Ligoninėje konkursus laimi Simavičių šeima

Ligoninėje konkursus laimi Simavičių šeima

Ligoninėje konkursus laimi Simavičių šeima

Šiaulių apskrities ligoninėje į vadovų pareigas per porą mėnesių paskirti artimiausi generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus šeimos nariai — sūnus ir marti. Ligoninės gydytojai dalijasi abejonėmis, kodėl būtent direktoriaus artimieji laimi konkursus. Ar tame nėra jokio interesų konflikto?

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Šeima — ligoninėje

Sausio viduryje į Akušerijos ir ginekologijos klinikos Ginekologijos skyriaus vedėjo pareigas paskirtas ligoninės generalinio direktoriaus sūnus Andrius Simavičius. Nuo kovo 23 dienos naujai už Europos Sąjungos pinigus suremontuotam Ambulatorinės reabilitacijos centrui pradėjo vadovauti generalinio direktoriaus marti, A. Simavičiaus žmona Aurelija Simavičienė.

„Šiaulių kraštui“ keli Šiaulių ligoninės gydytojai, deja, tik anonimiškai (redakcijai jų pavardės žinomos), pasakoja, kodėl ir kaip būtent P. Simavičiaus šeimos nariai laimi konkursus ir užima aukštas bei gerai apmokamas pareigas.

Gydytojai pasakojo, kad vietoje velionio ilgamečio Ginekologijos skyriaus vedėjo Povilo Pečiulio, buvę ir daugiau norinčių užimti šias pareigas bei dalyvauti konkurse. Tačiau jiems neva atvirai pasakyta, kad nedalyvautų.

Andrius Simavičius vienas be jokių konkurentų dalyvavo konkurse Ginekologijos skyriaus vedėjo vietai užimti. Vienas dalyvavo, vienas ir laimėjo.

Panaši situacija pasikartojo ir su Aurelija Simavičiene, ji taip pat konkurse dalyvavo viena. Ji ir laimėjo.

Gydytojai „Šiaulių kraštui“ sakė, kad Šiaulių apskrities ligoninė panašėja į “Simavičių šeimos dvarą“.

„Ne kišenėje“ padaryti konkursai

Apie tai kalbėjomės ir su ligoninės generaliniu direktoriumi Petru Simavičiumi.

— Kodėl tik artimiausi Jūsų šeimos nariai pastaruoju metu laimi konkursus ir užima vadovaujančias pareigas ligoninėje?

— Visi konkursai oficialūs, sudarytos komisijos. O jūs nenorite išgirsti, kad Andrius Simavičius turi mokslo daktaro disertaciją apsigynęs, Aurelija Simavičienė yra vadybos magistrė. Tai netrukdo dirbti gydomojo darbo ir vadovauti skyriui.

Man absoliučiai nėra jokio interesų konflikto. Man visiškai normalu, kai vaikas dirba. Jis dirba gerai. Aš juk sūnų ne nuo žagrės paėmiau, jis yra mokslų daktaras, profesionalus gydytojas plius vadybininkas. Marti taip pat profesionali gydytoja.

Aš džiaugiuosi, kad jie dirba Šiauliuose, kad jie dirba Lietuvai, kad neišvažiavo į kitas šalis.

— Gydytojai, kurie suabejojo, kodėl būtent jūsų artimi giminės laimi konkursus, išsitarė, jog norintiems dalyvauti konkursuose kitiems ligoninės specialistams nedviprasmiškai buvo pasiūlyta nedalyvauti. Ar tai tiesa?

— Tegul tie gydytojai ateina pas mane. Parodykit man nors vieną, su kuriuo aš susidorojau. Konkursams ne aš vadovauju. Gydomoji dalis yra direktorės medicinai Vaivos Makštutienės reikalas. Taip, ji mano bendražygė, bet jeigu nebūtume bendražygiai, mes negalėtume dirbti ir žmonių gydyti. Čia ne kišenėje padaryti konkursai — skelbiami viešai, oficialiai.

— Bet ir jūsų marti, ir sūnus konkursuose buvo išrinkti iš vieno kandidato.

— Čia pavydas, plepalai, intrigos. Pavydi, nori, bet nesugeba dirbti. Meluojama šlykščiai, nedrįsta tie jūsų daktarai žiūrėti tiesiai į akis man. Dalyvaujant tokiam konkurse reikia būti atsakingam žmogui, kad susitvarkytum su pareigomis, mokėtum gydyti, diagnozuoti. Neatsirado tokių, niekas nenorėjo eiti. Simavičienė ir Simavičiukas yra gabūs ir jie patys užima vietą po saule. Jie ne su manimi dirba, jie su ligoniais dirba.

— Ar tiesa, kad jūsų sūnui Andriui Simavičiui jau numatytos dar aukštesnės pareigos — vadovauti netrukus pradėsiančiai veikti Moters ir vaiko klinikai?

— Reikia klausti jo. Aš dar to neplanuoju, nes konkursas dar nepaskelbtas. O gal ir bus Andrius Simavičius, o kas jam gali uždrausti? Niekas.

Aš kaltas, jeigu esu Simavičius, kad mano vaikai negali užimti pareigų?

— Jūsų vaikai?

— Turiu daug vaikų, visoje Lietuvoje. Laisvų vietų ligoninėje yra ir bus, — juokavo P. Simavičius, ilgus metus priiminėjęs gimdymus.

— Senokai sklinda kalbos, kad į ligoninę dirbti priimami tik savi, daug žmonių įdarbinta iš Kuršėnų, kur jūs anksčiau dirbote. Net vairuotojai dauguma kuršėniečiai.

— Reikia globoti kuršėniečius, aš ir globosiu. Ar tie vairuotojai padarė kokį nusižengimą per tą laiką? Jeigu dirbu komandoje, aš turiu pasitikėti žmonėmis, visais — ir gydytojais, ir darbininkais, ir valytojomis.

— Iš kur jūs, biudžetinės įstaigos darbuotojas, pasistatėte namus netoli Kuršėnų, važinėjate iš tiesų prabangiomis mašinomis?

— Aš savo mašinos neturiu. Turiu tik tarnybinę. Namo važinėju ir su autobusu, ir draugai parveža, ir su tarnybine, ne paslaptis, parvažiuoju.

Pliki skaičiai

Šiaulių apskrities ligoninės vyriausioji finansininkė Justina Paliunienė pateikė tokias oficialias Simavičių šeimos pajamas.

Petras Simavičius, generalinis direktorius, per mėnesį iš Šiaulių apskrities ligoninės gauna (neatskaičius mokesčių) 10 tūkstančių 35 litus.

Andriaus Simavičiaus, Ginekologijos skyriaus vedėjo pagrindinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) 6000 litų, 560 litų — priedas už vedėjo pareigas, 1000 litų — priedas už mokslo laipsnį.

Aurelijos Simavičienės, Ambulatorinės reabilitacijos centro vadovės, pagrindinis atlyginimas (neatskaičius mokesčių) 3500 litų, 480 litų — priedas už vedėjos pareigas.

Nežino ir nereikia

Ar Sveikatos apsaugos ministerija, ligoninės steigėjai — Šiaulių apskritis nemato interesų konflikto, kad vadovaujančius postus gydymo įstagose laimi ligoninėns generalinio direktoriaus artimi giminės?

Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus atstovė Almina Blažienė paaiškino, kad tai ne ministerijos, o ligoninės steigėjo — apskrities — reikalas kištis į tokius ligoninės vidaus reikalus.

Šiaulių apskrities vyriausiojo gydytojo Kazimiero Ščeponavičiaus, kuris buvo ir šių konkursų komisijos narys, teigimu, apskritis žinojo tik tiek, kad abiejuose konkursuose dalyvavo tik po vieną kandidatą, bei jie laimėjo.

„Apskritis skiria tik generalinį direktorių, o kitas pareigybes skirti palikta pačiai ligoninei“, — sakė K. Ščeponavičius.

Tarnybinės etikos komisijai įdomu

Kaip laimimi konkursai viešojoje įstaigoje — Šiaulių apskrities ligoninėje — Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas patikino, kad tai jų komisijos domėjimosi sritis.

„Viešųjų įstaigų vadovams yra taikomas viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas. Jie turi deklaruoti savo privačius interesus. Nors ir nėra teisės aktų, draudžiančių vienoje įstaigoje dirbti vyrui su žmona ar uošve. Svarbiausia, kad tie asmenys nusišalintų nuo visų sprendimų, kurie priimami vienas kito atžvilgiu“, — teigė G. Sakalauskas.

Kaip galima nusišalinti nuo sprendimų, kai artimos giminystės ryšiais Šiaulių ligoninėje susiję asmenys užima vadovaujančius postus?

„Reikia, kad asmenys, susiję giminystės ryšiais, nusišalintų nuo visų sprendimų klausimų tai parašydami tarnybiniame pranešime. Tik tada viskas būtų pagal įstatymo dvasią“, — išeitį nurodė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovas.

„Iš komisijos praktikos galiu pasakyti, kad geriau, kai artimi giminės dirba skirtingose įstaigose, nes visuomenei neturi kelti jokių abejonių giminių darbas ir veiksmai. Šiuo papasakotu atveju yra keliamos labai rimtos abejonės“, — komentavo G. Sakalauskas.

SKAIDRUMAS: Ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius nustebo, kokį „neskaidrumą“ dėl jo artimų giminių postų galima matyti. “Gal manęs paties jau čia greitai nebebus?“, — užsiminė P. Simavičius.

TĖVAS: Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius tikina, kad konkursai „vyko ne kišenėje“, bet laimėjo jo sūnus ir marti.

SŪNUS: Kalbama, kad Andriui Simavičiui, kaip generalinio direktoriaus sūnui, jau yra parengta vieta vadovauti greitai atsidarysiančiai Moters ir vaiko klinikai.

MARTI: Aurelija Simavičienė be konkurentų laimėjo vadovės vietą.

Giedriaus BARANAUSKO, Jono TAMULIO nuotr.