Įvertino pirmuosius prezidento darbo metus

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Pasak „socialdarbiečių“ lyderio Gedimino Kirkilo, prezidentas „visose srityse savo egzaminą išlaikė“.
Seimo vicepirmininkas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas, vertindamas pirmuosius Gitano Nausėdos prezidentavimo metus, sako, kad metai buvo nelengvi dėl koronaviruso pandemijos, taip pat – dėl sunkumų formuojant Vyriausybę ir koaliciją.

Vis dėlto, pažymėjo G. Kirkilas, nors ir būta sunkumų, tačiau, pasak jo, prezidentas „visose srityse savo egzaminą išlaikė“.


„Sklandžiai šie metai apskritai niekam nepraėjo. Koronaviruso pandemija – visiems buvo iššūkių: ir Vyriausybei, ir parlamentui, ir visiems politikams visame pasaulyje bei Europoje. Ir prezidentui, suprantama, jie buvo gerokai sunkesni nei galbūt jo pirmtakams. Įvairios buvo krizės, bet ši – ypatinga, nes tai sveikatos krizė su tam tikromis ekonominėmis pasekmėmis“, – trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė „socdarbiečių“ lyderis.


Pasak jo, prezidentas įveikė iššūkius.


„Metai buvo normalūs, prezidentas atėjo su savo stiliumi – kitokiu, demokratišku, kas man labai patinka. Aišku, buvo visokių sunkumų – sunkiai formavosi Vyriausybė, koalicija, bet manau, kad prezidentas visose srityse išlaikė savo egzaminą“, – teigė G. Kirkilas.
Politiko teigimu, G. Nausėdos laukia dar daugiau iššūkių ir darbų. Tarp jų – Europos Vadovų Tarybos sprendimai, Prezidento rinkimai kaimyninėje Lenkijoje, Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje klausimas.


„Geopolitinė situacija nėra rami ir prezidentui užsienio, saugumo politikoje bus daug naujų iššūkių“, – pažymėjo LSDDP pirmininkas.


ELTA primena, kad liepos 12 d. bus lygiai metai kaip G. Nausėda eina prezidento pareigas.