Įstatymo pataisos leis premjerui ir ministrams padidinti algas

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Siūloma ministrui pirmininkui ir ministrams padidinti pareiginės algos koeficientus 13 procentų, t. y., lygiai tiek, kiek buvo padidinti aukščiausių kategorijų valstybės tarnautojų pareiginės algos koeficientai. Ministrui pirmininkui nustačius koeficientą 29,2, 2019 metais jo pareiginė alga siektų 5 052 eurus, ministrams nustačius koeficientą 26,89 – atitinkamai – 4 652 eurus.

Tai numatantį Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pakeitimo projektą pirmadienį įregistravo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas "valstietis" Tomas Tomilinas ir Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis.


Pasak jų, šiuo projektu siekiama padidinti ministrų ir ministro pirmininko pareiginės algos koeficientus, siekiant suderinti šių politikų darbo apmokėjimą su valstybės tarnautojų apmokėjimu už darbą ir sudaryti sąlygas mokėti teisingą darbo užmokestį, neleidžiantį atsirasti nepagrįstoms darbo užmokesčio dydžių disproporcijoms.


Projektą įregistravę T. Tomilinas ir J. Jarutis atkreipia dėmesį, kad šių valstybės politikų algos nuo 2014 metų, kai pareiginių algų dydžiai buvo sugrąžinti į prieš kriziniu laikotarpiu galiojančius pareiginių algų dydžius, nė karto nebuvo didinti.


"2018 m. birželio 29 d. priėmus Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus, valstybės institucijose einančių vadovaujančias pareigas, valstybės tarnautojų pareiginių algų dydžiai koeficientais padidėjo, atsižvelgiant į tai, kad į jų sudėtį buvo įtraukti priedai už kvalifikacines klases. Tuo tarpu ministrų, kurių apmokėjimo dydžiai reglamentuojami Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymu, nebuvo keičiami nuo 2014 metų. Todėl tarp valstybės tarnautojų ir ministrų apmokėjimo dydžių atsiradęs santykis tapo neproporcingas lyginant su jų atsakomybe", – sako Seimo nariai T. Tomilinas ir J. Jarutis.


Šiuo metu Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlyje yra numatyti ministro pirmininko ir ministrų pareiginės algos koeficientai baziniais dydžiais – ministro pirmininko – 25,8 (siūloma – 29,2), ministrų – 23,8 (siūloma – 26,89).


Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų jau šių metų spalio 1 d.
Parlamentarų duomenimis, 2019 m. ministro pirmininko pareiginė alga sudaro 4463 eurus, ministrų – 4117 eurų. Vadovaujantis minėtu įstatymu, jiems, kaip ir kitiems valstybės politikams, valstybės pareigūnams mokamas priedas už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kuris neturi viršyti 30 procentų pareiginės algos. Priedas už ištarnautus valstybei metus sudaro 3 procentus valstybės politiko ar valstybės pareigūno pareiginės algos už kiekvienus trejus metus.
Projekto autorių T. Tomilino ir J. Jaručio skaičiavimais, siūlomam įstatymui įgyvendinti 2019 m. trims mėnesiams papildomai reikėtų pareiginių algų padidinimui apie 24 tūkst. eurų, o, įvertinus maksimalią galimybę gauti priedus už stažą (30 proc.), papildomas lėšų poreikis sudarytų apie 31 tūkst. eurų (vienam mėnesiui sudarytų papildomai per 10 tūkstančių eurų).
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.