinaudojo 16,2 tūkstančio eurų parama.

Šiais metais smulkiajam verslui remti iš miesto biudžeto skirta 48,7 tūkstančio eurų.

Etikečių gamyba