A. Juozaitis: pagrindine srovė dabar yra gerovės vizija

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Frakcijos „Lietuvos gerovei“ spaudos konferencija.
Politinėje arenoje gimsta dar viena nauja partija – Santalka Lietuvos gerovei – "Lietuva yra čia".

Apie tokį pasirinktą naujos partijos pavadinimą trečiadienį spaudos konferencijoje Seime pranešė Seimo frakcijos "Lietuvos gerovei" seniūnas Vytautas Kamblevičius.
Pasak jo, šį pavadinimą dar turės patvirtinti partijos suvažiavimas.
V. Kamblevičius pastebėjo, kad partijos pavadinimas galbūt truputį politikus suglumino, nes kai kurios partijos pasisavino dalį jos pavadinimo, tačiau, anot V. Kamblevičiaus, tai "kiekvienos partijos asmeninis reikalas".

Beje, Lietuvos centro partija į 2020 metų Seimo rinkimus ketina eiti su nauju pavadinimu "Centro partija – Gerovės Lietuva".

Apie naujos politinės partijos – Santalka Lietuvos gerovei – "Lietuva yra čia" steigimo darbus trečiadienį Seime spaudos konferencijoje kalbėjęs visuomenininkas, diplomatas Arvydas Juozaitis sakė, kad pasirinktas įdomus partijos pavadinimas.
"Jame du kartus kartojasi žodis "Lietuva", yra "santalka" žodis, kaip santaka. Įsivaizduokite Nerį su Nemunu ties Kaunu sutekantį vienas į kitą. Ir nuo vakar praktiškai tie du mūsų didieji vandens telkiniai yra susilieję į vieną ir teka viena vaga, ir iki suvažiavimo taip bus", – sakė A. Juozaitis.

Pasak jo, šiuo metu pagrindinė srovė yra "gerovės vizija". "Kas yra įdomu, Lietuvoje ir apskritai galbūt pasaulyje žmonės mėgsta būti pagrindinėje srovėje. Tai ta pagrindine srovė dabar yra gerovės vizija. Mes pamatėme, kad net Centro partija paskutinioji į tą traukinį įšoko su šiuo pavadinimu, prisidurdama prie savęs. Tai matome, kad ta srovė yra teisinga, o mūsų galingiausias srautas pasiims visus, aš manau", – svarstė A. Juozaitis.
Pasak A. Juozaičio, naujos partijos steigiamasis suvažiavimas numatytas gruodžio 14 dieną.

Buvęs Seimo narys visuomenininkas Saulius Lapėnas sakė, kad šiuo metu besikurianti partija aktyviai svarsto savo programines nuostatas. "Valstybė privalo gyventi pagal savo išgales, o ne pagal kažkieno nepamatuotus norus, įgeidžius arba lūkesčius", – sakė S. Lapėnas, kalbėdamas apie kitų metų šalies biudžetą.
Anot S. Lapėno, nauja partija siekia spartinti vidutiniškai pasiturinčių gyventojų sluoksnio suformavimą. Jo teigimu, neapmokestinamasis pajamų dydis turi priartėti prie MMA, o PVM tarifas pirmojo būtinumo prekėms turi būti mažinamas, kad pakelti žmonių perkamąją galią.

Tarp partijos siekių, anot S. Lapėno, valstybinio taupomojo ir investicijų banko steigimas.
 

Komentarai

Henrikas    Tre, 2019-10-30 / 17:07
Juozaičiui norisi priminti: jei kas ir pasišlapino, tai dar nereiškia, kad tai - nauja srovė

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.