Grindinys primins tarpukario Šiaulius

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Amfiteatro vietoje atkastas grindinys bus išsaugotas.
Šiaulių bulvaro amfiteatro vietoje aptiktas grindinys bus išsaugotas ir eksponuojamas kaip autentiška tarpukario Šiaulių dalelė. Pasak archeologo Karolio Duderio, tai turėtų būti XX amžiaus pirmosios pusės (iki karo) buvusio kiemo grindinys.

Grindinys Vilniaus ir Rūdės gatvių kampe, amfiteatro vietoje, buvo atidengtas praėjusių metų rudenį.

Grindinio plotas, pasak K. Duderio, daugiau nei 100 kvadratinių metrų. Grindinys sudėtas iš smulkių riedulių.

„Pamatų tik cokolis vienas pasirodė. Kas buvo likę, sovietmečiu užversta, sukelta, sulyginta“, – sako archeologas.

Kiemo grindinys turėtų būti XX amžiaus pirmosios pusės – iki karo.

„Iš vertinimo tarnybos buvo pasiūlymas, esant galimybei, eksponuoti „in situ“ – radimo vietoje. Viršutinį grunto sluoksnį leidome nusiimti patiems statybininkams, jie tą ir padarė. Grindinį apžiūrėjo ir Savivaldybės žmonės, ir projektuotojai. Ši vieta nepakliūna į Šiaulių senamiesčio chronologines ribas, iš teisinės, KPD pusės, prievolės išsaugoti kaip ir nėra, tik rekomendacija, todėl labai džiugu, kad Šiaulių savivaldybė entuziastingai ryžosi šitam reikalui“, – sako archeologas.

Prieš įrengiant amfiteatrą, grindinys turėjo matytis, tik natūraliai užvelėnavęs, galbūt apaugęs žole. Kaip atrodė šis sklypas tarpukariu, archeologui rasti nuotraukų nepavyko.

„Tarpukario Šiauliai, manau, pasirodys projekte būtent toje vietoje, kur turime grindinį, autentas turėtų išlikti. Sprendimas saugoti ir eksponuoti yra, dabar liko techniniai sprendimai. Tada projektas toliau rituliuosis, laukiame susitikimo su projektuotojais“, – sako K. Duderis.

Susijusios naujienos