Moters ir vaiko klinikoje per praėjusius metus gimė net 31 dvynukų pora

Zitos KATKIENĖS nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos vadovo pareigas laikinai einanti akušerė-ginekologė Emilija Bogužienė džiaugiasi praėjusiais metais daugiau nei dvigubai išaugusiu dvynių skaičiumi.

Praėjusieji metai Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje buvo ypatingi – dar niekad iki šiol Akušerijos skyriaus gimdyklose per metus nebuvo gimusi net 31 dvynukų pora.

Klinikos vadovo pareigas laikinai einanti akušerė ginekologė Emilija Bogužienė sako, kad nedžiuginančios šalies demografinės situacijos dvyniai gal ir neišgelbės, tačiau niūrioje pandemijos kasdienybėje šis faktas ir džiugina, ir teikia optimistinių vilčių.

2019 metais Moters ir vaiko klinikoje į pasaulį atėjo 13 dvynių porų, tad praėjusieji, kai gimė 31 dvynių pora, tikrai rekordiniai ir unikalūs.

Akušerijos skyriuje užregistruoti 1 739 gimdymai, o gimusių vaikų – 1 761. E. Bogužienei nepasimiršta viena praėjusių metų para, kai gimė net trys dvynukų poros.

„Net dvi poros per parą yra neįtikėtina, o kai trys – unikalu, įspūdingas rekordas, mūsų puošmena“, – optimizmo laikinoji vadovė.

Trijų karalių dieną Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gimė pirmosios šių, jau 2021-ųjų metų dvynės – dvi sesutės. Gimdymas vyko sklandžiai, abi sesutės sveikos, mama taip pat sveika ir laiminga.

„Kalbant apie nėštumą ir gimdymą, kai laukiamasi dvynių, rizikos yra didesnės, nes dvyniai – jau savaime yra padidėjusios rizikos nėštumas, kurį mes vertiname visai kitaip“, – sako E. Bogužienė.

Dvynių besilaukiančioms nėščiosioms reikalinga visai kitokia medikų priežiūra: dažniau atliekamos echoskopijos, tyrimai, nėštumas yra labiau stebimas ir prižiūrimas. Pasak medikės, dvynių besilaukiančiai mamai yra didesnė komplikacijų rizika, todėl tokiam nėštumui reikia dvigubai daugiau dėmesio. Tad dvynių gimimas turi ne tik gražiąją pusę, bet ir sudėtingą nėštumo priežiūros etapą bei labiau komplikuotą gimdymo galimybę.

Dvynukai ne visada gimsta išnešioti. Akušerė ginekologė E. Bogužienė sako, kad dažnai gimsta 32 savaičių, būna, kad ir anksčiau gimdymą reikia skatinti. Taip nutinka tais atvejais, kai pastebimi vaikų svorio skirtumai ar kitos vaisiaus vystymosi problemos. Tada nelaukiama natūralaus gimdymo pradžios, nes reikia gelbėti dviejų ateinančių naujagimių sveikatą ar net gyvybę.

Medikė pastebi, kad Moters ir vaiko klinikoje dažniausiai dvynukai gimsta laiku, nes jų mamomis labai rūpinamasi ir dėmesio skiriama daugiau, nei įprasto nėštumo metu, kai gimsta vienas naujagimis. Džiugina ir tai, kad visi dvynukai buvo pradėti natūraliai (jei planuojate ir esate abejonėse, nėštumo testas išspręs klausimus).

Šiuo metu, kai visus vargina dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas karantinas bei su juo susijusios problemos, akušeriai ginekologai ragina pasidžiaugti gerąja karantino puse – po karantino daugėjančiais gimdymais.

„Dar negalėčiau pasakyti, kaip bus realybėje, bet tokia karantino taisyklė yra“, – sako E. Bogužienė ir patikina, kad šių metų pradžios tendencijos nuteikia džiuginančiai.

Per pirmąją metų savaitę gimė 30 naujagimių, tarp kurių ir viena dvynių sesučių pora. Lieka tikėtis, kad 2021 metų pabaigoje beviltiškai blogi demografiniai rodikliai pasikeis į gerąją pusę.

Susijusios naujienos