Asmenims, gavusiems išankstinę senatvės pensiją ir turintiems didelį darbo stažą, nemažės senatvės pensija

Mariaus MORKEVIČIAUS nuotr.
Seimas priėmė Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nemažinti senatvės pensijos dydžio asmenims, gavusiems išankstinę senatvės pensiją, jei išankstinę pensiją asmuo gavo ne ilgiau kaip trejus metus ir jo darbo stažas, skiriant išankstinę pensiją, yra ne mažesnis kaip 40 metų (2021 m. ir anksčiau). Reikalavimas turėti sukauptą darbo stažą dėl pensijos nemažinimo kasmet bus didinamas trimis mėnesiais, kol 2031 m. ir vėliau pasieks 42 metus 6 mėnesius.

Įstatymo pakeitimais taip pat nustatyta, kad iki 2020 m. gruodžio 31 d. paskirtos senatvės pensijos asmenims, gavusiems išankstinę senatvės pensiją, nebus mažinamos dėl išankstinės senatvės pensijos gavimo, jeigu jų gavėjai išankstinę pensiją gavo ne ilgiau kaip trejus metus ir jų stažas skiriant išankstinę pensiją yra ne mažesnis kaip 40 metų.

Nesumažintos senatvės pensijos šiems asmenims bus pradėtos mokėti ne vėliau kaip iki 2021 m. kovo 31 d., išmokant nuo 2021 m. sausio 1 d. susidariusį pensijų dydžių skirtumą.

Už šias teisės akto pataisas, kurios įsigalios 2021 m. sausio 1 d., balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 3 parlamentarai.