Medikai pildo bedarbių gretas

Medikai pildo bedarbių gretas

Medikai pildo bedarbių gretas

Šiaulių apskrities ligoninėje atleidimo lapelius gavo apie 20 medikų. Ligoninė turi sutaupyti apie 2 milijonus litų. Medikai atleidinėjami ir kitose apskrities ligoninėse.

Natalija KONDROTIENĖ

natalija@skrastas.lt

Taupoma ir darbuotojų sąskaita

Šiaulių apskrities ligoninėje atleidimo lapelius gavo 18 darbuotojų: 13 slaugytojų, 1 pagalbinis darbuotojas, 4 ūkio dalies, transporto darbuotojai.

Šiais metais ligoninės sutartis su Teritorine ligonių kasa yra 2 milijonais litų mažesnė negu pernai, todėl patvirtintas ekonominio sustiprinto režimo planas. Jis numato ne tik personalo, bet ir atlyginimų mažinimą bei kitas priemones. Nuo gegužės mėnesio ligoninė iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo negaus dar 11 procentų, o tai sudarytų 7 — 10 milijonų litų.

„Dabar atsiras dar daugiau problemų. Jau kalbame apie bazinių algų mažinimą. 74 procentus visų ligoninės uždirbtų pinigų sudaro mokos fondas. Gydytojų trūksta, jie uždirba įstaigai pinigus, todėl jų neatleidinėsime. Atleidžiami žmonės turėjo nepakankamus krūvius, yra pensinio amžiaus ir kiti“, — sakė generalinis direktorius.

P. Simavičius sako, kad elektros, šilumos ar vandens, medikamentų tiekėjai, kuriems ligoninė yra įsiskolinusi, nesutiktų už paslaugas gauti žymiai mažiau, nors medicinininės paslaugos įkainojamos jau pigiau.

„Jei reikėtų personalo sąskaita sutaupyti 7— 10 milijonų litų, reikėtų atleisti daugiau kaip 400 darbuotojų. To niekas nedarys. Galime nemokėti bazinių priedų, mažinti atlyginimus. Tai spręsime ne tik mes, o ir įstaigos steigėjas bei stebėtojų taryba“, — tikino P. Simavičius.

Etatų mažinti nebėra iš ko

Pakruojo ligoninėje dirba per pustrečio šimto darbuotojų, tačiau atleidinėti jų neketinama. Nėra iš ko — tvirtino Pakruojo ligoninės vyriausiasis gydytojas Vygantas Sudaris.

„Jei jau atleidinėti darbuotojus, tai geriau iškart uždaryti kurį skyrių ir nutraukti ligoninės veiklą. Trijų-keturių darbuotojų atleidimas finansinių sunkumų neišspręs. Galima atleisti, tarkim, žmogų, kuris rūpinasi santechnika, tačiau ir jo darbus kažkas turės dirbti“, — sakė vyriausiasis gydytojas.

V. Sudaris sakė, kad šiuo metu ligoninės spaudžiamos iš visų pusių: tikrinimai, auditai, lėšų „nukarpymas“. Gydytojas pripažįsta, kad ligoninės nebeišgali nupirkti medikamentų, tą daryti turi patys pacientai.

„Mechaniškas lėšų ligoninėms nubraukimas prilygsta šakos, ant kurios sėdima, pjovimui. Yra normatyvai, kaip reikia gydyti ligas, jas tirti, o dabar negi reikės sakyti pacientui, kad atsiprašom, tamsta, nėra už ką tavęs gydyti“, — sakė V. Sudaris.

Atleistiesiems siūloma persikvalifikuoti

Joniškio ligoninėje atleidimo lapeliai įteikti 28 darbuotojams, iš kurių 11 pensininkų. Įstaigos administracija, paskaičiavusi, kad šiuo metu yra per 150 viduriniojo personalo etatų, darbuotojų dar mažins.

Šios ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis sakė, kad skaudžiausia ligoninei — nuo liepos mėnesio Akušerijos skyriaus uždarymas. Ten dirbusiam ir atleistam personalui pasiūlyta persikvalifikuoti, nes nuo sausio pradžios ligoninėje atidaromas Psichiatrijos skyrius.

„Atleistiems darbuotojams iš darbo reikės išeiti per 2 — 4 mėnesius. Jie gaus išeitines kompensacijas“, — tvirtino E. Baltakis.

Medikų atsisakyti neketinama

Kelmės ligoninės direktorius Rimantas Kavaliauskas „Šiaulių kraštui“ patvirtino, kad čia darbuotojų neatleis — ieškos kitų taupymo būdų. Direktorius įsitikinęs, kad sutaupyti bus galima mažinant darbo krūvius.

Visi ligoninės skyriai dirba ir uždarinėti jų neketinama, nes pastaruoju metu pacientų tik daugėja.

Radviliškio ligoninėje taip pat patvirtinta, kad kol kas lėšos netaupomos mažinant etatus.

Vadovams sumažintos algos minimaliai

Vidutiniškai 10 procentų mažinami Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų atlyginimai. Pasak, sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko, to verčia imtis sunki finansinė padėtis valstybėje, mažinamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas.

Sveikatos apsaugos ministerijai yra pavaldžios 9 šalies gydymo ir sveikatos priežiūros įstaigos.

SITUACIJA: Medikai pildo bedarbių gretas, kai kuriems atleistiesiems siūloma keisti kvalifikaciją ir grįžti, kai kuriems tenkintis bedarbio pašalpa.

Gedimino Savickio (ELTA)

STRATEGIJA: Joniškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Edmundas Baltakis sakė, kad etatų mažinimas ligoninėje dar nesibaigė.

 

REALYBĖ: „Neatleidinėsime darbuotojų, nėra tokių žmonių, kuriuos galima būtų atleisti“, — sakė Pakruojo ligoninės vyriausiasis gydytojas Vygantas Sudaris.

Redakcijos archyvo nuotr.