
Naujausios
Izolina Lingienė jubiliejų paminėjo bičiuliškai
Aštuoniasdešimtąjį jubiliejų mininti Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus pirmininkė, choro „Bičiuliai“ prezidentė Izolina Natalija Lingienė ketvirtadienį surengė bičiulišką vakarą. Bičiulystė, dalijimasis, tarnystė, šiluma ir meilė artimui – šias jubiliatės savybes išskyrė sveikintojai. Bičiuliška dvasia skleidėsi visą vakarą.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
Trys dešimtmečiai K. Donelaičiui
Jubiliejinis vakaras vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.
„Jūs tai žinote, bet aš priminsiu“, – sakė Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė, pristatydama jubiliatę.
Apdovanojimų sąrašas ilgas: Šiaulių apskrities viršininko garbės ženklas „Už nuopelnus Šiaulių apskričiai, „Metų šiaulietės“ titulas, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“, Švento Kazimiero ordino garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvai ir indėlį į Lietuvos kultūrą“, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėka už nuolatinį rūpestį prižiūrint memorialines vietas Tolminkiemyje ir Lazdynėliuose.
Izolina Natalija Vaičiulytė-Lingienė – Kristijono Donelaičio draugijos, Samariečių bendrijos, Švento Kazimiero ordino narė, Šiaulių kamerinio choro „Bičiuliai“ prezidentė. Dviejų vaikų mama, močiutė.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas jubiliatei įteikė mero padėką, pabrėždamas, kad ši padėka yra nuo visų miestiečių.
„Girdėjau čia stovi Vaičiulytė. Mainais į šias gėles paprašysiu trijų bučkių“, – sakė meras.
Pasveikinti I. Lingienės atvyko donelaitininkai – Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus nariai ir bendraminčiai. Pavasarį pusšimtis žmonių jau 32-ą kartą keliavo aplankyti Mažosios Lietuvos, pagerbti Kristijono Donelaičio, susitikti su lietuviais, gyvenančiais ir dirbančiais Kaliningrado srityje.
Keliautojai tradiciškai į Mažąją Lietuvą vyksta ne tuščiomis: vežasi gėlių, kauptukų, grėblių, dalgių, aplinkai tvarkyti, sodina ąžuoliukus.
I. Lingienė pirmą kartą į Tolminkiemį nuvyko 1986 metų pavasarį. Kelionė paliko didžiulį įspūdį, šiltus prisiminimus, tad jau kitą pavasarį pati ėmėsi burti grupę išvykai. Šiaulių inžinierių namų vadovas Vaclovas Vingras sutiko skirti mikroautobusą. Kelionės į Karaliaučiaus sritį tapo ilgamete tradicija.
Donelaitininkų vardu sveikinusi Šiaulių universiteto profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė jubiliatei dovanojo Vitalijos Kurtinaitienės sukurtą paukštę, skiriamą Šiaulių universiteto lituanistams.
Pasak Dž. Maskuliūnienės, I. Lingienė kaip knygnešys, kaip trubadūras daugiau nei tris dešimtmečius iš paskos kviečia didžiulę grupę žmonių, kuriems svarbus ne tik Donelaitis: „K. Donelaitis – mūsų Homeras, lietuvių literatūros simbolis. Tie, kas myli Donelaitį, myli lietuvių literatūrą.“
Sveikinimų jubiliatė sulaukė ir iš Kristijono Donelaičio draugijos Panevėžio skyriaus – panevėžiečiai talkina šiauliečiams išvykose į Mažąją Lietuvą.
„Kitąmet, gegužės paskutinį savaitgalį bus nauja kelionė“, – žadėjo I. Lingienė.
Tarnauja Lietuvai
Švento Kazimiero ordino Šiaulių komtūras Kazimieras Celestinas Alminas I. Lingienę įvardijo komtūrijos finansų ministre.
Pasak K. C. Almino, I. Lingienė yra jungiantis žmogus: „Per tiek metų negirdėjau, kad ji būtų apie ką nors pasakiusi blogai. Iš jos veiklos yra aišku, kad šv. Kazimiero globojama Lietuva esame mes patys. Tai yra džiaugsmas.“
Komtūro teigimu, I. Lingienė jungia ne tik žmones, bet ir valstybes, yra tiltas tarp Didžiosios ir Mažosios Lietuvos, tarp Lietuvos ir Latvijos. Ponios Izolinos pastangomis plėtojami kultūriniai ryšiai su Jelgava, Duobele. 99-ąsias Lietuvos valstybingumo metines choras „Bičiuliai“ šiemet minėjo Jelgavoje.
„Didžioji Lietuva yra mūsų Izolina“, – sakė K. Alminas.
Jauniausias Šv. Kazimiero ordino narys Sergėjus Staponkus paprašė jubiliatės patogiai atsisėsti ir dovanojo Antano Vienažindžio dainą.
Aldona Visockienė yra sukūrusi K. Donelaičio bareljefą ir portretą 2014 metais atidarytai vardinei K. Donelaičio auditorijai Šiaulių universitete. Idėjos autorė buvo I. Lingienė. A. Visockienė dėkojo jubiliatei už galimybę sukurti šiuos kūrinius.
2013 metais I. Lingienei buvo skirtas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.
Pasveikinti I. Lingienės atvyko visi šiauliečiai, įvertini šiuo apdovanojimu: Marija Laisvyda Matusevičienė, Marija Žibūdienė, K. C. Alminas, S. Staponkus.
M. L. Matusevičienė daug metų pažįsta jubiliatę, ir niekada jos nematė be šypsenos: „Tai – žmogus, kuris nuolatos šypsosi, kuris skleidžia šilumą, apie save suburia pačius geriausius, šilčiausius žmones.“
Šv. Kazimiero ordino damai dailininkei Loretai Bartkevičiūtei-Valienei I. Lingienė – Sutvirtinimo sakramento mama. Dailininkė dėkojo už motinišką šilumą ir linkėjo Dievo palaimos.
Ir choristė, ir prekybininkė
Kamerinis choras „Bičiuliai“ I. Lingienę sveikino dainomis. Choro vadovė Ilmera Abromavičienė dėkojo už chorinio judėjimo palaikymą ir atliktą didelį darbą buriant žmones.
Šiaulių kamerinis choras „Bičiuliai“ buvo įkurtas prieš 27 metus. 2013 metais anapilin iškeliavus choro sielai Stanislovui Žalaliui, I. Lingienė neleido chorui išsiskirstyti ir ėmė ieškoti naujo vadovo.
„Net nežinome, kas būtų, jei Izolinos nebūtų šalia“, – sakė choro vadovė ir su choristais atliko dainą „Kai tu šalia“.
Inžinierius V. Vingras I. Lingienę sveikino kaip kaimynas: „Jei visi kaimynai būtų, kaip ponia Izolina, tai ir giminių nereikėtų.“
Buvęs ilgametis Šiaulių miesto prekybos valdybos viršininkas Vytautas Jankauskas priminė, kad ponia Izolina – dar ir prekybininkė. Baigusi aukštuosius mokslus Vilniuje ir Kaune, prekyboje Šiauliuose dirbo keletą dešimtmečių.
„Žavimės, kad Izolina, prasidėjus Lietuvos atgimimui, taip įsijungė į kultūrinę veiklą, kad tiesiog stebėtina, kaip ji suspėja“, – sakė V. Jankauskas.
Lietuvos samariečių bendrijos Šiaulių skyriaus atstovo Valentino Kemėšio teigimu, I. Lingienės veikla ir gyvenimas atitinka samariečių šūkį: „Skubėkime daryti gera!“
Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė dėkojo gyvenimui už progą pažinti I. Lingienę. Sveikinimą ji skyrė „ypatingai moteriai, šviesos nešėjai, laisvės karei“.
I. Lingienė į vakaro dalyvius kreipėsi mylimo poeto Vytauto Mačernio eilėmis: „Esu gyvenimo besotis – gyvent, gyvent, visus kaskart mylėt labiau...“
Susirinkusieji I. Lingienei atsilygino dainomis „Mūsų dienos kaip šventė“ ir „Ilgiausių metų!“.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Švento Kazimiero ordino Šiaulių komtūrijos sveikinimas ir Seržo Staponkaus daina Izolinai Lingienei.
Izolina Natalija Lingienė – ryški Šiaulių kultūrinio gyvenimo asmenybė.
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai – Izolina Natalija Lingienė ir Sergėjus Staponkus. Pasveikinti ponios Izolinos S. Staponkus atskubėjo su gitara.
Donelaitininkai – vieni iš gausiausių Izolinos Natalijos Lingienės sveikintojų.
Visur spėjanti, nenuilstanti – šių komplimentų Izolina Natalija Lingienė sulaukia dažnai.
Jubiliejaus vakarą Izolina Natalija Lingienė ne tik dainavo, bet ir šoko.
Vakarą vedusi aktorė Nomeda Bėčiūtė išvardijo ilgą Izolinos Natalijos Lingienės įvertinimŲ, veiklų sąrašą.