Geležinkelio muziejumi susirūpino Šiaulių valdžia

Redakcijos archyvo nuotr.
Po „Šiaulių krašto“ publikacijos, jog Šiauliuose daugiau nei penkiasdešimt metų veikiantis Geležinkelio muziejus gali būti perkeltas į Radviliškį, sureagavo į šią žinią Šiaulių miesto valdžia.

Apie idėją iškelti muziejų rašėme gegužės 21 dieną (paspauskite ant teksto ir būsite nukreipti į publikaciją). „Šiaulių kraštui“ patvirtinta, jog muziejininkė Šiauliuose atleidžiama. „Lietuvos geležinkeliai“ pradėjo derybas su Radviliškio valdžia dėl galimybių muziejų perkelti į Radviliškį. „Kadangi Radviliškis yra geležinkelių sostinė, tai būtų gražu, kad toks muziejus būtų sostinėje. O Šiauliai gi visada buvo Radviliškio priemiestis“, – sakė Radviliškio meras Vytautas Simelis.

Savivaldybė informuoja apie mero Artūro Visocko inicijuotą susitikimą su AB „Lietuvos geležinkeliai“ komunikacijos direktoriumi Mantu Dubausku. Muziejus priklauso AB „Lietuvos geležinkeliai“, prieš kelis metus yra tapęs Vilniuje veikiančio Lietuvos geležinkelių muziejaus filialu, yra bendrovės padalinys.

Susitikime dalyvavo miesto mero pavaduotojai Simona Potelienė, Egidijus Elijošius, Šiaulių ,,Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Pranešama, jog buvo pristatyta AB „Lietuvos geležinkeliai“ pozicija dėl Šiauliuose veikiančios geležinkelių ekspozicijos, sukauptos muziejinės kolekcijos likimo ir galimos tolimesnės veiklos perspektyvos.

Šiaulių miesto mero A. Visockas teigęs, jog muziejus Šiauliams yra reikalingas ir turi būti išsaugotas. Tačiau viskas esą priklausys nuo bendrovės pozicijos – ar muziejus ir visa sukaupta kolekcija liks Šiauliuose, ar bus perkelta į Radviliškį.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius R. Balza pabrėžė, kad didžiausia muziejaus vertybė yra kolekcija, sukaupta per 50 veiklos metų. Tai ne tik lauko ekspozicijoje esantys garvežiai ir kita technika, bet ir eksponatai muziejaus fonduose, kurių šiuo metu sukaupta per 6 000.

Kaip informuoja Savivaldybė, sutarta įvertinti galimybes muziejinę kolekciją išsaugoti Šiauliuose ir įveiklinti naujomis veiklos formomis pritraukiant apsilankyti ne tik šiauliečius, bet ir į miestą atvykstančius svečius bei turistus.

Geležinkelio muziejus yra susijęs su miesto istorija. Šiauliuose muziejus buvo įkurtas šiauliečių geležinkelininkų iniciatyva ir pastangomis 1971 metais, minint Šiaulių geležinkelio stoties 100-metį, 1871 metais į Šiaulius atvažiavo pirmasis traukinys.

2021 metais buvo paminėtas muziejaus įkūrimo jubiliejus, atnaujinta ekspozicija. Savivaldybės Kultūros skyrius akcentuoja, jog muziejus dalyvauja ir neformaliojo ugdymo programose, ir tradiciniame muziejų renginyje „Europos muziejų naktys“. Šiųmečiame renginyje Geležinkelių muziejaus ekspozicija buvo viena iš lankomiausių mieste – sulaukta per 1 840 lankytojų, o iki pandemijos, 2019 metais, apsilankė 7 641 lankytojas.