Mokyklų reitingai: lietuvių kalbos geriausiai išmoko Kražių mokytojai

Asociatyvi nuotr.
Į lietuvių kalbos mokymo lyderius išsiveržė Kelmės r. Kražių Ž. Liauksmino gimnazija, o matematikos – Kelmės r. Pakražančio gimnazija.
Lietuvos mokyklų reitingus, baigiantis metams, tradiciškai surikiavo žurnalas „Reitingai“. Šiaulių apskrityje keičiasi gimnazijų lyderiai pagal lietuvių kalbos, matematikos mokymą. Kelmės, Pakruojo gimnazijos lenkia Šiaulių gimnazijas.

Lyderių dešimtukuose krašto gimnazijos yra pagal chemijos, informacinių technologijų ir vokiečių kalbos mokymą.

Lietuvių kalbos mokymo lyderiai

2021 metų gimnazijų reitingai paskelbti pagal atskirus mokymo dalykus, įvertinant valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Kiekviename geriausiųjų 50-uke yra mūsų krašto gimnazijų.

Lietuvių kalbos geriausiai apskrityje moko Kelmės rajono Kražių Ž. Liauksmino gimnazija, ji yra 18-a (pernai buvo 38-a) tarp šalies gimnazijų.

Antra apskrityje pagal lietuvių kalbos mokymą – Pakruojo Atžalyno gimnazija, ji išlaikė pernykštį reitingą ir yra 34-a. Trečia – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, kuri smuko į 38 vietą iš pernai užimtos 18-os. ketvirta – Šiaulių Didždvario gimnazija, kuri pagal šiųmetinius gimnazistų rezultatus pakilo į 39-ą vietą iš 88-os, pernai tarp geriausiųjų nė nebuvo įvardyta.

Lyderiaujančiose Kražių ir Pakruojo gimnazijose visi gimnazistai išlaikė lietuvių kalbos egzaminą, o Šiaulių abiejose gimnazijose buvo neišlaikiusių (J. Janonio gimnazijoje 1,4 proc., Didždvario – 1,7 proc. laikiusiųjų). Egzaminą šiose mokyklose laikė atitinkamai 146 ir 117 gimnazistų. Kražių Ž. Liauksmino gimnazijoje lietuvių kalbos egzaminą laikė 9 gimnazistai, Pakruojo „Atžalyno“ – 54 gimnazistai.

Geriausiai išmokančių lietuvių kalbos 50-uke daugiau krašto mokyklų nėra.

Kas kitų kalbų geriausiai išmoko

Geriausiai anglų kalbos išmokančiųjų 50-uke iš apskrities mokyklų yra tik dvi Šiaulių miesto gimnazijos – Juliaus Janonio gimnazija, ji yra 23-a (pernai buvo 18) ir Didždvario gimnazija, ji 38-a (buvo 37).

Tarp geriausiai išmokančių vokiečių kalbą yra tik viena apskrities gimnazija – Šiaulių miesto Stasio Šalkauskio gimnazija, patekusi į lyderių dvyliktuką (1–12 vieta, pernai buvo 19-20).

Rusų kalbos geriausiai išmoko dvi apskrities gimnazijos: Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, ji 21-a (buvo 35) ir Radviliškio Lizdeikos gimnazija, ji 45–51 ( buvo 35–41).

Tiksliųjų ir gamtos mokslų lyderiai

Apskrityje šiemet pagal matematikos mokymo rezultatus lyderė yra Kelmės rajono Pakražančio gimnazija. Ji užima 14–15 vietą šalyje tarp geriausiai išmokančių matematikos gimnazijų. Pernai buvo 37-a.

Pagal matematiką apskrityje antra – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija su 18 vieta šalyje (pernai buvo 14), trečia Akmenės r. Papilės Simono Daukanto gimnazija, jos reitingas matematikoje rekordinis – iš pernykštės 292 vietos pakilo į 34. Tarp šalies geriausiųjų dar yra Akmenės r. Ventos gimnazija, nors ir smuktelėjo į 48 vietą iš 32 vietos.

Informacinių technologijų (IT) geriausiai išmokančiųjų 50-uke yra keturios krašto mokyklos. Į pirmąjį dešimtuką pateko Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, ji yra 10–11 vietoje (pernai buvo 79 vieta). Antra apskrityje pagal IT mokymą – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, pakilusi į 15 vietą iš pernykštės 53-os, trečia – Šiaulių Lieporių gimnazija, ji šiemet 24–25-a ( pernai buvo 11-a), ketvirta – Joniškio „Aušros“ gimnazija, pakilusi į 39 vietą iš pernykštės 157-os.

Fiziką geriausiai iš apskrities gimnazijų išmoko Kelmės r. Tytuvėnų gimnazija, ji šalyje 16–17-a ( pernai buvo 58-a). Antra apskrityje pagal fizikos mokymą – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija su 23-a vieta reitingo lentelėje (pernai buvo 12), trečia – Šiaulių Didždvario gimnazija, užėmusi 34 vietą ( pernai buvo 36), ketvirta – Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, pakilusi į 37 vietą iš pernykštės 52-os.

Geriausiai išmokančių chemijos pirmajame dešimtuke yra net trys krašto mokyklos. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazija yra šešta tarp visų šalies gimnazijų ir pirma apskrityje (pernai buvo 51-a). Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija yra 7–8 vietoje (pernai buvo trečia), Šiaulių Lieporių gimnazija – 9–10 vieta (pernai nedalyvavo šio dalyko vertinime).

Geriausiųjų 50-uke pagal chemijos mokymą dar yra Kelmės r. Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio gimnazija (23–31 vieta) ir Pakruojo r. Linkuvos gimnazija (49–52 vieta).

Apskrityje biologijos geriausiai išmoko Šiaulių Didždvario gimnazija, ji šalyje 16–17-a (pernai buvo 36). Antra – Radviliškio r. Šeduvos gimnazija, šiemet pakilusi į 21–28 vietą (pernai buvo 165). Trečia – Kelmės r. Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio gimnazija, užėmusi 29–32 vietą (pernai buvo 14).

Kiti lyderiai

Istorijos geriausiai išmoko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija. Iš apskrities gimnazijų ji vienintelė pateko į geriausiųjų 50-uką ir užėmė 22 vietą (pernai buvo 88).

Tarp geriausiai išmokančių geografijos tik dvi krašto gimnazijos – vėlgi Juliaus Janonio gimnazija, pakilusi į 13 vietą (pernai buvo 21-a) ir Kelmės r. Kražių Ž. Liauksmino gimnazija, kurios reitingas rekordiškai pašoko į 16–29 vietą ( pernai buvo 137-a).

Iš apskrities gimnazijų pagal olimpiadų rezultatus lyderė yra Šiaulių „Romuvos“ gimnazija, ji pelnė 9-ą vietą, o Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija yra 10-oje vietoje.

Šalies gimnazijų 50-uke pagal olimpiadų rezultatus dar yra Juliaus Janonio gimnazija – 20 vietoje, Radviliškio Baisogalos gimnazija – 30–42 vietoje, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija – 44 vietoje.

Į „olimpiadininkų“ šimtuką patenka dar Kelmės r. Kražių Ž. Liauksmino gimnazija (53–62), o Akmenės gimnazija (63–86), Pakruojo r. Atžalyno gimnazija (63–86), Šiaulių r. Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras (63–86), Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazija (63–86), Šiaulių Didždvario gimnazija (92–94).