Ministrė A. Armonaitė Šiauliuose lankė verslo įmones ir mokslo įstaigas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliuose apsilankiusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su verslo ir mokslo įstaigų atstovais.
Ketvirtadienį Šiauliuose lankėsi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ministrė susitiko su vietos verslo ir mokslo įstaigų atstovais aptarti, kaip geriau ugdyti ir pritraukti talentus į visus šalies regionus.

A. Armonaitė ketvirtadienį aplankė Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančią minkštųjų baldų gamybos įmonę „Vilmers“, su kuria ketinama sudaryti stambaus projekto investicijų sutartį pagal Žaliojo koridoriaus priemonę.

Bendrovė planuoja padidinti gamybos apimtis daugiau nei dvigubai ir eksportuoti 98 procentų produkcijos. Įmonė ketina investuoti 20 milijonų eurų ir sukurti 304 naujas darbo vietas.

Ministrė taip pat susitiko su įmonių „Baltic Vairas“, „ROL Lithuania“, Šiaulių LEZ ir Šiaulių valstybinės kolegijos vadovais, su vietos verslo bendruomene.

Skaičiuojama, kad vien Šiaulių ir Telšių apskričių verslo įmonėms per artimiausius trejus metus gali trūkti beveik 1300 inžinierių ir 480 informacinių technologijų specialistų.

Ministerija skelbia, kad siekdama užtikrinti tvarų talentų ugdymą, 2020–2021 metais finansavo 260 tikslinių skatinamųjų 200 eurų dydžio stipendijų studentams, pasirinkusiems plėtrai aktualias studijas informatikos, matematikos ir inžinerijos srityse 10-yje aukštojo mokslo įstaigų Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.

Šiais metais Šiaulių valstybinei kolegijai numatytos 48 tikslinės stipendijos, o Vilniaus universiteto Šiaulių akademijai – 16 tikslinių stipendijų.

Šiaulių valstybinė kolegija skaičiuoja, kad priėmimas į studijų programas, kurioms pernai buvo skirtos tikslinės skatinamosios stipendijos, išaugo 23 procentais, o pradėjusių studijas, bet nebaigusių studentų skaičius sumažėjo 7 procentais.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos duomenimis, apie 90 procentų programų sistemos, elektronikos inžinerijos ir robotikos, finansų matematikos studijų programų absolventų darbo vietą susiranda jau pirmuosiuose kursuose.