Kas kam grasina Šiaulių miesto taryboje?

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių miesto tarybos save neigiančios valdančiosios daugumos atstovė Irina Barabanova apskundė kolegos elgesį Etikos komisijai, kurios daugumą sudaro jos politiniai bendražygiai.
Paskutinis šiais metais Šiaulių miesto tarybos posėdis, kuriam šventiškumo turėjo įpūsti mero Artūro Visocko dovanėlės, baigėsi visai nešventiškai. Išeinant iš posėdžių salės tarpduryje susidūrė du Tarybos nariai: A. Visocko nepartinio rinkimų komiteto „Dirbame miestui“ narė Irina Barabanova ir vienas aktyviausių opozicijos narių, paties įkurto politinio komiteto „Šiaulių labui“ lyderis Zakiras Medžidovas. Nuo šios vietos kiekvienas situaciją aiškina kitaip ir turi savo tiesos variantą.

I. Barabanova galimai žadėjo „sutvarkyti“ kolegą

Z. Medžidovas pasakojo, kad I. Barabanova jam užstojo kelią išeiti iš salės ir neva pasakė: „Mes vis tiek tave sutvarkysim, o kol kas linksmų švenčių.“

Anot politiko, I. Barabanova dar kažką murmėjo ir galimai taip norėjo jį išprovokuoti, bet jis stengėsi nuo jos kuo greičiau pasprukti ir nesivelti į konfliktą.

„Aš perspėjau I. Barabanovą, kad tokio elgesio netoleruosiu ir taip visko nepaliksiu. Ir nepalikau. Dėl grasinimų susidoroti kreipiausi pareiškimu į policiją“, – komentavo Z. Medžidovas.

Vienas pagrindinių mero ir jo komandos viešų kritikų mano grasinimų sulaukęs būtent už tokią savo veiklą.

Z. Medžidovas neva žadėjo „atsilyginti“

I. Barabanova savo ruožtu parašė pareiškimą Šiaulių miesto tarybos Etikos komisijai, kurios narė yra ir ji pati, ir Z. Medžidovas.

Meras A. Visockas neseniai parašė skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), prašydamas išsiaiškinti, ar Z. Medžidovas nepažeidė teisės aktų, kai, rengdamas Tarybos sprendimą dėl Antrojo pasaulinio karo sovietų karių palaidojimo vietos perkėlimo į miesto kapines, nuslėpė gautą iš Vyriausybės atstovo raštą. VTEK atsisakė atlikti tyrimą ir rekomendavo situaciją aiškinti vietinėje Etikos komisijoje, kuri nusprendė pradėti tyrimą.

I. Barabanova aiškino, kad tai Z. Medžidovas jai grasino, pareiškęs, kad jei Etikos komisija jį nubaus, tai jis jai esą atsilyginsiąs.

I. Barabanova pareiškė, kad atsisako dalyvauti ir balsuoti nagrinėjant Z. Medžidovo elgesį Etikos komisijoje ir pašo pradėti tyrimą dėl galimų jo grasinimų.

Tarybos narė atsisakė pakomentuoti situaciją, motyvuodama, kad ją aiškinsis tiek Etikos komisija, tiek policija. Ji pripažino, kad yra tik jos žodis prieš jo žodį, liudytojų nėra.

„Aš neturiu įrodymų, kad taip buvo, ir jis neturi įrodymų, kad taip buvo. Bet taip įvyko, kai Tarybos narys prieš Tarybos narį ir nesvarbu, ar tai būtų mano, ar jo. Tai yra precendentas ir jį reikėtų išsiaiškinti“, – teigė I. Barabanova.

Du Etikos komisijos nariai aiškinsis Etikos komisijai ir policijai

Šiaulių miesto tarybos Etikos komisiją sudaro 15 Tarybos narių, iš kurių net 11 yra mero politiniai bendražygiai. Komisijos nariu tapo net valdančiųjų deleguotas Virginijus Kinčinaitis, nors gegužės mėnesį VTEK pripažino jį pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Nors pagal įstatymą tokia komisija turėtų būti sudaryta laikantis daugumos ir mažumos proporcingumo principo ir tai priminė Tarybai net Vyriausybės atstovas Šiaulių ir Telšių apskričiai, A. Visocko valdantieji nepaiso šio reikalavimo ir apsimeta, kad neturi daugumos, nors pagal A. Visocko rinkimų komiteto sąrašą į Tarybą išrinkta 18 Tarybos narių iš 31.

Etikos komisija gruodžio 28 dieną svarstė I. Barabanovos pareiškimą. Komisija priėmė jos nusišalinimą atliekant minėtą tyrimą dėl Z. Medžidovo elgesio. A. Visocko bendražygiai savo balsais nusprendė pradėti tyrimą dėl galimo Z. Medžidovo grasinimo šiai politikei, nors Savivaldybės administracijos teisininkas perspėjo, kad grasinimas susidoroti yra baudžiamosios teisės, o ne Etikos komisijos objektas.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas patvirtino, kad Z. Medžidovo pareiškimas yra gautas, atliekamas aplinkybių tikslinimas, kuris gali trukti 10 dienų.