Medikai piršo svetimą ligonį

Medikai piršo svetimą ligonį

TEMĄ PASIŪLĖ SKAITYTOJAI

Medikai piršo svetimą ligonį

Radviliškio ligoninės medikai, pasitelkę policiją, šiaulietę paragino pasiimti neįgalų žmogų, kurio ji visai nepažįsta. Taip atsitinka nebe pirmą kartą: teigiama, kad siūlomas ligonis yra jos sūnus. Tuo tarpu tikras moters sūnus, taip pat neįgalus, nuolatos yra namuose.

Sigita STONKIENĖ

siga@skrastas.lt

Siūlo svetimą ligonį

Vienintelis šiaulietės Nijolės S. ryšys su šia istorija yra tai, kad prieš šešerius metus ji gyveno Radviliškyje. Tiesa, sutapimų yra daugiau: protinę negalią turintis jos sūnus, kuriam dabar 42-eji, ne vieną kartą yra gydęsis Radviliškio ligoninėje.

Persikėlusi į Šiaulius, Nijolė neįgalų sūnų nuolatos prižiūri namuose. Kadangi vieno palikti negali, visur keliauja kartu.

Moteris buvo priblokšta, kai prieš porą metų greitosios pagalbos automobiliu į jos namus buvo atvežtas neįgalus ligonis, kurio ji nepažįsta. Ligonį lydėję sanitarai tvirtinę, jog tai esąs jos sūnus.

„Paskambino prie durų, sako, atvežėme sūnų. Matau, stovi kažkoks žmogus, su guminiais batais, suvargęs toks, nebejaunas. Sakau, mano sūnus yra kambaryje, pakviečiau ir parodžiau. Tada jie tą žmogų išsivežė“, — pasakojo šiaulietė.

Šis epizodas tikriausiai būtų pasimiršęs, jeigu panaši istorija neseniai nebūtų pasikartojusi iš naujo.

Praėjusią savaitę šiaulietė rado už durų užkištą kvietimą paskambinti į policiją. Nustebo, kai pareigūnų buvo klausinėjama apie tariamą sūnų Radviliškio ligoninėje, kurio vardas ir pavardė esą sutampa su moters sūnaus vardu ir pavarde.

„Nustėrau, šokas ištiko, dar dabar negaliu atsigauti. 27 metus gyvenau Radviliškyje, neįsivaizduoju, kas ir kam priklijavo mano sūnaus pavardę? Ten yra daug mano pažįstamų, gal jie galvoja, kad aš savo vaiką palikau? — nuogąstavo šiaulietė. — Kodėl turiu įrodinėti, kad svetimas žmogus nėra mano vaikas? Jaučiuosi labai blogai, juo kad turiu savo nelaimę, kam man dar svetimos?“

Moteris mano, kad ligoninė problemą perdavė policijai: „Gal galvoja kad slapstomės?“ Teigė pati skambinusi į Radviliškio ligoninę. Joje pranešę, jog žmogus minėtu vardu ir pavarde tebeguli, aiškinamasi jo tapatybė.

Sudėtinga nustatyti tapatybę

Danutė Povelauskienė, Radviliškio ligoninės direktorė, apgailestavo dėl įvykusios klaidos.

Pasak direktorės, praėjusią savaitę į Radviliškio ligoninę buvo atvežtas pilietis, kurį gatvėje ištiko epilepsijos priepuolis. Paguldytas į ligoninę, o atsigavęs po priepuolio negalėjo savęs identifikuoti. Tuomet kreiptasi į Radviliškio rajono policijos komisariatą dėl asmenybės tapatybės nustatymo.

„Kadangi minėtas žmogus į ligoninę pakliūna antrą kartą, kažkas ir personalo, matyt, klaidingai jį įvardijo. Dabar sunku pasakyti, kaip tai atsitiko. Bet žmogus niekur nebuvo vežamas, šiandien dienai jo asmenybė jau yra nustatyta,“ — aiškino direktorė.

Ligoninės vadovė neprisiminė Nijolės minėto fakto, kuomet ligoninė į šiaulietės namus būtų siuntusi svetimą žmogų. Bet ir neneigė, kad panašių klaidų pasitaiko. To priežastis — sveikatos priežiūros įstaigoms tenka spręsti dalį socialinės sistemos funkcijų.

„Sistemoje yra tikrai didelė spraga, o medicinos įstaiga tam tikra prasme yra palikta kaip tos spragos įkaitė, — “Šiaulių kraštui“ kalbėjo direktorė. — Į ligoninę patenka iš įkalinimo įstaigų, dažnai būna neregistruoti, neaišku, nei iš kur jis, nei kas. Medikai suteikia pagalbą, o kas toliau rūpinsis ligoniu, ligoninei nebeturėtų rūpėti. Būna, kad suteikę pagalbą laikome žmogų dar dvi ar tris dienas, nes jis nežino, kas jis ir kas jo artimieji? Socialinė ir darbo ministerija turėtų priimti alternatyvius sprendimus, kas ligoninėse turėtų pasirūpinti piliečiais “n“?“

Radviliškio ligoninės administracija ketina šiaulietės viešai atsiprašyti už įžeistą orumą. Viliamasi, kad panašios klaidos nesikartos.

citata: „Kodėl turiu įrodinėti, kad svetimas žmogus nėra mano vaikas?“

 

SIŪLYMAS: Šiaulietei Nijolei antrą kartą siūloma iš ligoninės pasiimti tariamą sūnų, nors jos tikras neįgalus sūnus yra namuose.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.