Katarakta – kai akis aptemdo migla

„Apytikriai nuo 50-ies nešioju akinius. Regėjimui ir toliau prastėjant, juos tekdavo keisti vis dažniau, bet ir tai negelbėjo. Pastebėjau, kad vis sunkiau įžiūrėti ne tik užrašus, bet ir televizoriaus ekrane rodomus vaizdus. Galiausiai vieną dieną pamaniau, kad man vaidenasi – ėmė dvejintis akyse“, – taip savo istoriją ir susidūrimą su plačiai paplitusia akių liga pasakoja septyniasdešimtmetis Jonas.

Daugiau kaip 20 metų patirtį turintis Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas oftalmologas Vaidas Kilius sako, kad tokių pasakojimų jam tenka išgirsti dažnai. Jau vien iš to, kaip žmogus nupasakoja savo regėjimą, galima daryti prielaidą, jog tai – katarakta.

Matymas lyg per rūką

Katarakta – viena dažniausiai pasitaikančių akių ligų vyresniame amžiuje, nors pasitaiko ir jaunesniems žmonėms. Ši liga sukelia akies lęšiuko drumstėjimą, dėl ko ilgainiui prastėja regėjimas viena arba abiem akimis.

„Prastėjant regėjimui, žmogus mato tarsi per rūką, ilgainiui ima nykti spalvos, vaizdas įgauna gelsvą atspalvį, gali dvejintis akyse. Negydant kataraktos, situacija tik prastėja – ilgainiui matymas taip sudrumstėja, jog žmogus geba skirti tik šviesą ir tamsą, praktiškai apanka“, – aiškina gydytojas oftalmologas V. Kilius.

Delsia apsilankyti pas gydytoją

Pasak V. Kiliaus, kataraktos varginami žmonės vis dar delsia kreiptis į gydytojus. Dažnas prastėjantį regėjimą bando „taisyti“ vis stipresniais akiniais arba kontaktiniais lęšiais, vartodamas akių lašus ir tik išsigandęs galimo apakimo suskumba ieškoti pagalbos.

„Deja, nėra jokių mokslinių įrodymų, kad akiniai arba akių lašai galėtų sustabdyti kataraktos vystymąsi. Tai gali būti tik laikinas sprendimas, mat, priklausomai nuo individualaus atvejo, katarakta vystosi nevienodai. Vieniems šis procesas gali užtrukti kelerius metus, kitiems reikšmingi regos pakitimai išsivysto vos per keletą mėnesių. Kur kas rečiau pasitaiko atvejų, kai ligos vystymasis sustoja pradinėje stadijoje, tada regėjimas silpsta lėtai ir pamažu“, – akių ligų gydytojas V. Kilius.

Regėjimą sugrąžina vos keliolika minučių trunkanti operacija

Pasak gydytojo oftalmologo, vienintelis kelias susigrąžinti prarastą regėjimą – chirurginė operacija. „Nors vis dar tenka išgirsti pacientų būgštavimų dėl chirurginės intervencijos, galiu tik nuraminti, kad šiuolaikinė medicina ir chirurgija taip pažengusios, jog šiandien tai tėra minimaliai invazinė procedūra. Šiandien tokia vienos akies operacija tetrunka vos keliolika minučių, operuojantis gydytojas atlieka vos kelių milimetrų pjūvį, kurio net nereikia susiūti, o operuota akis sugyja per kelias savaites“, – pasakoja V. Kilius.

Priklausomai nuo paciento sveikatos būklės ir gretutinių ligų, operacijos sėkmė siekia net iki 95 proc. Absoliuti dauguma pacientų po operacijos atgauna nuo 50 iki 100 proc. regėjimo.

Namo jau po keleto valandų

Dėl taikomų modernių technologijų ir organizmą tausojančių metodų visas gijimo procesas yra greitas. Dar tą pačią dieną po operacijos pacientas jau gali vykti namo. Gijimo metu reikia lašinti specialius akių lašus ir pasisaugoti galimo uždegimo – t. y. dažniau plauti rankas ir vengti jomis trinti akis, vengti dulkėtos aplinkos. Prie įprasto kasdienio gyvenimo žmogus grįžta per dvi – tris savaites.

 

Kataraktos operacija Medicinos diagnostikos ir gydymo centre

Jei jums diagnozuota katarakta ir rekomenduojama atlikti kataraktos operaciją, kviečiame atvykti į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą, V. Grybo g. 32, Vilniuje. Pažangi chirurginė įranga, saugios ir organizmą tausojančios metodikos bei ilgametę patirtį sukaupusių specialistų komanda padės susigrąžinti regėjimo džiaugsmą.

Pasirinkus operaciją Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, jūsų patogumui pasirūpinsime nemokama kelione į Vilnių ir atgal. Nemokamos kelionės operacijos dieną organizuojamos kiekvieno mėnesio trečią penktadienį.

Daugiau informacijos ir registracija tel. +370 686 21321;

www.medcentras.lt

Užs. Nr. 474198