Mirtis Kuršėnų ligoninėje – „už uždarų durų“

Redakcijos archyvo nuotr.
Kuršėnų ligoninei metami kaltinimai dėl paciento nepriežiūros. Pagrįsti jie ar ne, turėtų paaiškėti netrukus.
Birželio 4-osios rytą Šiaulių rajono, Kuršėnų ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, užgeso 75 metų Juliaus Veliulio gyvybė. Po vyro mirties jo artimieji medicinos įstaigai pažėrė priekaištų dėl velionio nepriežiūros, įsitikinę, kad galimybę lankyti ligonį atėmęs karantinas atrišo rankas medikams, kurie „už uždarų durų“ su sunkiu ligoniu galėję elgtis nesivadovaudami Hipokrato priesaika.
Kuršėnų ligoninės direktorė mirusiojo artimųjų mintis vadina emocijomis, kurios žemina atsakingai dirbantį įstaigos personalą.

Kol baigsis karantinas

Balandžio pradžioje į Respublikinę Šiaulių ligoninę nuvežtas, čia operuotas, vėliau į Kuršėnų ligoninę tolimesniam gydymui pervežtas dirvonėniškis J. Veliulis su savo artimaisiais – žmona ir vaikais – nebepasimatė. Dėl karantino minėtų gydymo įstaigų durys buvo užvertos, o ligonių lankymas griežtai apribotas.

Kelios dienos iki gegužės 18-osios, dienos, nuo kurios buvo sušvelnintos karantino taisyklės, Šiaulių ligoninėje gydyto J. Veliulio artimiesiems pranešta, kad ligonis esantis jau patenkinamos būklės, tad likusiam gydymui ir pastiprėjimui bus pervežtas arčiau namų, į Kuršėnų ligoninę.

Gegužės 18-oji ir buvo ta diena, kai vyras atsidūrė minėtoje įstaigoje.

J. Veliulio dukra Judita Navikienė „Šiaulių kraštui“ papasakojo jau kitądien paskambinusi Kuršėnų ligoninės direktorei ir paprašiusi leidimo pamatyti tėtį, kurio nematė beveik du mėnesius. Direktorės atsakymas, anot kuršėniškės, buvęs kategoriškas: karantinas, todėl pasimatymas nėra įmanomas.

Vadovė, anot J. Navikienės, pabrėžusi, kad, suprastėjus ligonio būklei, apie tai šeimai būtinai praneš ligonį gydantis gydytojas ir, esant reikalui, bus suteikta galimybė atsisveikinti su artimuoju.

Anot moters, pasitikėdami medikais ir klausydami jų nurodymų, jie su tėčiu visąlaik bendravo telefonu – jis niekuo nesiskundęs, tik sykį pasiguodęs norintis bent trumpam atsisėsti. Kitąsyk, kad yra ištroškęs. Po pastarojo pokalbio J. Navikienė nedvejodama paskambinusi įstaigos administracijai, tikėdamasi gauti leidimą jei ne aplankyti tėtį, tai bent perduoti jam gėrimų.

„Pasikalbėti pavyko tik su, kaip pati prisistatė, sekretore. Pasvarsčiau, kaip taip gali būti, kad žmogus vandens negauna. Darbuotojos atsakymas mane pribloškė: buvo pasakyta, kad nė vienas ligonis nenumirė negavęs vandens“, – „Šiaulių kraštui“ sakė pašnekovė.

Pasak Kuršėnuose, ligoninės kaimynystėje, gyvenančios J. Navikienės, ligonio žmona kas dieną skambindavo sutuoktinio gydytojui, teiravosi apie sveikatos būklę – gydančio gydytojo atsakymas visada buvęs tas pats: normali, o dėl lankymo reikėtų kreiptis į ligoninės vadovybę. Į vadovybę medikas esą pataręs kreiptis ir artimiesiems užsiminus apie grįžti į namus svajojančio ligonio pasiėmimą.

Artimieji sako vis dėlto paklusę ligoninės direktorės nurodymui kantriai laukti karantino pabaigos, tad jai daugiau nebeskambinę.

„Tikėjomės, kad padėtis nėra tokia bloga ir tėvelis atsilaikys, kol galėsim jį pamatyti“.

Paskutiniai pokalbiai

Birželio 1 dieną J. Veliulio žmona su savo vyru kalbėjosi paskutinįkart – jis užsiminęs, kad labai norėtų atsigerti ko nors skanaus, galbūt pasaldinto, nes vanduo jau įgrisęs. Tos pačios dienos vakarą J. Navikienė siuntinį su buteliukais sulčių pristačiusi į Priėmimo skyrių, prašydama perduoti ligoniui.

Birželio 2 dieną žmona, kaip įprasta, paskambino gydytojui, norėdama pasiteirauti apie sutuoktinio sveikatos būklę. Gydytojas išsitarė įtariantis, kad ligonio plaučiuose kaupiasi skysčiai, nes būklė pradėjusi prastėti.

Po dienos J. Veliuliui atliktas rentgenas, išvada – būklė išties prasta.

„Žmogus geso, bet direktorės pažadėto skambučio iš gydančio gydytojo dėl galimybės atsisveikinti taip ir nesulaukėme“, – skunde, kuris Kuršėnų ligoninei buvo pateiktas po J. Veliulio mirties, nurodo mirusiojo dukra J. Navikienė.

Birželio 4-osios rytą artimieji vis dėlto sulaukė gydančio gydytojo skambučio. Pranešta, kad ligonis miršta.

„Mama net susiruošti nespėjo, kai vėl skambutis: mirė“, – prisimena kuršėniškė.

Nuvykę į ligoninę ir panorę apžiūrėti artimojo kūną, artimieji sako buvę šokiruoti – iš nuo balandžio pradžios nematyto šeimos žmogaus buvo likę vieni kaulai ir oda.

„Pamatytas kraupus vaizdas leido įtarti, kad tėtis nebuvo maitinamas. Gal personalas įsivaizdavo, kad tai jis turėjo daryti savarankiškai? Bet neabejoju, jog tai buvo neįmanoma – jis ligoninėje Šiauliuose buvo intubuotas ir maitinamas per vamzdelį. Manau, dėl to jam savarankiškai ryti buvo dar sudėtinga“, – sako moteris.

Dar labiau artimuosius šokiravo tai, kad velionis artimiesiems atiduotas atmerktomis akimis, prasižiojęs ir su pasmakrėje, matyt, žandikaulį uždaryti turėjusia sauskelne, kuri buvo lipduku užtvirtinta ant velionio galvos.

„Vaizdas iki šiol stovi akyse. Nejaugi iki tiek nusigyventa, kad ligoninės personalas negalėjo surasti medicininio binto ar marlės? Galima spėti, kad niekas net nematė ir nežino, kada tėtis tiksliai mirė ir dėl to niekas jam akių neužspaudė“, – kalba moteris.

Anot pašnekovės, mirties liudijime nurodyta J. Veliulio mirties priežastis – kardialinė astma, mirties data – birželio 4-oji, tikslus mirties laikas nenurodytas.

Maža to, kartu su mirusiuoju ir jo daiktais, anot J. Navikienės, šeimai sugrąžinti prieš kelias į ligoninę jos atnešti buteliukai sulčių, kurių velionis prieš mirtį prašė. Nė vienas iš buteliukų nebuvęs praimtas – artimieji daro išvadą, kad mirusiajam sulčių taip ir nepaduota.

Tikisi gauti atsakymus

Tėvo gedinti J. Navikienė bando ieškoti atsakymo, kodėl artimiesiems taip ir nebuvo suteikta galimybė aplankyti akyse silpstančio ligonio, kodėl sutikimas duotas tik nelikus nė valandos iki jo mirties.

Moteris patarimo kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Jai patarta atsakymo pirmiausia paieškoti įstaigoje, kurios specialistų kompetencija ji abejoja.

Skunde pateiktame Kuršėnų ligoninei J. Navikienė prašo atsakyti į šeimai ramybės neduodančius klausimus dėl sunkiai sirgusio šeimos nario įtariamos nepriežiūros, galbūt nualinimo.

„Taip pat norėtume gydytojo raštiško atsakymo, kaip mirė velionis. Mirties liudijime nurodyta priežastis – kardialinė astma. Esu ne medikė, bet pasidomėjus diagnoze – tėvelis užduso. Norisi paklausti ligoninės vadovybės, ar tokios mirties nusipelno žmogus, dirbęs net ir būdamas garbaus pensinio amžiaus, mokėjęs mokesčius valstybei?“, – skunde įstaigai rašo kuršėniškė.

Ji įsitikinusi, kad tulžies pūslės akmenligę kentėjęs ir dėl priepuolių į Šiaulių ligoninę patekęs bei čia operuotas, plaučių uždegimu sirgęs ir prostatos vėžį įveikęs vyras nualintas „už uždarų karantino durų“ būtent Kuršėnuose.

„Kyla klausimas, jei Kuršėnų ligoninė negalėjo suteikti tinkamų paslaugų tokiam ligoniui, kas liečia maitinimą, kam tokį ligonį tada priėmė“, – skunde rašo mirusiojo dukra.

J. Navikienė tikisi per 20 dienų gauti Kuršėnų ligoninės atsakymą į skundą. Ketina kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą.

Karantinas ar emocijos?

Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė bet kokius mirusio paciento dukters kaltinimus atmeta.

„Šnekėti, kad mes užsiiminėjam genocidu niekam neleisiu. Emocijos. Kaip jie čia draskėsi, kaip mūsų medikus vadino. Tokiose situacijose reikia išlaikyti žmoniškumą. Gyvenime tokių kaltinimų nesu girdėjusi, kad mes vykdome genocidą prieš žmones. Net ir liūdesys ir artimojo netektis neleidžia žmogui taip kalbėti.

O žmonės slaugos ligoninėse, žinoma, kad miršta. Mirė žmonės ir anksčiau, kol nebuvo karantino, kol nebuvo išskirtinės situacijos ir lankymas buvo laisvas“, – sakė vadovė.

R. Noreikaitė pripažino, kad situacija karantino metu pacientų ligoniams išties nebuvo palanki – buvo nustatytas griežtas lankymas, kuriam negaliojo „aš noriu“.

„Ryšys visą laiką buvo palaikomas su žmona, su vienu vieninteliu asmeniu, kurio telefonas buvo nurodytas ir kuris buvo atsakingas už vyrą, – sakė direktorė. – Kol kas daugiau nieko nekomentuosiu, esu sudariusi komisiją, kuri aiškinasi visus faktus. Bet aš jau dabar matau, kad tai yra labiau emocijos negu paremta faktais, vieno žmogaus argumentacija. Manyčiau, kad tai tikrai neadekvati žmonių reakcija“.

R. Noreikaitės žodžiais, „mes ne kalėjimas ir jeigu jie norėjo pasiimti savo artimąjį, jo būklė tai leido ir buvo pasiruošę jį prižiūrėti namuose, galėjome tikrai jį atiduoti į namus. Bet noro tikrai nebuvo“.

Anot direktorės, artimieji leidimo aplankyti ligoninės pacientą niekada nesikreipė, išskyrus pirmą dieną, kai jis buvo atvežtas. Tada paprašiusi pakentėti, susilaikyti nuo lankymo – „juk mes patys dar nebuvom to ligonio pačiupinėję“. Patarusi vėliau kreiptis į gydantį gydytoją ir jis nuspręs, ką daryti.

„Dėl kaltinimų, kad nualintas. Tas žmogus toks atvažiavo iš Šiaulių. Ir kodėl Šiaulių ligoninėje niekas nekankina, o Kuršėnų ligoninėje jau kankina? Šiaulių ligoninėje irgi buvo griežtas karantinas, ir niekas ligonių lankyti negalėjo, niekas nematė, koks jis atvažiavo į Kuršėnus. Jis buvo labai sunkus ligonis, turėjo daug ligų“.

Ligoninė tikėjosi geriausio

„Aš nebuvau ir nemačiau mirusiojo akių – atliekamas tyrimas. Daktaras man sakė pats užspaudęs akis. Biologinis žmogaus mirimo procesas užtrunka ne valandą ir ne dvi. Palatoje pagal taisykles turime mirusįjį palaikyti iki dviejų valandų, paskui išvežame į savo saugojimo kamerą. Vyksta pervežimo procesas, velionis įkišamas į maišą, perkeliamas nuo ratelių ant ratelių. Galėjo taip nutikti, kad išsekęs žmogus atsimerkė. Bet tai sutvarkomi dalykai, patanatomai dėl to nekelia jokių problemų. Ar miręs žmogus gali būti gražus? Esmė, kad artimieji savo žmogaus nematė ilgesnį laiką. Daro interpretacijas ir tikrai visai nepagrįstas. Bet tikrai negaliu atleisti perdėtų emocijų“.

Ligoninės vadovė mirusiojo dukters kaltinimus dėl neišduoto leidimo lankyti atmeta akcentuodama, kad įstaiga, kaip ir visos kitos tuo laiku, turėjo laikytis griežto režimo ir to režimo laikėsi vardan pacientų. „Juk ne mes tą karantiną sugalvojome. Pas mus nauji ligoniai turi karantinuotis. O jei kas iš besiveržiančių artimųjų įneštų COVID-19, ką tada pasakytų žmonės?“

„Ypatingomis situacijomis, kai žmogus mirinėja, mes leidome kai kuriems artimiesiems apsilankyti vienąkart, ir to apsilankymo laikas buvo ne daugiau 20 minučių. Šiuo atveju gydantis gydytojas tikėjosi, kad žmogus užsikabins ir gyvens. Niekas nesitikėjo tokio staigaus pablogėjimo. Ryte artimieji buvo informuoti, kad būklė blogėja ir jie galėtų atvažiuoti. Per valandą jie taip ir neatvažiavo“.

R. Noreikaitės žodžiais, „Kuršėnų ligoninė skundų faktiškai neturi“.

„O jei yra skundas, tai paprastai žmogus būna ganėtinai neadekvatus, kaip ir šioje situacijoje. Aš čia matau daug emocijų ir mažai faktų“.

Komentarai

kike    Ket, 2020-06-18 / 11:57
Dabar gydytojams aukso amžius. Dirbta atsipūtę, tik didesnių algų reikalauja.
Emilija    Ket, 2020-06-18 / 13:26
Žiauriai blogai atliktas medikų bei personalo darbas. Jie turėjo nuolat suprantamai apibūdinti ligonio būklę, Gal būt tai turėjo padaryti ir raštu. Karantinas, ne karas, o ir priemonių bei būdų visokių yra.
Ramus    Ket, 2020-06-18 / 13:29
Kaip čia pasakius,,, kad visi tiek sulauktų, išgyventų? Ką Budbergytė bekalbėtų, bet ta pandemija net Putinui privaloma, ką jau čia Veryga... Palaukim rudenio, visko bus dešimt kartų griežčiau, ligoninėse dėl menkiausių karantino pažeidimų bus apkaltinami visi iki Verygos, visiems grės pakeisti Henriką Daktarą...
jei be emocijų...    Ket, 2020-06-18 / 13:40
labai užjaučiu artimuosius...Bet...Ar tikrai ligonio būklė nebuvo sudėtinga? Juk jau tai, kad Šiaulių ligoninėje išgulėjo daugiau negu mėnesį po tulžies pūslės operacijos jau pasako daug...Paprastai juk savaitė- maksimalus terminas, ar ne? Taigi, žmogaus būklė greičiausiai buvo ne iš paprastųjų...O dėl nusiskundimo , kad neduota sulčių..Tai juk žmogaus būklė kaip tik tuo metu pablogėjo, galbūt buvo skirtas gydymas lašeline. Žmogus gavo pakankamai skysčių, noro gerti neliko....Paprasta ir suprantama... Ir dar...jokioje ligoninėje nebus taip gerai, kaip namuose, kur 1 žmogui visas dėmesys, kur tenkinami visi jo pomėgiai ir įpročiai.. Nori arbatos? O gal kisieliaus? O gal košės? O gal šaltibarščių? Ne? tik obuolio? ...Juk niekas taip niekur neapšokinės..Tad nenuostabu, kad žmogus artimiesiems išreiškia pageidavimą, kad norėtų to, ar ano..ar tai turi gulti sunkiu akmeniu medikams?
Jura    Ket, 2020-06-18 / 16:39

In reply to by Onai

Tikrai yaip numeta savus paskui kabinėjasi prižiūrėkite patys ,bet nenorite net savo artimo ,o iš kitų reikalaujate esate tinginiai ,ir veltėdžiai atsisakydami savo žmogaus,ir ko dar ieškote ,aišku pinigų.
Laima    Ket, 2020-06-18 / 14:34
Suprantu artimuosius 🙏, bet noriu papasakoti visiškai priešingą atvejį. Mano brolis, kuris iki šiol gydosi Kuršėnuose, gulėjo šiaulių gastroenterologiniame skyriuje, labai sunkus ligonis, tai ten gydytoja, net nesiteikia ką nors paaiškinti ir pasako,, skambinate čia ir trukdote,,. Mums nieko nežinant išvežė į kursenus, nors brolis Šiaulių miesto gyventojas, paskambinus paklausiau skyriaus vedėjos, kodėl mes nieko nežinome apie išvežimą ir paprašiau telefono numerio, kur išvežė, tai skyriaus vedėja pasakė, Google visagalis, susiraskite. Suradusi skambinau pirmu numeriu, pakliuvau pas sekretore, tuoj pat davė priėmimo telefoną, priėmimas skyriaus, kur paguldė ligonį. Skyriuje iš karto buvo pakviestas gydantis gydytojas, kuris viską paaiškino, pasitareme,kaip toliau gydytis. Labai atsakingai galiu pasakyti, kad kiek skambinu, visada maloniai viską paaiškina, visada galima atnešti ir perduoti ir vaistus ir atsigerti. Esu labai dėkinga ir direktorei, kuri konsultuoja ir skyriaus vedėjui daktarui Stankevičiui, visam personalui už žmogiškumą, parai laiko išvežė į Šiaulius perpilti kraują ir grąžino atgal, tai brolis sakė, kad kaip diena ir naktis skiriasi bendravimas su ligoniu. Stiprybės medikams, o mes artimieji turime turėti supratimo kaip sunkiai jie dirba, jeigu patys neturime sąlygų slaugyti artimųjų namuose. Su didžiausia pagarba ir dekingumu Butvilo sesuo Laima.
lietuvė    Ket, 2020-06-18 / 16:38
Namiškiai savo žmogaus nenori prižiūrėti. Jeigu brangus, tai reikėtų. Jei tikrai deimantas, namiškiams nekiltų abejonių?
gaila    Ket, 2020-06-18 / 16:51
Labai gaila, kad toks medicinos darbuotojų supratimas. Manau, kad pažįsta tik pinigus ir jų kiekį. Jeigu žmogus vis prašė atsigerti sulčių, o davė tik vandenį? Jeigu žmogus buvo sublogęs iki kaulų ir skūros- kam laikėte nieko nedarydami? Ši direktorė turėtų atsakyti savo kailiu.
Kursienai    Ket, 2020-06-18 / 17:14
Surinku su artimaisais ten tilrai ira su slauga negerai ira. Mano mociute ten gulejo is po insulto beveik ji nejudejo kaip mes nakciai paliekam tarkim ant sono vieno o ryte ateja taip ir randam ant to paties sono
Tam gaila    Ket, 2020-06-18 / 17:21
Iš tiesų žurnalistė iš artimųjų pusės aprašė tik emocijas, nes kaip įrodyti- davė sulčių, ar nedavė? Gaila, kad šiandienos žurnalistikos paskirtis aprašinėti emocijas, kiršinti, kurti įtampas pagal politikų užsakymus, o ne šviesti, visuomenę... kur ta garsioji žurnalistų misija? Dabar stebėkime, kaip pradės pulti direktorę tų partijų, kurių atstovai iki pertvarkos valdė rajono ligoninę ir polikliniką ir taip gerai dirbo, kad įstaigos vos nebankrutavo - tiek skolose skandintos buvo. Stebėkite ir įsitikinsite, kam keliamos tokios įtampos ir emocijos. Gaila, bet... jau ne kartą tų partijų atstovai bandė lipdyti iš ligoninės baubą. Dabar emocingas rašinėlis tam labai pasitarnaus.
N    Sek, 2020-06-21 / 13:38

In reply to by Tam gaila

Nepraeis konservatorių tankai. Nieko nepadarys. Direktorė autoritetinga, nes atstatė ligoninės mokumą ir įvedė geležinę tvarką. O kad per karantiną buvo karantinas anokia čia naujiena.
Aaroo    Ket, 2020-06-18 / 17:34
Teko matyti atvejį, kai ligonį, pasikeisdamos kas 2-3 mėnesius, slaugė jo dukros. Tai viena ant kitos supildavo ne mažesnius kalnus šiukšlių. Pradžioje viena, paskui kita, o paskui iš naujo... Tad, apšik savo artimą, gražiau pats atrodysi. O čia net ne giminaitis, o medikas....
Pastabėlė    Ket, 2020-06-18 / 17:55
Reikia mažiau kaltinti medikus, visko neišsiaiškinus. Atsibodo skaityti, tai močiūtę nugydė, tai tėvą. Kažkaip vaikiškai atrodo.
Jolita     Ket, 2020-06-18 / 18:42

In reply to by Pastabėlė

Teisingai maziau kaltinkit mano mana dirba ta darba ur dziaugiasi ji myli savo darba ir zinau kad lb gerai priziuri maziau burnokit tokiais kaltinimais visiem ateis ta diena kaip iseisim ir nera ko ce sneket
Raimondas    Ket, 2020-06-18 / 20:00

In reply to by Jolita

Labai puiku jei Jūsų mama dirba ,ir myli savo darbą ir svarbiausia, kad gerai dirba,,, Nereikėtų kalbėti apie visus medikus taip, mano nuomonė visai kitą apie Lietuvos medikus... Parvykus atostogų į Lietuvą, atostogų metu susirgo dukrytė roto virusu, sveikata buvo labai prasta, labai vėmė, didele temperatūra. Paskambinus į Šiaulų ligoninę buvo pranešta, kad kuo greičiau reikia medikų apžiūros. Nutarėme, kad greičiau nuvežim patys nei sulauksim ligoninės automobilio, pusvalandžio bėgyje atsidūrėme Šiauliuose vaikų ligoninė, o ten KOŠMARAS,,, Mano dukrytė ant rankų, visiškai silpna, beveik mieganti ir vemianti su temperatūra, o gydytojai mūsų nepriima net apžiūrai, nes tuo metu buvo priduoti dokumentai vaiko gimimo liudijimui gauti, ir su savim neturėjome vaiko gimimo loudijimo... Tiesiog pasibaisėjome ligoninės darbuotojais, jų žodžiai tik tokie: " jūsų dukrytei būtina ligoninės pagalbą, reikalingos lašelinės bet mes negalime be gimimo liudijimo, jūsų priimti"" Jūs įsivaizduojate kokia situaciją, tik pusvalandžio bėgyje beprašant pagalbos ir sumokėjus užstatą už priėmimą, bei pagalbą dukrytei 150eur, dukrytė buvo paguldytą į skyrių. P,S: tai ką bekalbėti apie tuos medikus kurie laukė 150 eurų užstato, aišku mums nebuvo problemą su užstatu tuo metu, bet kiek atvėju Lietuvoje kurie gal ir neturėtų to užstato. GĖDA TIEMS DARBUOTOJAMS SU KURIAIS TADA BENDRAVOME🙈🙈🙈🙈
Raimondui    Ket, 2020-06-18 / 23:24

In reply to by Raimondas

Bet juk medikai ne sau tuos pinigus pasiėmė? Tai buvo užstatas? Jūs buvote be dokumentų, be sveikatos draudimo? Atsibodo tie emigrantai, grįžta , ir įsivaizduoja, kad pasaulio centras jie Lietuvoje. Užsienyje, ten, kur mokate mokesčius, jus priimtų be dokumentų? O gal pirmiausia paprašytų sveikatos draudimo? Draugės 1 metų dukrytei buvo panašiai- vėmė, karščiavo, bevykstant pas gydytoją suglebo...Ir ką? pasiūlė stebuklingo paracetamolio ir registruotis pas gastroenterologą...Nu ir? Kur rašyti apie britų gydytojus, nesilaikančių Hip... priesaikos ir pan??
Raimondas    Pir, 2020-06-29 / 09:05

In reply to by Raimondui

jo tie 150 eur ligoninei žinoma bet čia tik įėjus pro skubios pagalbos priėmimo duris... taip vaiko dokumentai buvo priduoti išėmimui, ir jau buvo sutvarkyti, jau ligonių kasos matė vaiką ir gydymas priklausė be užstato, tik kažkodėl kaip ligonine turėjo atiduoti neteisėtai pasisavinus 150 eur, jiems prireikė 4 mėn, tai neva direktorės nėra, tai buhalterė atostogauja ir pan, ir čia Jums normalu. Ir nejuokaukit lygindami užsienio medikus su Lietuvos, jo užsieni parecetamolis visur, medikai Lietuvos medicinos srity pažengę labiau,, bet Lietuvoje visi nuo valytojos, slaugytojos, iki skyriaus vedėjo visi praskėstom kišenėm pikti, ir laukia kaip komentare vienam medike minejo savo stafkės, ir čia Jums normalu?
Medike    Pen, 2020-06-19 / 07:25

In reply to by Raimondas

O jus galvojat, kad medikai mate tuos 150 eu? Deja viskas atitenka ligoninei. Įdomus tas žmoniu požiūris. Nueina į kasa susimokėti ir įsivaizduoja, kad čia būtent tam gydytojui ar slaugytojui stafke atsiprašant sumokėjo. Nu gal jau nebesvaikit žmonės.
Medikei    Pir, 2020-06-29 / 08:52

In reply to by Medike

jūs nejuokaukit, šitų 150 eur jo medikai nematė tikrai, jie ligoninei, bet svarbiausia kol juos atgavom iš ligoninės praėjo 4 mėn, nes jie neteisėtai reikalavo iš mūsų, tai direktorės nėra, tai buhalterė atostogose 😁😁. svarbiausia tai, kur žmogiškumas ta sekunde kur reikalinga pirmoji pagalba vaikui, o apie stafkes medikams geriau nekalbėkim, visi jas žinom ir visi medikai jas gauna
Kostas    Ket, 2020-06-18 / 17:59
Na žinoma kraupus turėjo buti vaizdai,mes atveže buvom tik sustiprėti močiutes jos vaikščiojo ir gerai jautėsi tik kaulu tankis buvo praretėjes,o po dvieju savaičiu teko didžiulis skausmas.nuo 2014m. Dedasi keisti dalykai toje ligoninėje.ir niekas netiria arba tarp savu pasvarsto ir nusprendžia kad taip turėtu buti tai jug irgi verslas.??? .
Doviltė    Ket, 2020-06-18 / 18:23
Karantinas atvėrė dar daugiau žaizdų medicinoje, o viena didžiausių - žmogiškumo stoka. Aš nekalbu apie Kuršėnų ligoninę, aš kalbu apie visą sistemą. Čia ir mūsų visuomenės didžiulė žaizda - stokojame vieni kitiems žmogiškumo - to tikrai niekas nepaneigs. dauguma stačiokai, grubūs, nemandagūs, be šypsenos, be gero žodžio kitam. Dar nutebino , atseit, ta sekretorė:"Be vandens dar niekas nemirė". Turiu komentarą į šią frazę, bet nekomentuosiu, nes dar į teismą paduos, matau, kad administracija nusiteikusi gana kovingai.
Kurseniete    Ket, 2020-06-18 / 18:54
Paskaiciau straipsni, net siurpas nuejo... Gulejo ir mano mama Kursenu ligonineje, bent kelis kartus. Personalas nuosirdus, tikrai dirba savo darba. Paskutini karta nebeparsiveziau i namus... Bet ji buvo tikrai priziureta, vaistai leidziami, laselines pastatytos, daugiau kaip savaite buvo pajungtas deguonis. Nu tikrai neimanoma su saukstu stoveti prie kiekvieno ligonio, personalo neuztektu, bet kad pamaitina nevalgancio, tikrai maciau. Gydytojas visada informuodavo apie ligones bukle. Viena tikrai nebuciau susitvarkiusi su sunkia ligone, o personalas labai padejo. Aciu gydytojams, vyr. slaugytojai Danutei Sabaliauskienei ir visam medicinos personalui, esu dekinga uz pagalba ir palaikyma.
Raimondas    Ket, 2020-06-18 / 19:36
Labai gražūs direktorės žodžiai: "Palatoje pagal taisykles turime mirusįjį palaikyti iki 2 valandų, paskui išvežame į savo saugojimo kamerą"" Patys turėjomes įvykį prieš daugelį metų. Kuršėnų ligoninėje, atvykus ligoninės kieme, ligoninės automobilyje mirė artimas žmogus. Buvo pasakyta, kad mes nebenešime mirusiojo į ligoninę, kol atvyks peronalas iš gedulo namų paimti mirusiojo. Ligoninės personalas norėjo perkelti mirusį iš automobilio i ligoninės automobilo garažą, nes automobilis reikalingas, negali stovėti. Mums paprieštaravus ir neleidus to daryti, per didelius pykčius su ligoninės darbuotojais, kūnas laikytas automobilyje kol atvyko paimti iš gedulo namų,,,, P.S.: tuo metu kitas ligoninės direktorius buvo. Labai įdomu ar pasikeitė prie šios direktorės mirusiūjų saugojimo kameros, ar išliko tos pašios...??? Manau ligoninės darbuotojai tokiu atvėju turėtų turėti žmogiškumo truputi, o ne tik laikytis savo taisyklių,,,
Raimondui    Ket, 2020-06-18 / 19:43

In reply to by Raimondas

kas buvo prie ano direktoriaus, seniai pasikeitė..Tikrai dabar yra patalpa mirusiems..O apie kokį žmoniškumą kalbat? Taip, jums svarbus jūsų artimas žmogus..Jis mirė, ir jis greitojoje... O tuo metu greitosios galbūt reikia kitam žmogui, kuris irgi kažkam brangus..Kaip čia su tuo žmogiškumu? Taip, miręs žmogus laikomas palatoje iki 2 valandų..O kiek jūs manote, reiktų laikyti? O kiti tos palatos ligoniai? Kaip jiems šalia mirusio, kad ir už širmos? Taip, kad dažniausiai galvojame TIK APIE SAVE. Žmogiška.Bet ar visada teisūs esame?
Raimondas    Ket, 2020-06-18 / 20:23

In reply to by Raimondui

apie ta žmogiškumą ir kalbu ar reikėjo pyktis su velionio artimaisiais šitu atvėju. Neprašėme liukso partamentų mirusiajam,ar baltų išlygintų patalų, tiesiog į tą patį kolidorių įnešti galėjo, bet atsiprašau padėti ant grindu automobilių garaže ir čia pasirodo visos taisyklės,, P.S : iš savo sitaucijų tik galiu pasakyti (vieną ankstesniam komentare parašiau) kada susiduri su Lietuvos medikais tai visada problemos ir bėdos, tos pačios ir jos tol kol nepasirodo pinigas. LABAI GAILA ,BET ČIA TIESA
Raimondas    Ket, 2020-06-18 / 20:28
ir dar kalbant apie ta situaciją: pasiimti mirusį atmerktom akim, ir prikibusiom sauskelnėm prie kaklo, iš ligoninės. Baikit kalbėti nesamonės, tai kur čia medikų gerumas ir profesionalumas??
Nevežkit    Ket, 2020-06-18 / 20:55
Nevežkit savo artimųjų į ligonines numirti. Išleiskit juos oriai namų aplinkoje ir nereikės pykti ant gydytojų, ir visi bus patenkinti, pabuvę su juo kiek nori laiko. Nereikia savo nesugebėjimo spręsti socialinių problemų - žmogaus priežiūros namuose (visi juk dirba, užsiėmę savais reikalais, neturi pinigų slaugėms) versti ant ir taip pervargusių ir už grašius dirbančių gydytojų. Ligoninė ne priežiūros įstaiga ir tik mūsų valdžios vyrai dėl nesugebėjimo tvarkyti pinigus leidžia gydymo įstaigose karšinti žmones. Visiems patogu - artimieji gali užsiimti savo reikalais, ligoninė gauna finansavimą, vietos politikai pinigus už ten veikiančias bereikalingas ligonines. Gydytojai tik atlieka savo darbą, kai iš tikrųjų reikia gydyti. Nuo nuolatinių slaugomų pacientų ateina degradacija. Rūpinkitės artimaisiais patys, ir nekaltinkite sistemos. Hipokrato priesaika čia ne prie ko, kiek pratrauktumėte už darbą gaudami padėkos ar kitokius raštus?
Aha    Pen, 2020-06-19 / 09:41

In reply to by Nevežkit

Tai ir veža gydyti, o ne numirti..Medikai gauna grąšius..tik tegu neverkia, tėvukas gulėjo ligoninėje, tai sakė, beveik kiekvienas ligonis duoda kyšius, ypač vyresnio amžiaus..
Dona    Ket, 2020-06-18 / 21:15
Teko Kuršėnų ligoninėje keletą mėnesių lankyti artimą žmogų. Baisi nepriežiūra, didelis abejingumas pacientams. Personalas dirba tiesiog atmestinai. Šiurkštus slaugytojų elgesys, prašymai slaugos priemones pirkti patiems... Labai gaila, kad negaliu rasti nei vienio geresnio žodžio apie ligoninės antrame aukšte dirbančius medicinos darbuotojus.
slauga    Ket, 2020-06-18 / 21:16
Jeigu tokie rūpestingi artimieji kam vežėte į slaugą, reikėjo namuose slaugyti!!!
Bronius     Ket, 2020-06-18 / 22:06
Taip ir mano amzinatelis tevukas mire ten.perveztas is Siauliu po geru 4 sav Kursenu globos skyriui uzgeso.daug kas zino kaip slaugos namai dirba per karantina.
Autorei    Ket, 2020-06-18 / 22:37
Autorė, kaip suprantu, yra speciali pamazgas ant medikų pilti žurnalistė. P. S. Į slaugos ligonines ir skyrius artimieji dažniausiai atiduodami juos atjaunint kokiais 50 m. ir išleisti į gyvenimą jaunuoliais. O čia dabar kažkokia betvarkė - po 4 sav. miršta. Kas per slaugos įstaiga??? Žudikai baltais chalatais!!!!!!!!
Kuršėnietė    Ket, 2020-06-18 / 22:49
Į Kuršėnų ligoninę esu atvęžusi labai brangų artimą žmogų tikėdamasi,kad jam ten bus suteikta medicininė pagalba,bet labai pasigailėjau, kiekvienu kartu atėjus aplankyti, tėvukas vis skųsdavosi nepriežiura,aplaidumu,kai viena ryta atėjus aplankyti ,pamačiau,kaip po nakties atrodė žmogus,kurio veidas iš skausmo buvo perkreiptas, nes nesugebėjo nuskausminamųjų stiprių suleisti,kai skundėsi ir žmogus iš skausmo,tai buvau šokiruota, tėvukas per ašaras pasiprašė namo,tai tą pačia akimirka susitvarkėm popierius ir išsivežėm namo, nes nei minutės nebenorėjom palikti,kur tokia nepriežiūra. 😡
Šaunuoliai    Ket, 2020-06-18 / 23:13
Ir kam toj ligoninėj apskritai būt? Juk puikiausiai namuose susitvarkėt. Ligoninės reikalingos gydyti, ne vaistams nuo skausmo leisti. Kada jūs, žmonės, užkrėsti sovietmečio suprasit????
Nusisneki    Pen, 2020-06-19 / 08:58

In reply to by Šaunuoliai

Kaip dirbanciam zmogui priziureti visiskos slaugos reikalaujanti zmogu? Tu pats sovietinis besmegenis. Tvarkos reikia ir atsakomybes is vadu. Dabartine ponia tik mundura gina. Von.
Justas    Pen, 2020-06-19 / 07:51
Direktorė nedelsiant privako atsistatydinti.Osvencimo mums nereikia.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.