Milijonai gatvių remontui

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Tiesos ir Rasos gatvėse kelių darbininkai triūsia ir sningant sniegui.
Šiauliuose 2021 metais bus atlikta gatvių remonto, priežiūros ir įrengimo darbų už 10 milijonų eurų. Iš valstybinės Kelių priežiūros ir plėtros programos miestui šįmet teko 3,838 milijono eurų.

Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė informavo, jog šįmet viliamasi atlikti visus darbus, kurie suplanuoti už šią sumą. Liko nepanaudoti 7 tūkstančiai eurų, tačiau tikimasi, kad rangovai darbus pabaigs ir „užaktuos“ iki gruodžio 10 dienos.

Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos atliekamas Žemaitės gatvės remontas ir pėsčiųjų tako įrengimas, Dubijos ir Serbentų gatvių sankryžos rekonstrukcija, Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos baigiamieji darbai, Prienų, Šakių, Pievų, Ganyklų, Plungės žvyruotų asfaltavimas, Žiemgalių gatvės statyba, Tiesos, Rasos gatvių kapitalinis remontas.

Dar nedidelė skirtų lėšų dalis panaudojama kelio ženklų įrengimui, horizontaliam ženklinimui, kryptiniam apšvietimui, greičio mažinimo priemonėms įrengti, žvyruotų gatvių priežiūrai.

E. Bružienė sakė, kad rangovai viliasi, jog šiuo metu iškritęs sniegas yra laikinas, šaltis atsitrauks ir darbus dar bus galima vykdyti. Dar šiek tiek darbų liko Dubijos ir Serbentų gatvių sankryžoje, Tiesos, Rasos gatvėse.

Apie 3,5 milijono gatvių, takų remontui šįmet dar skirta iš miesto biudžeto. Dar apie 3 milijonai miesto pinigų pridėti prie Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų – Vilniaus bulvaro atnaujinimo, Višinskio gatvės, Aušros alėjos rekonstrukcijos, tačiau už šias lėšas ne tik remontuotos gatvės, bet ir tvarkytos viešosios erdvės.

Skyriaus vedėja teigė, kad daugiausiai nerimo kelia, ar bus spėta laiku atlikti gatvių remonto darbus Laisvojoje ekonominėje zonoje. Čia rangovai darbuotis pradėjo rudens pradžioje, nes tik rugsėjį buvo gautas finansavimas. Aviacijos gatvėje išlyginamasis asfalto sluoksnis jau uždėtas, dar tiesiamas šaligatvis. Jau baigtas P. Motiekaičio gatvės įrengimas miesto teritorijoje. Likusią gatvės dalį įrenginės pati Kelių direkcija ir sujungs ją su keliu Radviliškis – Šiauliai. Pročiūnų gatvėje taip pat dar klojami šaligatviai. Skyriaus vadovė pabrėžė, kad šaligatvių tiesimas – imlus laikui darbas, tačiau tikisi, kad iki metų pabaigos visi darbai bus baigti.

Susijusios naujienos