Jauniausia žygio dalyvė į Sibirą — šiaulietė

Jauniausia žygio dalyvė į Sibirą —  šiaulietė

Jauniausia žygio dalyvė į Sibirą — šiaulietė

Liepos 1-ąją aštuoniolikmetė šiaulietė Kristina Medžiaušytė pradės šešiolikos dienų žygį į Sverdlovsko sritį Rusijos Federacijoje. Mergina, įveikusi apie 1200 konkurentų, buvo atrinkta į aštuntąją ekspediciją „Misija Sibiras '10“. Šiaulietė bus jauniausia žygio dalyvė.

Živilė KAVALIAUSKAITĖ

zivile@skrastas.lt

Išbandymas Dzūkijoje

„Tai — patriotiškas projektas, kuriame dalyvaudamas gali parodyti, kad esi tikras Lietuvos patriotas, gali prisidėti prie istorijos“, — priežastis, kodėl nusprendė dalyvauti projekte, vardija Kristina, Lieporių gimnazijos dvyliktokė. Be to, ši misija neeilinė, nes minimas Lietuvos okupacijos 70-metis.

Kad patektų tarp laimingųjų, mergina turėjo įveikti du etapus. Pirmasis — anketa-motyvacija. Norą dalyvauti šių metų ekspedicijoje „Misija Sibiras '10“ buvo pareiškę apie 1200 jaunuolių, į bandomąjį žygį iš jų pakviesta tik 70 geriausiai užpildžiusiųjų anketas.

„Žmonės buvo fantastiški: draugiški, malonūs, inteligentiški, turintys savo vertybes, — žygio įspūdžius pasakoja Kristina. — Jaunimo buvo ne tik iš Lietuvos, bet ir Estijos, Anglijos, Amerikos.“

Septyniasdešimtukas dvi dienas žygiavo po Dzūkijos nacionalinio parko teritoriją. Miško takeliais, upių slėnių šlaitais jaunuoliai įveikė 53 kilometrus.

Bandomojo žygio maršrutas buvo sudėtingas, trasa parinkta kuo sudėtingesnė: nors šalia vinguriavo takelis, tekdavo ropštis per kalną. „Parke pilna upelių, griovių, vietovė — kalnuota. Pamačiau kitokią Lietuvą“, — šypsosi mergina.

Žygį sunkino nešuliai: visi žygeiviai prieš leisdamiesi į kelią išsidalijo bendrai naudojamus daiktus. Kiekvienam teko nešti mažiausiai 5 litrus vandens, maisto, kuprinės svėrė apie 30— 40 kilogramų.

Ar toks svoris pakeliamas merginai? „Taip“, — šypsosi Kristina. Nuo 12-os metų ji yra šaulė, dabar — Šiaulių apskrities jaunųjų šaulių vadė, tad patirties žygiuose netrūksta. Mergina yra pripratusi prie fizinio krūvio, moka suteikti medicinos pagalbą, o savo ateitį sieja su karyba.

Vis dėlto šis žygis nebuvo lengvas ir jai: dėl nuospaudų batus pirmą kartą apsiavė tik po savaitės. Dešimt jaunuolių žygio nebaigė.

Žinia jaunimui

Dalyvauti projekte „Misija Sibiras“ buvo atrinkta keturiolika tinkamiausių jaunuolių, dar šeši kartu keliausiantys asmenys (tarp jų — šiaulietis žurnalistas Mindaugas Bajorūnas) buvo numatyti iš anksčiau.

Skambučio su džiugia žinia Kristina sulaukė kitą dieną po ištvermės žygio.

Ekspedicijos narių kelionė iki Sverdlovsko numatyta traukiniu, nakvoti teks palapinėse. Kuprinę kelionei šiaulietė krausis pagal ekipuotės sąrašą: reikės pasiimti ir įrankių kapinėms tvarkyti. Kuprinė, kaip ir žygyje, svers apie 40 kilogramų.

Sverdlovsko apskrityje numatyta sutvarkyti 10 kapinių, susitikti su bendruomene. Vietiniams bus gabenamas laiškas iš Lietuvos.

Kaip „Misija Sibiras“ dalyviams seksis kelionėje, bus galima stebėti internete. Visi dalyviai rašys dienoraštį.

„Po misijos projektas bus pristatomas visus metus. Svarbiausias darbas — skleisti žinią, patriotizmą, kad jauni žmonės kalbėtų jauniems žmonėms“, — sako Kristina.

TIKSLAS: „Pamatyti, prisidėti prie istorijos“ — šiuos lūkesčius vardija Kristina Medžiaušytė, “Misija Sibiras '10“ dalyvė. 

Jono TAMULIO nuotr.