Kaimyniniai rajonai vėl taps pasiekiami

Redakcijos archyvo nuotr.
Nuo spalio mėnesio Žagarės (Joniškio rajonas) gyventojams Naujoji Akmenė taps pasiekiama vieną kartą per mėnesį. Joniškio autobusų parkas planuoja pasiųsti naują maršrutą. Nuo praėjusių metų rugsėjo UAB "Busturas" panaikinus vienintelį tris rajonus – Šiaulių, Joniškio ir Akmenės – jungusį tolimojo susisiekimo tarpmiestinį autobuso maršrutą, neturintys nuosavo transporto Joniškio rajono gyventojai negalėjo tiesiogiai pasiekti Naujosios Akmenės, o akmeniškiai – gretimo Joniškio rajono.

UAB "Busturas" Šiaulių, Joniškio ir Akmenės rajonus jungusį tolimojo susisiekimo tarpmiestinį autobuso maršrutą panaikino dėl mažo keleivių kiekio ir patiriamų nuostolių. Joniškio ir Akmenės rajonai, nors yra kaimyniniai, liko be jokio viešojo susisiekimo transporto paslaugų. Lietuvos transporto saugos administracija tada ragino užtikrinant keleivių poreikius tarpusavyje tartis Joniškio ir Akmenės rajonų savivaldybes, tačiau pokalbio iki šiol nebuvo.

Norintiems pasiekti Naująją Akmenę Žagarės gyventojams, kuriems minėtas marštutas Joniškio rajone ir buvo aktualiausias, nes iki kaimyninio rajono centro atstumas buvo toks pat kaip ir iki Joniškio, autobusais turėdavo važiuoti iki Joniškio, tada – Šiaulių ir tik iš Šiaulių pasiekdavo Naująją Akmenę, sugaišę pusę dienos ir nuvažiavę apie 120 kilometrų vietoje 28 kilometrų tiesiogiai.

Į Naująją Akmenę ne vienas važiuodavo apsipirkti, į turgų, pas gydytojus, ten gyvenančius artimus giminaičius, aplankyti kapų. Apie tai rašė ir "Šiaulių kraštas" ("Naikinamas tris rajonus jungęs autobusų maršrutas", 2018 08 25).

Atsižvelgiant į Žagarės gyventojų prašymą pagerinti susisiekimą su gretimu rajonu Joniškio rajono savivaldybė inicijavo Joniškio ir Naujosios Akmenės autobusų parkų vadovų susitikimą. Sprendžiant naujo maršruto klausimą aktyviai dalyvavo ir Akmenės rajono administracijos direktorė Aromeda Laucienė.

Buvo susitarta, kad nuo šių metų spalio UAB "Joniškio autobusų parkas" autobusas kiekvieno mėnesio trečią sekmadienį važiuos į Naująją Akmenę. Iš Žagarės jis išvyks 9 valandą ryto, o atgal iš Naujosios Akmenės – 12 valandą 25 minutės.
Akmenės rajono autobusų parko autobusas kiekvieno mėnesio antrą ketvirtadienį 8 valandą 50 minučių iš Naujosios Akmenės važiuos į Žagarę, o atgal pasuks 12 valandą.

Sekmadieniais Naujojoje Akmenėje vyksta tarp žagariečių populiarus didelis turgus, o Žagarėje didžioji turgaus diena – ketvirtadienis.

Komentarai

Važiuoja, bet neveža    Pen, 2019-09-13 / 21:30
O kada Joniškis turės tiesioginį susisiekimą su pajūriu- Klaipėda, Palanga? Autobusas važiuoja, bet pravažiuoja Joniškį.
Kikei - nesupratusiai komentaro     Pen, 2019-09-13 / 22:54

In reply to by kike

Autobusas į Klaipėdą reikalingas ne dėl jūros. Ten daug gydymo, reabilitacijos įstaigų, gyvenančių artimųjų. O į Jūrmalą vasarą tikrai yra kuo nuvažiuoti.
kike    Šeš, 2019-09-14 / 06:30
Gydykis Šiauliuose. Daug arčiau, artimieji gal aplankys, maisto atveš, nereiks badauti, kaip, kad rašo kitur. Ko ten trenktis į Klaipėdą.
tomas    Šeš, 2019-09-14 / 09:20
Kažkokia nesamone.Drg mitrofanov ir lauciene visiškai nesusigaudo transporto sistemoje ,o janušauskas tuštuma, Tai masalas numestas N. Akmenęs gyventojams
virgis    Šeš, 2019-09-14 / 10:44
Autobusų eismas tarp N.Akmenės ir Joniškio turi būti reguliarus, porinėmis ar neporinėmis savaitės dienomis, Amenės, Joniškio rojonų vadovai ir autobusų parkų direktoriai rodo nihilizma ir pasityčiojima iš gyventojų, ypač Akmenės.
to Virgis    Šeš, 2019-09-14 / 15:53
Teisybė. Dabar ir tos valandos nesąmoningos, vėl verks, kad niekas nevažiuoja.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos