Moterims į futbolą pigesnių bilietų nebus

Moterims į futbolą pigesnių bilietų nebus

Moterims į futbolą pigesnių bilietų nebus

Iki šiol į Šiaulių futbolo stadioną stebėti Lietuvos futbolo pirmenybių varžybas moterys galėjo už pigesnius nei vyrams bilietus — po 3 litus. Kažkam pasiskundus Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, tokios nuolaidos nebeliks.

Marina VISOCKIENĖ

marina@skrastas.lt

Norai sumažinti šeimų išlaidas — nesuveikė

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos gautame skunde rašoma, kad skirtingos bilietų kainos diskriminuoja ir vyrus, ir moteris. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kreipėsi į Šiaulių miesto merą ir į įkainį taikiusią „Šiaulių Futbolo akademiją“ — pažeistas Lyčių lygybės įstatymas.

„Nauji įkainiai nuo šių metų sausio įsigaliojo Tarybos sprendimu, bandėme Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai aiškinti savo motyvus. Sprendimas priimtas, skatinant visą šeimą ateiti praleisti laisvalaikio tam išleidžiant mažiau pinigų. Vis dėlto gavome atsakymą-rekomendaciją — ištaisyti padarytą klaidą ir pakeisti įkainius kitu Tarybos sprendimu“, — aiškino Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramutė Pilypienė.

Jos manymu, į šį klausimą pažiūrėta pernelyg tiesmukiškai: „Tada galėtume prisikabinti prie visko: kodėl nuolaidos taikomos moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems. Asmeniškai manęs, kaip moters, kainų skirtumas nežeidė, negirdėjau nusiskundimų ir iš kitų moterų stadione. O ateinančių į varžybas šeimų skaičius iš tiesų buvo išaugęs, įsigaliojus lengvatai moterims. Aš — “už“ 3 litus, ne todėl, kad aš — moteris, o todėl, kad galėčiau su vyru ir su vaiku ateiti į futbolo rungtynes, ir šeima sunkmečiu patirtų mažiau išlaidų“.

Vis dėlto ketvirtadienį Taryboje turėtų būti priimtas sprendimas dėl lygių įkainių, kuris įsigalios nuo rugsėjo 1 dienos.

KAINA: Šiaulių stadiono kasos lange jau nebėra skelbimo apie mažesnes bilietų kainas moterims.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos nuotr.

KOMENTARAI

Reikia pritraukti ne kaina

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas viešiesiems ryšiams Valdas Dambrava, priėmęs skundą dėl skirtingų bilietų kainų Šiaulių stadione:

— Nėra pagrįsto teisės akto, kuris suteiktų moterims teisę už įėjimą į stadioną mokėti mažiau nei vyrai. Pavyzdžiui, jei moterys uždirbtų 20 procentų mažiau nei vyrai, tada gal teisiškai ir būtų teisinga, jei vyrams bilietas kainuotų 10, moterims — 8 litus. Tačiau tai turėtų būti įtvirtinta įstatymiškai. Taip yra kalbant apie moksleiviams, studentams, pensininkams taikomas nuolaidas bilietams. Jos pagrįstos.

Išeičių, kaip privilioti moteris į stadionus, siūlyčiau ieškoti kitur — reginiuose, papildomose paslaugose ar kitose atrakcijose. Pažvelkite — prieš keletą metų vyrai žaidė geriausiose krepšinio aikštelėse, moterys — sporto salėse, kurias drąsiai galima vadinti „skylėmis“ ir moterų krepšinis nebuvo itin populiarus. Kas vyksta dabar: moterys žaidžia sausakimšoje “Siemens“ arenoje. Kainos į varžybas buvo ne mažinamos, o didinamos. Ne vien kaina viską lemia, ne man mokyti marketingo specialistus.

Kainų skirtumas pagal lytį negalimas

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kontrolierė Aušrinė Burneikienė:

— Skirtingos kainos vyrams ir moterims Lietuvoje — dažna problema, ypač kalbant apie įvairių kirpyklų, grožio salonų, barų ir kitų pasilinksminimo vietų įkainius. Į įvairias maudymosi vietas, kelionėms transportu neretai nuolaidos taikomos šeimai, ateinant tik su dviem, bet ne su daugiau vaikų.

Jei paslauga yra vienodai reikalinga, jos kainų skirtumas pagal lytį, amžių ar kitaip negali būti taikomas.

Išeitis — prieš skelbiant akciją, nepatingėti kreiptis į mūsų tarnyba ir pasitarti, ar ji gali sukelti neigiamų nuomonių. Pavyzdžiui, nuolaidas klubuose galima taikyti nuolatiniams lankytojams, o ne merginoms.