Iš skęstančio laivo — į areštinę ar į Seimą

Iš skęstančio laivo —  į areštinę ar į Seimą

Iš skęstančio laivo — į areštinę ar į Seimą

Po Šiaulių savivaldybės Tarybos valdančiosios koalicijos narių sulaikymo miesto valdžios rūmuose prasidėjo partizaninis karas po kilimu. Dėl valdžios miesto Taryboje ir Seime. Šiaulių politikai iš skandalų apimto miesto šuoliuos į Seimo rinkimus.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Merui — nebraška

Šiandien Šiaulių miesto tarybos valdančioji koalicija rinksis į skubiai sušauktą posėdį. Užkulisiuose kalbama, kad gali keistis valdančiosios koalicijos sudėtis.

„Reikia pasitarti. Bet nepradėkit pasakoti, kad valdančioji koalicija braška. Jokių realių koalicijos braškėjimo požymių nematau“, — paaiškino Šiaulių meras Genadijus Mikšys.

Valdančioji koalicija narių skaičiumi kol kas turi aiškią persvarą prieš opoziciją. Net ir dabar, kai du valdančiosios koalicijos nariai suimti, valdančioji koalicija dar turi 23 balsus. Suimtieji dar tebėra Šiaulių miesto Tarybos nariai.

Opozicijoje — 6 socialdemokratai. Iš šešių valdančiojoje koalicijoje esančių liberaldemokratų, realiai liko penki, todėl mainai net ir matematiškai įmanomi.

„Nebus jokių judesių dėl tos koalicijos. Labai daug variantų gali būti, bet ne dabar“, — tikino meras, Liberalų ir centro sąjungos Šiaulių skyriaus vadas, G. Mikšys.

„Tokie negali valdyti miesto“

Miesto tarybos narys socialdemokratas Vytautas Juškus vakar „Šiaulių kraštui“ tvirtino, kad jokių oficialių derybų dėl to, kad socialdemokratai patektų į valdančiąją koaliciją vietoj liberaldemokratų ar konservatorių, kurių nariai suimti dėl įtarimų korupcija stambiu mastu, — nevyksta.

„Bet kad situacija keisis, man abejonių nekyla. Tie, kas šiandien valdo Šiaulius, valdyti miesto nemoka ir negali. Atvirai sakiau Genadijui Mikšiui, kodėl jis sukūrė ne komandą, o apsistatė valdininkais, kurie nemoka dirbti. Tokie ilgai valdžioje neištemps“, — sakė V. Juškus.

Pasak jo, valdžios persiskirstymas Šiaulių savivaldybėje jau buvo planuotas anksčiau, tačiau susitarta laukti Seimo rinkimų, nes kai kurie politikai rengiasi šturmuoti Seimą. „Todėl manau, kad iki Seimo rinkimų kokių nors staigių judesių valdžios persidalijime Savivaldybėje neturėtų būti. Nors ką gali žinoti, po tokių įvykių su kyšiais“, — aiškino V. Juškus.

Neišmesi kito — išmes tave

Judėjimą po kilimu dėl valdžios persidalijimo atskleidė ir miesto politikos senbuvis, buvęs meras, dabar eilinis valdančiosios koalicijos Tvarkos ir teisingumo partijos narys Alfredas Lankauskas.

„Nuojauta yra. Artėja Seimo rinkimai, jeigu meras bus išrinktas į Seimą, visa miesto politinė, koalicinė sistema griūna. Politinio pasitikėjimo pareigūnai privalo išeiti iš darbo. Nori nenori, miesto valdžios dėlionę — kas bus meras, vicemerai, administracijos direktorius — reikia pradėti jau dabar. Neatmetu galimybės, kad vyksta kažkokios užkulisinės, pogrindinės derybos, kaip galima būtų eliminuoti vieną ar kitą frakciją ar partiją“, — “Šiaulių kraštui“ sakė A. Lankauskas.

Neoficialiomis žiniomis, vakar vienas iš valdančiosios koalicijos atstovų, Valstiečių liaudininkų frakcijos narys, pradėjo inicijuoti interpeliaciją Tvarkos ir teisingumo frakcijos atstovei vicemerei Daivai Matonienei. „Girdėjau ir aš, kad Stasys Grigaliūnas rengia interpeliaciją D. Matonienei, bet jis galėtų per daug nesusireikšminti, nes Taryboje tėra tik du “valstiečiai“, nebent ką nors sukurstytų“, — mano A. Lankauskas.

Jo teigimu, į D. Matonienę nusitaikyta neatsitiktinai, ji rengiasi Seimo rinkimams ir nebalsavusi už koalicijos susitarimą kelti šilumos kainą. Taip jai esą bandoma „inkriminuoti“ išdavystę koaliciniam susitarimui.

„Bijodami, kad patys nebūtų išstumti iš valdančiosios koalicijos, bando mus (liberaldemokratus — red. past.) išstumti, nes mes šiuo metu, po R. Čokovo konfūzo, esam susilpnėję iki penkių narių“, — sakė A. Lankauskas.

A. Lankauskas prisipažino, kad esant tokiai situacijai mieste ir artėjant Seimo rinkimams, būtina modeliuoti situaciją, kas iš tikrųjų bus miesto meras, vicemeras, administracijos direktorius. Jie tai modeliavo vakar frakcijos pasitarime, modeliuos ir šiandien — koalicijos posėdyje.

„Reikia pripažinti, kad valdančioji dauguma nesugebėjo suformuoti efektyviai dirbančios komandos“, — chaosą mieste ir miesto politikoje įvertino A. Lankauskas.

Areštuoti — ne paskutinieji?

„Manau, kad R. Čokovas ir I. Strupeikis — ne paskutinieji areštuoti Šiaulių politikai“, — prasitarė V. Juškus.

V. Juškus prieš kurį laiką buvo pakviestas dirbti premjero G. Kirkilo patarėju. Į Šiaulius pastaruoju metu grįžta tik savaitgaliais ir į miesto Tarybos posėdžius.

„Net ir būdamas Vilniuje girdėjau ne šiaip sau užuominų, o atviro pasakojimo iš miesto žmonių, verslininkų, kad Šiauliuose šitaip yra elgiamasi. Tyrimą ir įrodymus gali rinkti tik teisėsauga, ji tai ir padarė. Sumos? Girdėjau, kad iki pusės milijono. Kai imi, tai ranka linksta nuo tokių galingų sumų (juokiasi). Tuoj po Savivaldybių rinkimų viešai sakiau, kad į Šiaulių valdžią ateina buldozeris ne miesto valdyti, o savo reikalų tvarkyti. Deja, pasitvirtino“, — sakė V. Juškus.

KOMANDA: Liberaldemokratas Alfredas Lankauskas pripažįsta, kad valdančioji dauguma nesugebėjo suformuoti efektyviai dirbančios komandos.

BRAŠKESYS: Šiaulių meras Genadijus Mikšys žvalgosi į Seimo rinkimus ir neigia, kad braška valdančioji koalicija. 

 

PRADŽIA: Socialdemokratas Vytautas Juškus mano, kad Šiaulių politikų areštų dar bus. 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.