Idėja – paminėti Šiaulių sporto šimtmetį

Luko ALUZO nuotr.
Šiaulių apskrities žydų bendruomenė sukvietė savivaldos, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovus pasitarti, kaip galima paminėti organizuoto sporto Šiauliuose 100-metį.
Antradienį Šiaulių apskrities žydų bendruomenė kvietė miesto valdžios atstovus, visuomenę aptarti idėjos kitais metais organizuoti renginių ciklą, skirtą paminėti 100 metų sukaktį, kai buvo įsteigtas pirmasis sporto klubas mieste „Makabi“.

Bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis sakė, kad „Makabi“ Šiauliuose iš esmės buvo pirmasis klubas, kuris pradėjo organizuotai vystyti sportą.

„Kadangi sporto pradininkai tuo laiku buvo žydų bendruomenė, mums kilo idėja mieste tai pažymėti: daryti eilę renginių ir įtraukti kuo daugiau visuomenės į sportinį judėjimą“, – teigė S. Kerbelis.

Žydų bendruomenės vadovas išsakė norą, kad kiti metai būtų paskelbti Šiaulių sporto šimtmečio metais. Ir daugiau idėjų netrūksta: bendradarbiaujant su sporto klubais organizuoti viešas mankštas, sukurti pašto ženklą Šiaulių sporto šimtmečiui.

Susitikimo metu buvo demonstruojama tarpukariu vykusių sportininkų eitynių nuotrauka. „Šimtmečio proga būtų įdomu padaryti visų sporto šakų atstovų, visų sporto klubų eiseną, parodyti, kaip buvo prieš 100 metų ir į ką išsivystė dabar Šiauliai, kiek turi sporto klubų, organizacijų“, – svarstė žydų bendruomenės pirmininkas.

S. Kerbelis sakė, kad jo vadovaujama asociacija pasiryžusi kiek galėsianti atlikti didžiąją dalį organizacinio darbo. Tačiau būtinas palaikymas ir iš sporto klubų, Savivaldybės, kitų įstaigų.

„Norėtųsi, kad tai nebūtų vien tai, jog kažkas susirinko vienai konferencijai, kažkas kažkam davė padėką ir medalį, ir tuo pasibaigia. Norėtųsi, kad vyktų veiksmas, kad būtų varžybos, vyktų renginiai“, – išreiškė viltį S. Kerbelis.

Šiaulių miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas sakė, kad „sukaktis paminėtina ir verta dėmesio“ – Šiauliai buvęs antras miestas po Kauno, kuriame „Makabi“ klubas įsteigtas 1919 metais.

Jis pasidalijo idėja, kad kasmet rengiamą Šiaulių sporto festivalį galima dedikuoti „Makabi“ 100-mečiui. Dar įmanoma pagalvoti ir apie finansavimo šaltinius ne tik iš Savivaldybės, bet ir iš Sporto rėmimo fondo.

„Šitos sukakties proga galėtume pabandyti, galbūt ir pavyktų, pritraukti tam tikrus respublikinius renginius. Pretenduojame į Lietuvos futbolo taurės finalinės varžybas. Kitais metais būtų geras variantas. Galėtume pretenduoti ir į Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą“, – išsakė pasiūlymus G. Jasiūnas.

Šiuo metu merą pavaduojantis Egidijus Elijošius atkreipė dėmesį, kad minėjimas apimtų ir visą Šiaulių kraštą – taip būtų gaunama daugiau paramos iš savivaldybių ar Seimo. „Žiedinė savivaldybė esam, tai būkim vieningi“, – pasiūlė E. Elijošius.

S. Kerbelis teigė, kad mintis minėjimu apjungti ne tik miestą yra rimtai svarstoma.

Susitikimo dalyviai susitarė, kad rugsėjį bus suburtas organizacinis komitetas, kuris konkrečiai imsis idėjų įgyvendinimo.