Mokytoją sumušęs paauglys – Vaikų socializacijos centre

Redakcijos archyvo nuotr.

Rugsėjį Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijoje nuskambėjo visuomenėje rezonansą sukėlęs įvykis, kai pamokos metu paauglys užpuolė ir sumušė mokytoją. Nors įsikišo teisėsaugos institucijos, vaikas dėl jauno amžiaus baudžiamosios atsakomybės išvengė. Jam buvo skirtas mokymasis namuose.

Šiaulių miesto savivaldybė kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą, prašydama leisti penkiolikmečiui taikyti vidutinę priežiūros priemonę – apgyvendinimą ir ugdymą Vaikų socializacijos centre vieneriems metams.

Teismas nustatė, kad berniukui jau du kartus buvo skirtos minimalios priežiūros priemonės. Pirmą kartą – trečioje klasėje, o antrą kartą 2021 metais. Priemonės buvo taikomos ne tik vaikui, bet ir teikiama pagalba jo tėvams. Berniuko elgesys nesikeitė. Šių metų balandį jam skirtas įspėjimas ir pusei metų taikytas apribojimas – būti namuose nuo 21 iki 7 valandos. Jis buvo įrašytas Probacijos tarnybos Šiaulių skyriaus registre. Nežiūrint to, rugsėjo viduryje su juo dėl netinkamo elgesio su kitu nepilnamečiu pravestas prevencinis pokalbis. Tačiau jau mėnesio pabaigoje jis trenkė į pilvą savo klasiokui ir tą pačią dieną pamokoje užpuolė mokytoją.

Nors vidutinės poveikio priemonės taikomos tik išimtinais atvejais ir ne ilgesniam, kaip metų laikotarpiui, teismas, įvertinęs situaciją teismas nusprendė, kad berniuko smurtinio elgesio istorija kelia pavojų tiek aplinkiniams, tiek paties vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui.

Teismas konstatavo, kad vaiko tėvai galimai piktnaudžiauja tėvų valdžia, nes nepriima institucijų pagalbos, kuri galėtų jų sūnui padėti keisti ydingą elgesį, o savo pasyvumu ir neveikimu trukdo suteikti pagalbą ir pačiam vaikui.

Neskundžiama teismo nutartimi paauglys nukreiptas į Vaikų socializacijos centrą iki šių metų rugpjūčio 31 dienos.