Jubiliejinis rekordas – aukščiausia advento žvakė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Adventinis vainikas su rekordine žvake bažnyčios lankytojus džiugins visą adventinį laikotarpį.
Šiaulių technologijų mokymo centro (TMC) Prekybos ir verslo skyriaus kolektyvas Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje pristatė 30-ąjį išskirtinį pasiekimą – aukščiausią advento žvakę. Žvakės aukštis – 3 metrai 14 centimetrų, sveria ji apie 356 kilogramus.

Išskirtinis pasiekimas ketvirtadienį buvo matuojamas ten, kur ir buvo gaminamas – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios prieangyje.

Jubiliejinio rekordo komisijai vadovavo net du pirmininkai – Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas Gintaras Antanas Jonikas ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis. Kiti komisijos nariai – UAB „Rūta“ gamybos direktorius Rimantas Gluodas, UAB „Sileka“ direktorius Sigitas Tvarijonavičius, Šiaulių miesto garbės pilietis Vilius Puronas.

TMC Prekybos ir verslo skyriaus kolektyvas iš viso išliejo keturias skirtingo dydžio žvakes – sukūrė adventinį vainiką. Į rekordą pretendavo viena – pati aukščiausia – žvakė.

Klebonas G. A. Jonikas pašventino adventines žvakes ir patikrino, ar rekordininkė dega. Oficialiai žvakė bus uždegta pasitinkant adventą.

Komisija, išmatavusi adventinę žvakę ir apskaičiavusi jos svorį, pranešė: rekordininkės aukštis – 3,14 metro, o sveria ji apie 356 kilogramus.

TMC Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus sako, kad ruoštis rekordinės žvakės gamybai kolektyvas pradėjo pirmadienio vidurdienį. Atkeliavo parafinas, reikėjo jį supjaustyti, išlydyti. Lieti žvakėms naudotos formos – skirtingo skersmens plastikiniai vamzdžiai. Rekordinės žvakės apačia yra gerokai storesnė.

Žvakės dagtis – natūralios tekstilės virvė. Jos buvo atmatuota net 3 metrai 30 centimetrų.

„Darbas nesunkus, tik šaltoka, – sako M. Bartkus. – Didžiausias priešas buvo laikas – išlydyti parafiną ir jį sustingdyti reikia laiko. Laikėme kumščius, špygas, atidaras duris, kad tik pavyktų.“

Lieti žvakes TMC Prekybos ir verslo skyriaus darbuotojai baigė gilią ketvirtadienio naktį – apie pusę trijų.

Pusę tonos parafino rekordui pasiekti Prekybos ir verslo skyriui perdavė socialiniai partneriai. Bažnyčia suteikė patalpas ir elektrą.

Adventinis vainikas su žvakėmis Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios lankytojus džiugins visą adventinį laikotarpį.

Vėliau planuojama parafiną vėl panaudoti – geriems darbams. Vienas iš planų – gaminti žvakes Ukrainos kariams.