Joniškyje atidarytas naujas fabrikas

Loretos RIPSKYTĖS nuo­tr.
Iš viso į fabriką investuota beveik dešimt milijonų eurų.
Joniškio pramoninėje zonoje, Sandėlių gatvėje, antradienį oficialiai atidarytas naujasis „Golden fields“ fabrikas, gaminantis pašarus eksportuoti į Vidurio Rytų ir Azijos šalis atrajojantiems gyvuliams: galvijams, avims, ožkoms, kupranugariams ir žirgams. Tai – Jordanijos piliečio Machmoudo Achmedo ir rajono ūkininkų kooperatyvo „Joniškio aruodas“ investicija.

„Golden Fields“ yra žemės ūkio bendrovė, kuri specializuojasi aukščiausios kokybės pašarų gamyboje Estijoje ir Lietuvoje. Lietuvoje – tai pirmas žingsnis, pirma investicija, pasirinkta būtent Joniškyje.

Pramoniniame rajone šalia kooperatyvo „Joniškio aruodas“, jam investavus 3,5 milijono eurų, pastatyti du gamybiniai pastatai.

Viename jų įrengtas žolės smulkintuvas, būgninė džiovykla, dujinis degiklis, akmenų rinktuvas, presas, aušintuvas, oro valymo įrenginiai, grandikliniai transporteriai, ventiliatoriai.

Į naujo fabriko gamybos technologines linijas, įrenginius daugiau kaip 6 milijonus eurų investavo pagrindinis akcininkas Machmoudas Ahmedas, jam priklauso 90 procentų „Golden fields factory Lt“ akcijų. Jis rūpinasi linijos gamybos procesais bei gatavos produkcijos realizacija.

Fabrikas pajėgus per parą pagaminti 350 tonų produkcijos. Numatoma, kad ateityje jis pamainomis dirbs ištisus metus, 24 valandas 7 dienas per savaitę. Iš pradžių priimta 13 darbuotojų, atliekančių administracinį ir gamybinį darbą. Sezono metu darbuotojų skaičius – 30.

Akcininkas „Joniškio aruodas“ rūpinasi žaliavos pristatymu pašarams gaminti iki įmonės vartų. Šiuo projektu susidomėję ūkininkai – ne tik iš Joniškio, bet ir Pakruojo, Šiaulių, Akmenės rajonų ir pietinės Latvijos – šiemet pašarų gamybos linijai 720-yje hektarų augina liucerną, 600 hektarų – kukurūzus. Fabrikas galės maždaug 100 kilometrų spinduliu supirkti šviežią liucerną iš 2 500 hektarų ir pagaminti apie 25 tūksančius tonų produkcijos. Bendras žaliavos poreikis yra 300 tūkstančių tonų žaliavos, iš kurios būtų pagaminta apie 100 tūkstančių tonų sauso pašaro.

Supresuotas pašaras, kuris jau pradėtas ruošti, arba sandėliuojamas, arba iškart kraunamas į jūrinius konteinerius ir transportuojamas automobiliais į Rygos uostą, iš kur iškeliauja į Vidurio Rytus ir Aziją, pasiekdamas net Japoniją ir Korėją.

Iki šiol Vidurio Rytų šalis ir Aziją stambiaisiais pašarais aprūpindavo Ispanija ir Italija, bet jau kurį laiką šios šalys susiduria su sausra. Siekiant užauginti gerą derlių, liucernos pievas būtina laistyti, o nelaistomose derlius prastas, taigi, stambiųjų pašarų paklausa kasmet auga, o senosios Europos šalys jų poreikio nebeužtikrina.

Tad vienas iš didžiausių pasaulyje stambiųjų pašarų gamintojų ir prekybininkų ėmė ieškoti naujų rinkų – prieš kelerius metus panašus fabrikas atidarytas Estijoje.

Atidarymo šventėje investuotojas M. Achmedas sakė, kad Lietuvos laukia dideli darbai, jis tikisi, kad prekyba pašarais plėsis, tad reikės ir gamybos plėtros. Atidaryme taip pat dalyvavo Arabų Emyratuose įsikūrusios žemės ūkio verslo įmonės „Al Dahra“, kurios specializacija yra gyvūnų pašarų ir žmonėms skirtų maisto produktų, tokių kaip ryžiai, miltai, vaisiai ir daržovės, auginimas, gamyba ir prekyba, generalinis direktorius Arnoudas Van der Bergas. Su šia įmone „Golden fields“ pasirašė pašarų tiekimo sutartį.