
Naujausios
Grožio terapiją dovanoja už geras emocijas
„Darykim kuo daugiau gerų dalykų, draugai, ir gyvenimas mums atsidėkos!“ – tokiu įrašu socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo šiaulietė kirpėja Olga Gečienė, salono „Madam FuFu“ įkūrėja. Kartu su vyru Mindaugu Geču ir bendraminčiais ji grožio terapiją dovanojo vaikų ir senelių globos įstaigų gyventojams.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
Geri darbai
Šiauliečių salonas – tarsi padykę, bet savi namai. Čia dera senovinis plaukų džiovintuvas ir moderni įranga, šiuolaikinio meno kūriniai ir šventųjų atvaizdai.
Žvarbus rytas kvepia garuojančia arbata. Ant stalelio Olga deda datulių lėkštutę ir medaus. Rudeninę melancholiją vaiko smilkalų kvapas.
„Nuolat dirbti atsibosta“, – pokalbį apie geras iniciatyvas su šypsena pradeda Olga, žinoma kaip Madam FuFu.
Prieš trejetą metų, šv. Valentino dieną, nuvyko į Radviliškį, pas globos namuose augančius vaikus. Iniciatyva pavyko, smagu buvo ir geradariams, ir jaunimui. Tradiciją pratęsė Pakruojyje. Čia globojami vaikai net pavaišino bulvių plokštainiu.
„Vaikai yra pilni energijos, prikalba pokštų. Kai su jais susitinki, išlenda ir mumyse tūnantis vaikas, norisi juokauti“, – sako Olga.
Netrukus kilo ir kita idėja: reikia pagražinti vyresnio amžiaus žmones! Nusprendė vykti į Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinį Savarankiško gyvenimo namus Rėkyvoje.
Į Rėkyvą išsiruošė trise: Olga, sutuoktinis Mindaugas ir jo kolega Mantas ("Mr. Trashman Barbershop"). Iš vakaro su vyru parinko 1950–1960 metų lietuviškos estrados dainų, kad būtų tikra grožio terapija su jaukia, smagia, draugiška atmosfera.
Senjorų neišgąsdino iš minios išsiskirianti geradarių išvaizda. Tik viena senjorė, įvertinusi Olgą, jai negirdint prasitarė: „Aš pas tą mergaitę nesikirpsiu...“ Ir kas smagiausia, ji nuėjo kirptis pas Olgos vyrą, kuris yra žaliais plaukais ir su didžiuliu auskaru nosyje!
Nors iš anksto buvo sutarta, kad pagražins 28 žmones, situacija pasikeitė: trise teko išgražinti per penkias dešimtis žmonių! Trijulė nesustodama kirpo, skuto, dažė keturias valandas.
Rėkyvoje gyvena ne tik senjorai, bet ir jaunesni žmonės, turintys negalią. Jaunesnieji pageidavo įdomesnių bandymų: paskutinėtų plaukų, nudažytų sruogelių. Vyresni į eksperimentus nesileido, labiau prisiminė „savo laikų“ kirpimus „care“ ir „sason“.
Visgi viena moteris ryžosi eksperimentui: pasidažiusi plaukus atjaunėjo akyse! Kirpėjų komanda papuošė ir šios Savarankiško gyvenimo namų gyventojos širdies draugą.
Viena senjorė nepasidavė įkalbinėjimams, kad atsidėkoti nereikia – dovanojo šokoladuką.
Olga šypsosi: maratonas išsunkė energijos, kainavo jėgų, bet viską atpirko rezultatas.
„Faina yra daryti gera, ir tiek! Juk neimsi visada pinigų“, – paprastai ir trumpai labdaros idėją paaiškina Olga.
Gėris sugrįžta
Į pagalbos kvietimus Olga su vyru Mindaugu atsiliepia nuolat: ar tai būtų parama sergantiems, ar ligų prevencijos renginys.
„Mes ne verslininkai, labiau menininkai, – sako Olga. – Norisi padėti, kad ir patiems, ir žmonėms būtų smagu.“
Tad galvoje jau sukasi naujos gerumo idėjos. Tuo labiau, kad artėja Kalėdos. Viena iš kilusių minčių buvo apkirpti benamius.
„Aš tokia esu. Linkusi duoti. Ir šiandien, pamačiusi benamį, norėjau atiduoti bananą. Bet pamaniau, kad gali mane pasiųsti su tuo bananu ir pareikalauti 100 gramų“, – juokiasi Olga.
Ji neabejoja, kad pasaulis taip sukurtas: kuo daugiau darai gero, tuo daugiau tau sugrįžta – dvigubai, penkiagubai ir dar daugiau.
Su "cinkeliu"
Rasti laiko pokalbiui apie gerus darbus Olgai nebuvo lengva, klientus ji priima nuo ankstyvo ryto iki vėlumos. Darbų sąrašas jau pildomas ir po Kalėdų. O naujoms klientėms siūlomas laikas – pavasaris.
Kirpėja mano, kad populiarumą lemia paprasti dalykai: nuoširdumas, meilė darbui.
„Dirbame dviese, o žmonių yra daug. Aš net negalėčiau to pavadinti darbu. Atsikeliu, generuoju mintis, kokia bus šukuosena, ką darysiu. Kiekvieną vakarą pasižiūri naujų idėjų. Mūsų stilius neformalus, bet paprastos moterys nebijo, nori kokio mažo cinkelio, tik paprašo nedažyti žaliai ir neskusti“, – sako kirpėja.
Radviliškyje užaugusi Olga baigė Šiaulių universitetą ir niekada negalvojo, kad taps kirpėja. Bet visada žavėjosi kitokiais žmonėmis.
„Kai atvažiuodavome su tėvais į Šiaulius, visuomet atkreipdavau dėmesį į įdomesnius jaunus žmones ir jausdavau, tarsi dalelę to kitoniškumo parsivežu. Man visada buvo įdomūs tatuiruočių meistrai iš „Totemo“, „Mad Factory“ – tokie tatuiruoti ir gražūs! Gal tai ir inspiravo: pagalvojau, kad nenoriu dirbti kažkam, o norėčiau susikurti savo įdomią erdvę.“
Olga siekė, kad į jos saloną įėjęs klientas jaustųsi kaip namuose, kad nereikėtų jaustis suvaržytai. Norėjo, kad būtų galima ateiti, atsigerti arbatos ir pasikalbėti.
„Mums šventė, jei ateina norintys spalvų. Džiaugiuosi, kad spalvingi plaukai tampa madingi“, – sako Olga.
Mieste ji pasigenda studentiško amžiaus žmonių: „Jie dingę, matau tik „Erasmus“ studentus! Kaip gerai, kad šalia esantis studentų bendrabutis veiktų, būtų gyvybė. Dabar vaizdai truputį apokaliptiniai.“
Laukia pokyčiai
Saloną „Madam FuFu“ O. Gečienė įkūrė prieš beveik ketverius metus: spalio 18 dieną minės sukaktuves.
Artėjant gimtadieniui, galvoja apie didelius pokyčius: rinktis eko ir bio kryptį, keisti interjerą, pavadinimą.
Olga neabejoja: Šiauliuose yra galimybių sukurti savo nišą. Ji nesupranta tų, kurie tik kritikuoja, kad valdžia ar Prezidentė blogi.
„Turi pats daryti. Tikrai nereikia laukti geresnio rytojaus, nes jis neatleis. Nebent laimėsi loterijoje, bet kokia tikimybė?“
Ir dabar Olga sako nežinanti, kas yra sėkmė. Bet džiaugiasi, kad žmonės myli, kad išeidami klientai būna laimingi, patenkinti. Tai – geriausias atlygis. „Jei nereikėtų už nieką mokėti, neimčiau net pinigų“, – pasvarsto.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Madam FuFu – Olga Gečienė tiki: gėris grįžta su kaupu.
„Mes ne verslininkai, labiau – menininkai“, – sako kūrybinga kirpėja Olga Gečienė.
Asmeninės nuotr.
Trijulė – Olga, Mantas ir Mindaugas – Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinyje Savarankiško gyvenimo namuose pagražino apie 50 žmonių.